Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Iga Świątek dopingowała Ewę Swobodę w jej finałowym biegu [WIDEO] 

Szósty wynik na świecie i pierwszy w Europie. Ewa Swoboda na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie zaliczyła kolejny świetny start w sezonie. W biegu na 100 metrów, królewskiej konkurencji mistrzostw, osiągnęła wynik 10,97 s!

Żory widziane... z balonu. Zobacz zdjęcia miasta z wysokości 1200 metrów [ZDJĘCIA] 

240 lat temu przeprowadzono pierwszą udaną próbę wzlotu balonu, w tym samym roku odbył się też lot z załogą. I choć minęło już sporo czasu, to niezmiennie przelot balonu nad naszymi głowami wzbudza spore zainteresowanie.

9 Żorski Spot - Niesamowity zlot samochodowy w Żorach [ZDJĘCIA] 

Stowarzyszenie Race For Victory zaprosiło na 9. już edycję "Żorskiego Spotu" dla miłośników motoryzacji w Żorach i nie tylko.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Przed nami III edycja Festiwalu Górnej Odry. Zobacz co będzie się działo w regionie! 

Festiwal to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na mapie województwa śląskiego. Impreza kulturalno-turystyczna od dwóch lat zgromadziła ponad 200 tys. uczestników, stając się Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku według Polskiej Organizacji...

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Żorach [ZDJĘCIA]  

W dniu 29 kwietnia 2023 roku odbyło się huczne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2023 zorganizowane przez WRM MC Poland Chapter Żory we współpracy z Amerykańskim Parkiem Rozrywki Twinpigs w Żorach, który także zainicjował sezon 2023.

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

Mikołajku, oto Twój prezent na 1. urodziny! Zbiórka dobiegła końca! 100% dzięki tysiącom osób o wielkich sercach! [LIVE WIDEO] 

100% zielonego paska na zbiórce Mikołaja Kubali w serwisie siepomaga.pl oznacza jedno! Zebrano pełną kwotę na najdroższy lek świata - ZolgenSMA. Chłopiec otrzyma szansę na życie i zdrowie. To nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie...

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym....

Kapsuła czasu na 750 lat miasta Żory - pamiątkowe zdjęcia z kapsułą oraz lista pamiątek [ZDJĘCIA] 

Nie milkną echa piątkowego wydarzenia - umieszczenia dla potomnych Kapsuły Czasu w Żorach przy ul. Klimka z okazji 750-lecia Miasta Żory. Dziś prezentujemy wyczekiwane zdjęcia pamiątkowe mieszkańców z kapsułą (w galerii) oraz zdjęcia reprezentantów...

Zakończenie MotoLata wraz z WRM MC Poland Chapter Żory [ZAPOWIEDŹ] 

Parada motocykli przejedzie przez centrum Żor. W ten sposób WRM MC Poland Chapter Żory chce oficjalnie zakończończyć sezon.

Rodzinny Piknik Mundurowy w Parku Cegielnia już w sobotę [ZAPOWIEDŹ] 

Pokazy służb mundurowych i prezentacje ich wyposażenia, w tym wojskowego czołgu, a także koncert zespołu Arka Noego. To główne atrakcje Rodzinnego Pikniku Mundurowego pod hasłem „Z nami bezpiecznie”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (23.09).

Żory mają nowego Żorka. Rycerz pojawił się na Rynku  

"Śliczny", "Cudny", "Muszę iść go zobaczyć" - piszą internauci w mediach społecznościowych zachwycając się nową figurką. 

Trwają zapisy do XVI Żorskiego Biegu Ulicznego, zamknęliśmy listę sponsorów biegu 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach od 2008 roku jest organizatorem „Żorskiego Biegu Ulicznego”. W pierwszej edycji wystartowało 375 zawodników. Od tamtego momentu minęło 15 lat, a na trasach naszych biegów pojawiły się tysiące uczestników.

