Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Czuł się poszkodowany, a trafił do zakładu karnego. Wystarczyła wizyta na komendzie 

Do dyżurnego żorskiej Policji przyszedł 39-latek z prośbą o udzielenie mu porady. Stwierdził, że czuje się pokrzywdzony wskutek transakcji, która nie doszła do skutku. Mundurowi wyjaśniając sprawę, zorientowali się, że mężczyzna ma coś na sumieniu.

Szaleńcza jazda kierowcy audi na żorskich tablicach. Policja już analizuje nagranie [WIDEO] 

Skrajnie nieodpowiedzialna jazda doczeka się kary. Policjanci już analizują nagranie, które opublikował w sieci portal wadowice24.pl. Kierowca samochodu na żorskich tablicach rejestracyjnych we wtorek (6.02.) na drodze krajowej w Wadowicach łamał...

Śląska Policja: W 2024 roku młodzi kierowcy spowodowali już 51 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 44 zostały ranne [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Kolejny wypadek na śląskich drogach z udziałem młodych ludzi skłania do refleksji o przyczyny i powtarzalność ich występowania. Brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to najprostsza droga to tragedii.

Codziennie prawie 1600 interwencji. Śląska Policja podsumowała 2023 rok [ZDJĘCIA] 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę Śląskiej Policji w 2023 roku. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane...

72-latek oskarżony o czyny seksualne na szkodę dzieci. Dokonywał ich na przestrzeni 20 lat 

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz prokuratorzy z Chorzowa blisko rok prowadzili niezwykle trudne ze względu na swój charakter śledztwo, dotyczące 72-latka oskarżonego o pedofilię. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który...

NOWE Mieszkańcy pow. rybnickiego ukradli paliwo w Żorach, zostali zatrzymani w Pszczynie po brawurowej akcji policji [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Policjanci z Pszczyny prowadzili pościg za kierowcą, który ukradł paliwo na jednej z żorskich stacji benzynowych i nie zatrzymał się do kontroli. Brawurowa akcja policji zakończyła się zatrzymaniem czterech osób.

Fikcyjne pomiary metanu. Czterech górników usłyszało zarzuty w śledztwie dot. katastrofy na Pniówku 

To obszerne śledztwo, w którym szczegółowo badanych jest wiele wątków. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, która prowadzi sprawę od 20 kwietnia 2022 roku, przekazała, iż do tej pory zarzuty przedstawiono czterem osobom. Wciąż gromadzone...

Patostreamerzy dręczyli młode kobiety, zarabiali na transmisjach. Maja Staśko: Jestem wstrząśnięta szczegółami tej sprawy 

Do ośmiu lat więzienia grozi dwóm 18-latkom, którzy usłyszeli szereg zarzutów za swoje czyny. O zdarzeniach z 18 i 19 listopada zrobiło się głośno w całej Polsce. Młodzi mężczyźni pochodzący z regionu, najpierw w Bytomiu, a następnie...

Patostreamerzy zatrzymani przez kryminalnych chwilę po tym, jak przekroczyli granicę [WIDEO] 

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj...

aktualizacja Kawiaq, patostreamer z Żor i jego kolega Tucznik uciekli z kraju. Wulgarnie drwią ze sprawy 

19-latek z Żor Marcin F. znany w sieci jako Kawiaq wspólnie z kolegą Bartłomiejem K. o ksywie "Tucznik", w miniony weekend transmitowali "imprezy", na których doszło do dramatycznych wydarzeń. Po wszystkim uciekli z kraju. Nadal są aktywni...

Nie mów do mnie: Wszystko będzie dobrze... 

Depresja najczęściej kojarzy się ze złym nastrojem, niechęcią do życia, czy smutkiem. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu, ale jeśli jest ich coraz więcej, może to być objaw choroby, która wymaga pomocy specjalisty. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 

Od 21 lat w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego. Co roku w tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (19-23 lutego).

Czuł się poszkodowany, a trafił do zakładu karnego. Wystarczyła wizyta na komendzie 

Do dyżurnego żorskiej Policji przyszedł 39-latek z prośbą o udzielenie mu porady. Stwierdził, że czuje się pokrzywdzony wskutek transakcji, która nie doszła do skutku. Mundurowi wyjaśniając sprawę, zorientowali się, że mężczyzna ma coś na sumieniu.

