Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Proces gangu z Jastrzębia: Zeznania świadka przerwane przez osobę spoza sali 

Wulgarny okrzyk rozległ się na sali sądowej w czasie kolejnej rozprawy w procesie gangu pseudokibiców jastrzębskiej "gieksy". Wszystko działo się podczas składania zeznań przez świadka, który wyliczał jak duże ilości narkotyków i dopalaczy...

Uwaga! Wypadek busa na A1. Autostrada w kierunku na Gliwice/Katowice zablokowana 

Służby działają na miejscu zdarzenia, gdzie doszło do wypadku z udziałem osobowego busa. Pojazdem podróżowało pięć osób, dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala.

Wzrost liczby zgonów po dopalaczach. GIS wydał ostrzeżenie publiczne 

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zażywaniem syntetycznych katynonów. Od początku roku odnotowano wzrost zdarzeń zakończonych śmiercią związanych z zażyciem klofedronu i klefedronu. Jak działają na organizm i w jakich warunkach...

2,5-letni chłopiec wpadł do studzienki przy ul. Giedroycia w Żorach 

Mały chłopiec wpadł do głębokiej na około 2-2,5 metra studzienki. Na ratunek natychmiast pospieszył obecny na miejscu tata dziecka. Wezwano również służby, w tym zespół ratownictwa medycznego.

CBA zatrzymało sześć osób. Członkowie grupy przestępczej, w imieniu ARP w Żorach, wyłudzali publiczne pieniądze  

Sześć osób w czterech województwach zatrzymano w sprawie m.in. wyłudzeń dotacji i pożyczek na łączną kwotę ponad 12 milionów złotych. Umowy były podpisywane przez osoby działające w imieniu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą...

Dilerka pierwszym świadkiem zeznającym ws. gangu z Jastrzębia-Zdroju 

Przesłuchanie w formie wideokonferencji odbyło się w środę (26.07.) w Sądzie Okręgowym w Rybniku. Zeznawała osadzona w zakładzie karnym kobieta, która opowiedziała o powiązaniach z członkami grupy, o działalności związanej z handlem...

Rozprawa ws. gangu. Oskarżony: Mówiliśmy o Dawidzie K. "jastrzębski Pablo Escobar". Sami nie braliśmy tego świństwa [ZDJĘCIA] 

"Obstawiali bramki w lokalach, brali udział w ustawkach. Dawid K. stworzył swoją siatkę, struktury, wprowadzał głównie alfę, bo była najbardziej opłacalna. Nasza współpraca zakończyła się w 2021 roku, do dziś mam u niego 43 tysiące...

Mały świadek koronny ma wątpliwości. Odbyła się kolejna rozprawa ws. gangu z Jastrzębia-Zdroju 

Kilku kolejnych oskarżonych odpowiadało w piątek (14.07.) przed sądem. Wśrod nich zarówno osoby, które zdecydowały się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, jak i oskarżeni, którzy nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Łącznie...

25 gangsterów z Jastrzębia-Zdroju stanie przed sądem. Wśród nich przedstawiciel handlowy i były żołnierz 

AKTUALIZACJA: Pierwsza rozprawa została przełożona na 19 czerwca 2023 r. z powodu nieobecności obrońcy jednego z oskarżonych.

Para z Rybnika "żartowała" na lotnisku, że w bagażu mają bombę. Wakacje przeleciały im koło nosa  

To nie były żarty wysokich lotów. Para z Rybnika, która wybierała się na wakacje do Turcji nie została wpuszczona na pokład samolotu. Dodatkowo ukarano ich mandatem. Wszystko po tym, jak przekazali obsłudze lotniska, że w bagażu przewożą bombę.

Koniec poszukiwań 28-latka z Żor 

Policjanci zakończyli poszukiwania 28-latka z Żor.

30 psów Śląskiej Policji przeszło okresowe testy. Co podlegało ocenie? [ZDJĘCIA]  

Większość ze służących na Śląsku policyjnych czworonogów to psy patrolowo-tropiące. Oznacza to, że mogą one być wykorzystywane zarówno podczas zabezpieczeń imprez masowych, jak i do zatrzymywania osób, czy przeszukiwania terenu w celu odnalezienia zaginionych.

Nie przyjął mandatu, bo twierdzi, że zawiniły pociągi. Żorska policja skierowała sprawę do sądu 

Żorscy policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka, który przejechał przez przejazd kolejowy, kiedy sygnalizator nadal zakazywał przejazdu. Choć wykroczenie nie pozostawiało wątpliwości, to mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego.

