Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nie żyje 28-latek z Jastrzębia-Zdroju skatowany przez 16-latków 

Ciężko ranny 28-latek z Jastrzębia-Zdroju zmarł dziś (12.06.) w szpitalu. Za jego śmierć odpowie trzech nastolatków, którzy brutalnie pobili mężczyznę.

"Pies był trzymany w klatce na świnkę morską". Rybnicki Pet Patrol z interwencją w Żorach [ZDJĘCIA] 

O szczegółach swojej kolejnej interwencji, rybnicki Pet Patrol poinfomował we wtorek wieczorem na swoim fanpage'u. Pod opiekę fundacji trafił Fafik.

Złożyli uroczyste ślubowanie. 74 nowych policjantów w śląskim garnizonie [ZDJĘCIA] 

W środę (8.05.) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 69 nowych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

Oblał kobietę benzyną, kierowcy groził nożem. Prokuratura z Żor skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-latkowi 

Wdarł się do samochodu kobiety i żądając, by oddała mu pojazd, oblał ją benzyną. Kilka miesięcy później, grożąc kierowcy nożem, ukradł mu auto. Został zatrzymany po pościgu i osadzony w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Żorach właśnie...

Uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Towarzyszyli im bliscy [ZDJĘCIA] 

W poniedziałek (18.03.) w oddziale prewencji policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 126 nowych policjantów. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach...

Kryminalni z Jastrzębia zlikwidowali magazyn narkotyków w Żorach, zatrzymali dwie osoby 

Kolejne celne uderzenie jastrzębskich policjantów w przestępczość narkotykową. Zatrzymano dwie osoby, które wprowadzały na rynek znaczne ilości substancji zabronionych - to Kacper S. z Jastrzębia-Zdroju i Renata J. z Żor. W mieszkaniu kobiety...

Wystawiali faktury "na zamówienie". Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju skierowała do sądu akt oskarżenia 

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju skierowała do Sądu Rejonowego w Zabrzu akt oskarżenia przeciwko oskarżonym o wystawianie lub posłużenie się nierzetelnymi fałszywymi fakturami o wartości ponad 3,5 mln zł, które użyto do dokonania...

Czuł się poszkodowany, a trafił do zakładu karnego. Wystarczyła wizyta na komendzie 

Do dyżurnego żorskiej Policji przyszedł 39-latek z prośbą o udzielenie mu porady. Stwierdził, że czuje się pokrzywdzony wskutek transakcji, która nie doszła do skutku. Mundurowi wyjaśniając sprawę, zorientowali się, że mężczyzna ma coś na sumieniu.

Szaleńcza jazda kierowcy audi na żorskich tablicach. Policja już analizuje nagranie [WIDEO] 

Skrajnie nieodpowiedzialna jazda doczeka się kary. Policjanci już analizują nagranie, które opublikował w sieci portal wadowice24.pl. Kierowca samochodu na żorskich tablicach rejestracyjnych we wtorek (6.02.) na drodze krajowej w Wadowicach łamał...

Śląska Policja: W 2024 roku młodzi kierowcy spowodowali już 51 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 44 zostały ranne [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Kolejny wypadek na śląskich drogach z udziałem młodych ludzi skłania do refleksji o przyczyny i powtarzalność ich występowania. Brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to najprostsza droga to tragedii.

506 interwencji na Śląsku. PSP podała informację o działaniach w sobotę 

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że w sobotę (22 czerwca) strażacy odnotowali 2178 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic.

Lekarz nie udzielił pomocy 13-latkowi. Usłyszał wyrok w zawieszeniu, sąd ukarał także nauczycielkę chłopca 

Sąd Okręgowy w Rybniku utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, skazujący lekarza i nauczycielkę za narażenie 13-letniego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Zapoznaj się z tymi zasadami! 