W jednej chwili zebrał 30 punktów karnych. Grozi mu też do 30 tysięcy złotych grzywny 

Policjanci ruchu drogowego komendy w Żorach zatrzymali do kontroli 20-latka, który wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. To jednak nie jedyne przewinienie, jakiego się dopuścił. Grozi mu teraz kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Żory: Pijany ojciec za kierownicą. Wiózł dwoje dzieci mając 3 promile alkoholu w organizmie 

Dzieci w wieku 6 i 14 lat wiózł 43-letni, kompletnie pijany mieszkaniec Gliwic, zatrzymany w Żorach przez świadka. Do zdarzenia doszło w niedzielę w południe.

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach 

Od 12 lutego 2024 na drogach niemal całej Polski, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Będzie można je spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Uważaj na połączenia z numerów telefonów podszywających się pod banki! [WIDEO] 

Jedną z metod, której używają cyberprzestępcy, aby wykorzystać naszą nieostrożność to spoofing telefoniczny, czyli fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki.

144 połączenia na jednej zmianie. W niedzielę (11.02.) Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 [DANE Z 2023 ROKU]  

Prawie 22,4 mln połączeń przychodzących zarejestrowano w Centrach Powiadamiania Ratunkowego w Polsce w 2023 r. To o ponad milion więcej zgłoszeń niż rok wcześniej. Operator na zmianie dziennej odbierał średnio 144 połączenia, natomiast na zmianie nocnej było to 89 połączeń. W niedzielę, 11 lutego, obchodzimy Europejski Dzień Numeru...

Zastępca Szefa Misji UE w Kosowie nowym komendantem CBŚP [ZDJĘCIA]  

W piątek (9.02.) w siedzibie CBŚP odbyła się uroczystość z okazji objęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński powołał na to stanowisko insp. Cezarego Lubę.

Pożegnano zastępcę komendanta Śląskiej Policji. Będzie szefem komendy wojewódzkiej w Łodzi [ZDJĘCIA]  

W czwartek (8.02.) odbyło się uroczyste pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka, który od blisko 33 lat związany był zawodowo ze śląską Policją, a od 9 lat współkierował śląskim garnizonem. Teraz swym bogatym doświadczeniem będzie się dzielił z łódzkimi policjantami,...

Szaleńcza jazda kierowcy audi na żorskich tablicach. Policja już analizuje nagranie [WIDEO] 

Skrajnie nieodpowiedzialna jazda doczeka się kary. Policjanci już analizują nagranie, które opublikował w sieci portal wadowice24.pl. Kierowca samochodu na żorskich tablicach rejestracyjnych we wtorek (6.02.) na drodze krajowej w Wadowicach łamał przepis za przepisem za nic mając bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Żorska policja zakończyła poszukiwania 17-latki  

Policjanci z Żor poszukiwali zaginionej nastolatki po zgłoszeniu rodziców. W czwartek (8.02.) zakończono działania ze względu na odnalezienie 17-latki.

Śląska Policja: W 2024 roku młodzi kierowcy spowodowali już 51 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 44 zostały ranne [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kolejny wypadek na śląskich drogach z udziałem młodych ludzi skłania do refleksji o przyczyny i powtarzalność ich występowania. Brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to najprostsza droga to tragedii.

Nowy dzielnicowy w Żorach-Baranowicach 

Mieszkańcy dzielnicy Baranowice oraz osiedla korfantego w Żorach mają nowego dzielnicowego. Modszy aspirant Leszek Niesporek wykonuje obowiązki na tym stanowisku od początku lutego

Codziennie prawie 1600 interwencji. Śląska Policja podsumowała 2023 rok [ZDJĘCIA]  

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę Śląskiej Policji w 2023 roku. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Nowy szef śląskich policjantów insp. dr Tomasz Michułka nakreślił...

Żory: 9-latka wjechała hulajnogą przed nadjeżdżający samochód 

Brak uwagi i szczególnej ostrożności doprowadziły do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi i samochodu osobowego. Dziewięciolatka bez spojrzenia na drogę wjechała na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód.

Nie dał kierowcy szansy na reakcję. Żorscy policjanci ukarali rowerzystę mandatem 

Korzystając z dróg nie zapomnijmy o wzajemnym szacunku i bezpiecznych zachowaniach, apeluje żorska policja. 

Zobacz więcej