Luftbalóny dlo bajtli, koncerty Tabu i Natalii Przybysz, gra terenowa "Szychta na Annie", pokaz maszyny parowej - to tylko część atrakcji, które odbędą się w ramach Industriady w naszym regionie.
Wstępne wyniki audytu gospodarki finansowej Lasów Państwowych rodzą pytania, czy środki finansowe tej instytucji nie zostały wykorzystane do promocji Michała Wosia przed wyborami parlamentarnymi. Cześć środków pochodziła z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Były nadleśniczy Marcin Fischer jest dziś "jedynką" na liście komitetu Michała...
AKTUALIZACJA
Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które ukazują różnorodność i bogactwo naszego regionu.
Rok temu Festiwal Górnej Odry przyciągnął 123 tys. osób. Tymczasem w tym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. - Cała naprzód! - mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, zachęcajac do udziału w wydarzeniu.
Połowa maja to czas kiedy młode lisy tzw. niedoliski opuszczają nory. Przypomina o tym Nadleśnictwo Rudy Raciborskie publikując w mediach społecznościowych zdjęcie Tomasza Sczansnego przedstawiające niedoliski właśnie.
"Uratowaliśmy go" - przekazał nam dyżurny raciborskiej straży pożarnej. W sobotni (29.10.) wieczór ktoś podpalił kilkusetletnie drzewo. Na razie nie można dokładnie ocenić skali zniszczeń, wiadomo jednak, że pożar nie zagroził istnieniu dębu. Strażacy przyznają jednak, że gdyby zgłoszenie wpłynęło chwilę później, sytuacja byłaby znacznie gorsza.
Z Tatianą Krawczyk, tłumaczką ukraińskiego z Kuźni Raciborskiej, rozmawiamy o tym, jak nawiązywać kontakt z naszymi sąsiadami, kiedy nie znamy ich języka. Pytamy także o to, jak w rudzkiej podstawówce, gdzie jest nauczycielką plastyki, języka angielskiego i polskiego jako obcego odnajdują się uchodźcy, bo pierwsi uczniowie zza wschodniej...
Ile osób dziś ma świadomość, że w II połowie XVIII wieku mieszkańcy okolicy nie wędrowali do miast takich jak Żory, Rybnik, Gliwice czy Racibórz po naukę, ale wyruszali w odstępy leśne do opactwa w Rudach? Tak u początków pruskich rządów na Górnym Śląsku w 1744 roku powstała szkoła łacińska - cysterskie gimnazjum. Przetrwało...
Sporo działo się w naszym regionie podczas minionego weekendu. Począwszy od wiejskich festynów (z ciekawymi konkurencjami), przez koncerty i uroczystości religijne po wydarzenia sportowe.
Nawet do 2 lat więzienia grozi 21-letniemu kierowcy, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów wczoraj, gdyż wcześniej przekroczył prędkość. Prawo jazdy stracił ponad rok temu.
694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Wśród nich znalazło się 25 klubów z naszego regionu.
To droga bez rozmów i pikników. Wymagająca, bo trzeba pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Musi zaboleć, żebyś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. Właśnie taka jest Ekstremalna Droga Krzyżowa...