W policji jest 1200 funkcjonariuszy z uprawnieniami ratownika. Trwa ich recertyfikacja [ZDJĘCIA]  

W garnizonie śląskim trwają szkolenia dla policjantów posiadających tytuł zawodowy ratownika. Utrwalanie tego typu wiedzy i umiejętności jest niezwykle przydatne w codziennej służbie, bowiem usprawnia szybkie i skuteczne udzielanie pomocy m.in. ofiarom wypadków oraz zdarzeń nagłych.

Pijany kierowca wiózł dwie 14-latki. Obywatel Ukrainy odpowie też za spowodowanie kolizji 

Nietrzeźwy kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę uszkadzając infrastrukturę drogową. 22-letni obywatel Ukrainy przewoził w sumie trzy osoby, w tym dwie nieletnie. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzielnicowi z całego Śląska rywalizują w eliminacjach do zawodów krajowych [ZDJĘCIA]  

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do zawodów "Dzielnicowy roku". Na dzielnicowych oraz kierowników ich rewirów w pierwszym dniu turnieju czekały dwa zadania – specjalnie zaaranżowane scenki oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich.

Wodzisław i Świerklany na mapie najtragiczniejszych zdarzeń. Policja podsumowała wakacje na śląskich drogach 

W trakcie minionych wakacji na drogach województwa śląskiego odnotowano 425 wypadków, w których 17 osób zginęło, a 493 zostały ranne. W porównaniu z rokiem ubiegłym, to aż o 18 ofiar śmiertelnych mniej.

Tragiczne dane dotyczące utonięć podczas tegorocznych wakacji 

Miliony Polaków spędzają wakacje i czas wolny na wodach i terenach przywodnych. Miejsca te strzeżone są m.in. przez policjantów. Mimo licznych ostrzeżeń i akcji profilaktycznych, dane z minionych miesięcy przedstawiają dramatyczny obraz.

Pijani kierowcy zatrzymani w Żorach w czasie akcji "Trzeźwość" 

W poniedziałek (4.09.) żorscy policjanci prowadzili działania pod hasłem "Trzeźwość". Przebadano kilkuset kierowców

Kierowca z Żor zatrzymany w Jastrzębiu. Pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów 

Mieszkaniec Żor kierował w stanie nietrzeźwości oraz z dożywotnim sądowym zakazem.

Za tymi liczbami stoją tysiące ludzkich dramatów. Policja podsumowała wakacje na drogach 

Codziennie przez całe wakacje na drogach w całym kraju pracowało kilka tysięcy funkcjonariuszy drogówki. Policja podsumowała statystyki ostatnich miesięcy.

Śląska KAS zabezpieczyła żelki zawierające THC 

Funkcjonariusze śląskiej KAS skontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. W działaniach wspierał ich pies Kodi. Zabezpieczono ponad kilogram żelków zawierających substancję THC.

Policjanci z Żor uratowali z pożaru dwóch mężczyzn 

Żorscy mundurowi jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru i uratowali 39- i 48-latka. Mężczyźni z okna pustostanu nawoływali o pomoc, ponieważ nie potrafili o własnych siłach wydostać się z zadymionego budynku. Szybka reakcja stróżów prawa pozwoliła ocalić ich życie.

Proces gangu z Jastrzębia: Zeznania świadka przerwane przez osobę spoza sali 

Wulgarny okrzyk rozległ się na sali sądowej w czasie kolejnej rozprawy w procesie gangu pseudokibiców jastrzębskiej "gieksy". Wszystko działo się podczas składania zeznań przez świadka, który wyliczał jak duże ilości narkotyków i dopalaczy kupował od kilku członków grupy. Sytuacja spotkała się ze stanowczą reakcją sędziego,...

Ludzka ręka w koszu przy przystanku w Żorach? Policja zbadała sprawę 

Niepokojący widok wzbudził czujność mieszkańców, którzy czekali na autobus przy jednym z żorskich przystanków. W koszu na śmieci znajdowało się coś, co przypominało ludzką rękę. Na miejsce wezwano policję.

W piątek widowisko herosów pożarnictwa w Jastrzębiu-Zdroju. Nie przegap tego wydarzenia 

1 września 2023 roku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju obędą się II Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz VI Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Kiedy dziecko nie musi być przewożone w foteliku?  

Dziecko przewożone w trakcie podróży samochodem powinno być chronione w sposób szczególny. Wynika to nie tylko z przepisów prawa, ale przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa. Przypomina o nich policja.

Zobacz więcej