Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
W Gotartowicach rozegrali zawody modeli balonów na gorące powietrze [ZDJĘCIA] 

Młodzi pasjonaci modelarstwa z Żor, Jejkowic, Rybnika, Wodzisławia i Syryni spotkali się na terenie przy lotnisku Aeroklubu ROW Rybnik w Gotartowicach, aby rozegrać zawody modeli balonów na gorące powietrze. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje...

Nocny Kochanek oraz Batna zagrają w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliża się muzyczna burza w Pszowie! 8 listopada Nocny Kochanek i Batna wkraczają na scenę, obiecując niezapomniany koncert, który wstrząśnie sercami fanów rocka. Gotowi na muzyczną eksplozję?

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Iga Świątek dopingowała Ewę Swobodę w jej finałowym biegu [WIDEO] 

Szósty wynik na świecie i pierwszy w Europie. Ewa Swoboda na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie zaliczyła kolejny świetny start w sezonie. W biegu na 100 metrów, królewskiej konkurencji mistrzostw, osiągnęła wynik 10,97 s!

Żory widziane... z balonu. Zobacz zdjęcia miasta z wysokości 1200 metrów [ZDJĘCIA] 

240 lat temu przeprowadzono pierwszą udaną próbę wzlotu balonu, w tym samym roku odbył się też lot z załogą. I choć minęło już sporo czasu, to niezmiennie przelot balonu nad naszymi głowami wzbudza spore zainteresowanie.

9 Żorski Spot - Niesamowity zlot samochodowy w Żorach [ZDJĘCIA] 

Stowarzyszenie Race For Victory zaprosiło na 9. już edycję "Żorskiego Spotu" dla miłośników motoryzacji w Żorach i nie tylko.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Zdrowe jedzenie, warsztaty i prelekcje. Już niedługo II edycja Ekotargu Spożywczego w Żorach [ZAPOWIEDŹ] 

Mleko jerseyowe, makarony na bazie wiejskich jaj, tradycyjne i innowacyjne miody i wiele więcej. W najbliższą sobotę szykuje się w Żorach ekotarg, podczas którego będzie można zaopatrzyć się w wyjątkowe produkty.

Zwrot w pogodzie na ostatni weekend kwietnia [PROGNOZA POGODY] 

Przez większą część tygodnia dominować będzie chłodna aura, często z nocnymi przymrozkami i opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami nawet śniegu. Weekend to zdecydowane odwrócenie trendu – zrobi się pogodnie i znacznie cieplej.

Na grilla w majówkę Polacy wydadzą średnio od 50 do 150 zł 

57,7% Polaków planujących spotkania przy grillu w okresie majówki zamierza zrobić zakupy w promocjach. W zeszłym roku tak deklarowało 71,4% osób. Jak mówią eksperci, mniejsze zainteresowanie promocjami może wynikać z większej pewności finansowej Polaków, a przede wszystkim – z malejącej inflacji.

Zapierające dech w piersiach efekty i spektakularne pokazy ogniowe. Żorski Rynek zapłonął [ZDJĘCIA]  

To była bez wątpienia jedna z najbardziej widowiskowych imprez organizowanych w Żorach. W minioną sobotę, 20 kwietnia na rynku odbyła się Żorska Scena Ogniowa – Nadzieja ma skrzydła.

Chrabąszcze majowe obudziły się już w kwietniu. Podobnie jest z konwaliami 

Chrabąszcz majowy czy konwalia majowa już niedługo okres aktywności czy kwitnienia będą miały tylko w nazwie, bo jak się okazuje, tegoroczna wiosna mocno odbiega od przyjętej normy. Być może kolejne lata przyniosą podobny trend, co jest związane z ociepleniem klimatu. 

Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze 

Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia przeżywamy bolesne ochłodzenie. Jaka pogoda czeka nas w nadchodzących dniach?

Nowy Żorek wita uczniów ZSP nr 8 w Rogoźnej 

To już trzynasta figurka Żorka, która pojawiła się na terenie miasta. Tym razem to dzielnica Rogoźna cieszy się z nowego mieszkańca.

Trzecia edycja Żorskiej Sceny Ogniowej już wkrótce [ZAPOWIEDŹ] 

Niezwykle efektowne wydarzenie w szczytnym celu. Już nie długo odbędzie się trzecia edycja Żorskiej Sceny Ogniowej.

Koniec kwietniowego lata. Czeka nas spore ochłodzenie [PROGNOZA POGODY] 

Po kilku wyjątkowo ciepłych, a wręcz gorących dniach, temperatura w środku tygodnia gwałtownie spadła. Kolejne dni tego tygodnia będą pochmurne, czasami przydadzą się parasole, a wiatr silnie powieje.

Osiedle Księcia Władysława w Żorach świętuje 50-lecie [ZDJĘCIA]  

W tym roku wyjątkowy jubileusz obchodzi osiedle Księcia Władysława w Żorach. Z okazji 50-lecia osiedla już w żorskim kinie „Na Starówce” odbyła się uroczysta urodzinowa gala.

Po przerwie zimowej rusza tężnia w Żorach 

W żorskiej tężni po gałązkach tarniny już spływa lecznicza solanka. Po raz pierwszy w tym roku.

Koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o wsparcie. Można otrzymać nawet 10 tysięcy 

Jak informuje ARiMR, od 25 marca 2024 r. koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich mogą składać w biurach powiatowych wnioski o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa.

Mamy prognozę pogody na niedzielne wybory [PROGNOZA POGODY] 

Po ciepłych świętach zdecydowana zmiana warunków pogodowych. Jaką synoptycy zapowiadają pogodę z kolei na nadchodzące wybory samorządowe, które odbędą się już 7 kwietnia? Mamy odpowiedź.

Co szósty Polak przyznaje się do marnowania żywności w święta 

Trzech na czterech Polaków deklaruje, że na co dzień oszczędza na robieniu zakupów żywnościowych. Z kolei blisko co szósty ankietowany przyznaje, że w jego domu w czasie Wielkanocy z reguły marnuje się świąteczną żywność.

Polacy już rezerwują noclegi na majówkę. Jaki jest TOP 3 najchętniej wybieranych kierunków? 

Jeśli wiosna to w górach. Polacy planują majówkę, a hotelarze wreszcie mają powody do optymizmu.

Wielkanocne zwyczaje Polaków. Jak świętujemy? 

Podtrzymywanie świątecznych zwyczajów utrzymuje się wśród Polaków na stabilnym poziomie. Szczegółowe badania przeprowadził CBOS.

Statystyczna czteroosobowa rodzina wyda w tym roku na świąteczną żywność od 800 do 1200 zł 

Wiadomo już, ile pieniędzy Polacy chcą przeznaczyć na świąteczną żywność, w tym na napoje, w przeliczeniu na jedną osobę. 17,3% badanych wyda średnio 200-300 zł, a 13,9% ankietowanych jest gotowych na kwotę powyżej 500 zł. Deklarowane wydatki będą zbliżone do zeszłorocznych.

Zobacz więcej