Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Jak sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne i nie wyciekły np. po ataku hakerów?
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Patrol
Jak sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne i nie wyciekły np. po ataku hakerów? 
Kraina Górnej Odry ponownie z nagrodą za najlepszy produkt turystyczny i nagrodą internautów
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Turystyka
Kraina Górnej Odry ponownie z nagrodą za najlepszy produkt turystyczny i nagrodą internautów 
Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Pomoc
Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli 
Najnowsze komentarze
Konferencja Amazonek w Żorach. Policjant opowiedział o bezpieczeństwie i samoobronie [ZDJĘCIA]  

W klubie "Rebus" swój przystanek ma stowarzyszenie "Amazonki". Z uczestniczkami V Konferencji Amazonek o bezpieczeństwie i samoobronie rozmawiał żorski mundurowy.

Policjanci z Żor pomogli uruchomić samochód, który zatrzymał się na skrzyżowaniu 

Policjanci z żorskiej drogówki zauważyli korek na ulicy Rybnickiej. Szybko okazało się, że powodem utrudnień była awaria samochodu w okolicy ronda. Kłopotliwa sytuacja spotkała trzy kobiety podróżujące chevroletem z dwójką dzieci. Na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy pomogli kobietom rozwiązać problem z samochodem.

Rozłączył się o 100 tysięcy złotych za późno... 

Do żorskiej policji zgłosił się 36-letni mężczyzna, który dał się oszukać metodą "na pracownika banku". Podczas rozmowy telefonicznej „konsultant" poinformował go, że jego pieniądze są zagrożone. Zmanipulowany przez rozmówcę mężczyzna uwierzył mu, stracił prawie 100 tysięcy złotych...

Czy otworzą lodowisko w żorskim Parku Cegielnia? "Koszty jego prowadzenia są strasznie wysokie" 

- Nie chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, że cena biletów będzie tak wysoka, że młodzież z lodowiska nie będzie korzystać i stanie się ono tylko elementem wystroju Parku Cegielnia - mówi prezes żorskiej spółki Nowe Miasto. Czy w takim razie w tym roku mieszkańcy Żor  skorzystają w ogóle z zimowej ślizgawki?

Spotkanie z Ewą Swobodą w Żorach. Opowie o ognistej sesji zdjęciowej i kalendarzu [ZAPOWIEDŹ] 

Czołowa polska lekkoatletka Ewa Swoboda wzięła udział w niezwykłej sesji fotograficznej. Zdjęcia słynnej sprinterki będzie można obejrzeć w kalendarzu na 2024 r.

Przewodnicy z psami służbowymi trenowali na katowickim lotnisku [ZDJĘCIA]  

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach odbywało się polsko-czeskie szkolenie dla przewodników psów służbowych. Wspólne ćwiczenia to trening koordynacji współdziałania służb w przypadku prowadzenia działań dotyczących zwalczania nielegalnej migracji. W szkoleniu wzięli również udział policyjni przewodnicy ze...

Jak sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne i nie wyciekły np. po ataku hakerów? 

Ponad 50 tysięcy wyników badań medycznych (wg ustaleń portalu zaufanatrzeciastrona.pl sprawa dotyczy około 12 tysięcy osób), ujawnili w internecie hakerzy po ataku na serwery jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów. Sprawa z ostatnich dni to jednak nie wyjątek. Warto sprawdzić, czy Twoje dane są bezpieczne.

Kraina Górnej Odry ponownie z nagrodą za najlepszy produkt turystyczny i nagrodą internautów 

We wtorek 28 listopada odbyła sie gala Polskiej Organizacji Turystycznej, podczas której już po raz 20. wręczono najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Najlepszym Produktem Turystycznym już po raz drugi została Kraina Górnej Odry. 

Nie złożyłeś jeszcze wniosku? Możesz nie otrzymać 300 złotych na dziecko 

Do końca listopada można wnioskować o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start (300+). To ostatnie dni, godziny dla tych, którzy tego nie zrobili. Rodzice oraz opiekunowie mogą wysłać wniosek elektroniczny także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS. Można otrzymać jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko.

Za nieodśnieżony samochód można dostać naprawdę wysoki mandat! 

Jazda z warstwą śniegu na dachu, niedokładnie odśnieżonymi, czy pokrytymi lodem szybami, zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kolejni Syryjczycy zatrzymani na lotnisku. Posłużyli się cudzymi paszportami 

Kolejne próby przekroczenia granicy przez obywatelii Syrii odnotowali pogranicznicy pełniący służbę na katowickim lotnisku. Dwóch mężczyzn i kobieta, którzy przylecieli z Aten oszukiwali, by dostać się na terytorium Polski. Podawali się za Polaka, Belga i Hiszpankę.

Szef śląskiej Policji wyróżniony Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa [ZDJĘCIA]  

W miniony piątek (24.11.) w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Policyjna orkiestra zaprasza na koncert z okazji 50-lecia istnienia [ZAPOWIEDŹ]  

W środę o 19:00 w NOSPR wielki koncert policyjnej orkiestry z okazji jej 50-lecia. Wystąpią też gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Pokieruje Ministerstwem Zdrowia po Katarzynie Sójce. Kim jest Ewa Krajewska? 

Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Ewę Krajewską na stanowisko ministra zdrowia. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Patostreamerzy tymczasowo aresztowani. Grozi im do ośmiu lat więzienia [WIDEO]  

Odpowiedzą za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Wobec dwóch 18-latków sąd wydał decyzję o tymczasowym areszcie. Śląska policja zatrzymała patostreamerów w miniony weekend, posiedzenie aresztowe zakończyło sie w poniedziałek późnym wieczorem.

Sypnęło śniegiem. Czy Żory są gotowe do Akcji Zima? 

Choć kalendarzowa zima zacznie się dopiero 22 grudnia to za oknami już widać tę porę roku. Czy Żory są przygotowane do Akcji Zima 2023? Sprawdziliśmy. 

Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli 

W parafiach powiatu wodzisławskiego i okolic w niedzielę 26 listopada odbywała się zbiórka pieniędzy na rzecz rocznej Nikoli z Wodzisławia Śląskiego. Życie dziewczynki może uratować tylko niezwykle kosztowna operacja w Bostonie. Trzeba zebrać ponad 5 mln zł, a brakuje jeszcze 700 tys. zł. Rodzice dziecka mówią, że teraz życie dziecka...

Zobacz więcej