Rozpoczęło się lato, wakacje, a więc w pełni rusza sezon urlopowy. Warto się dobrze przygotować do wyjazdu, aby przebiegł bezpiecznie. Specjalny poradnik przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Stworzyli ceramiczną figurkę Żorka Policjanta [ZDJĘCIA]  

Żorek Policjant już rok temu na stałe zagościł przed budynkiem żorskiej komendy, przypominając o charakterze i roli policji na rzecz mieszkańców miasta. Właśnie doczekał się swoich ceramicznych braci przygotowanych w pracowni Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty.

AKTUALIZACJA Noc może być burzowa. Wydano ostrzeżenia 

Dziś i w nocy (21/22.06) prognozowane są burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. W związku z prognozami IMGW, Alert RCB został uruchomiony w całym kraju.

Insp. Mariusz Krzystyniak nowym szefem śląskiego garnizonu [ZDJĘCIA]  

W sali kolumnowej siedziby śląskiej Policji odbyło się w piątek (21.06.) uroczyste wprowadzenie insp. Mariusza Krzystyniaka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Zmiana na szczycie. Szef śląskiej policji odszedł po 4 miesiącach [ZDJĘCIA]  

W czwartek w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem insp. dr. Tomasza Michułki, który dotychczas pełnił funkcję szefa śląskiego garnizonu. Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został insp. Mariusz Krzystyniak, który wcześniej piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Żory: Mężczyzna oblał się benzyną i podpalił 

Ranny 43-latek z poparzeniami trafił do szpitala.

Ponad 50 interwencji po nawałnicy w Żorach [WIDEO] 

Przed strażakami z Żor cała noc intensywnych działań. Po nawałnicy, jaka przeszła nad miastem w środę około 21:00, podjęto już ponad 50 interwencji.

Samochód wypełniony nielegalnym tytoniem zatrzymany na A1 w Żorach [ZDJĘCIA]  

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) skontrolowali transport na autostradzie A1. W samochodzie znajdowało się 1300 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Pogrzeb kpr. Marcina Mizi odbędzie się w czwartek (20.06.) 

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju przekazał informację o terminie pogrzebu funkcjonariusza, 28-letniego kpr. Marcina Mizi.

Żorska policja zaprasza na debatę społeczną 

Nabycie podstawowej wiedzy oraz umiejętności oceny zagrożeń i podjęcia adekwatnej reakcji na sytuację kryzysową, a także reakcja na osoby agresywnie zachowujące się, to temat nadchodzącej debaty.

Kończy się czas przyjmowania zgłoszeń do pierwszej edycji "Międzypowiatowej Olimpiady Bezpieczeństwa" 

Miasto Żory wraz z Policją organizują konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, uczęszczających do klas o profilach ratowniczych i mundurowych. W rywalizacji wezmą udział uczniowie z pięciu śląskich powiatów: cieszyńskiego, jastrzębskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i żorskiego.

Skradziony we Włoszech samochód, odnaleziony w Pszczynie 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu z terenu Unii Europejskiej. Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Agresywni pasażerowie zaatakowali w autobusie mężczyznę. I to nie jest odosobniony przypadek 

Mężczyzna został poturbowany w autobusie po tym, jak zwrócił młodym chłopakom uwagę na ich głośne zachowanie. To nie jest pojedyncza sprawa. Jak postępuje się w takich sytuacjach? I czy w autobusach można czuć się bezpiecznie?

Policjanci z Żor interweniowali w sprawie psa pozostawionego w samochodzie  

"Zdyszany i osłabiony" - tak zaniepokojony świadek opisał psa, którego zauważył w zaparkowanym przed blokiem vanie. Mundurowi natychmiast otworzyli samochód, zapewniając cyrkulację powietrza i podali psu wodę. Na szczęście tym razem nie było za późno. 

Integracyjny bieg z udziałem żorskich mundurowych [ZDJĘCIA]  

Piątkowy poranek okazał się okazją nie tylko przybliżenia problemów niepełnosprawności, ale także przezwyciężenia ograniczeń przez uczestników biegu. W trakcie spotkania żorscy mundurowi promowali bezpieczeństwo wśród miłośników jednośladów.

Zobacz więcej