Tekst sponsorowany

Żar Literatury w Żorach został rozniecony. Byliśmy na rozpoczęciu festiwalu [ZDJĘCIA]  

Biografie: razem i osobno - to tytuł tegorocznej edycji festiwalu Żaru Literatury, który odbywa się w murach Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach.

Żory rozpali Żar Literatury. Dziś rozpoczęcie trzydniowego festiwalu [ZAPOWIEDŹ] 

W trakcie festiwalu zostanie podjęta próba wyjaśnienia fenomenu niezwykłej w ostatnich latach popularności książek biograficznych, a znani biografiści opowiedzą o swoich metodach pracy i rozmaitych sposobach transponowania życiorysów w opowieści.

Yass! Festival w Cieszynie – Zalewski zdominował tegoroczny line-up  

W miniony weekend, na terenie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego w Cieszynie, odbyła się czwarta edycja Yass! Festival. Na dwóch głównych scenach wystąpili m.in.: Zalewski, Nosowska, Vito Bambino, Bass Astral, EABS, Karaś/Rogucki, LXS i Łona x Konieczny x Krupa.

Marcin Wyrostek dał koncert w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach [ZDJĘCIA]  

Uczestnicy pikniku rodzinnego poznali fascynujące historię emigracji Ślązaków na Dziki Zachód, a przy okazji skorzystali z animacji, warsztatów, projekcji filmowych i koncertów. Wszystko to odbyło się w ramach pikniku rodzinnego zorganizowanego w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.

Koncert Sari i Przyjaciele już w najbliższą niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 

W Kinie na Starówce w Żorach już w najbliższą niedzielę (10.09) wystąpią trzy zespoły, które pokazują piękno polskiej kultury ludowej.

Słonecznie i prawie bezchmurnie. W weekend będzie iście wakacyjna pogoda 

Weekend (8-10.09) w całym kraju będzie słoneczny i bardzo ciepły. Gdzieniegdzie w nocy i nad ranem utworzą się krótkotrwałe mgły. Taką pogodę zagwarantuje nam rozległy układ wysokiego ciśnienia, którego centrum będzie zalegało nad Centralną i Wschodnią Europą.

W Żorach odbędzie się pokaz mody. W roli głównej wystąpi śląska makatka [ZAPOWIEDŹ] 

Prezentacja śląskich makatek odbędzie się w niespotykanej formie „ŻYWEJ” wystawy, ponieważ pojawią się na scenie Miejskiego Amfiteatru podczas występu Zespołu Pieśni i Tańca SARI.

Znamy oficjalną datę otwarcia pałacu w Baranowicach. Szykuje się dwudniowa impreza 

Remont Pałacu w Baranowicach właśnie finiszuje. Już pod koniec października odbędzie się jego oficjalne otwarcie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie prace do tego czasu zostaną ukończone.

20. Rybnik Foto Festival już w ten weekend [ZAPROSZENIE] 

Prezentacje autorskie, wykłady, slideshow, wystawy, stoiska książkowe i sprzętowe - to wszystko w najbliższy weekend w Rybniku. Od 8 do 10 września odbędzie się 20. Rybnik Foto Festival!

Rajskie dożynki w Żorach. Tak bawili się rolnicy i mieszkańcy z Roju [ZDJĘCIA]  

Dożynki, czyli doroczne święto plonów, podczas którego rolnicy dziękują za zbiory to okazja do hucznego świętowania. Nie inaczej było w tym roku w żorskiej dzielnicy Rój.

Rolnicy z Żor-Rogoźnej podziękowali za plony [ZDJĘCIA]  

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Rolnicy z żorskiej dzielnicy Rogoźna w pierwszą niedzielę września, dziękowali za tegoroczne plony.

Była zabawa, śpiew i modlitwa. Jarmark św. Filipa i Jakuba w Żorach za nami [ZDJĘCIA]  

Każdego roku Jarmark zorganizowany przez parafię św. Filipa i Jakuba w Żorach przyciąga mnóstwo ludzi. Tak było i tym razem.

Założyciel miasta przemaszerował ze swoją świtą. Trwa Jarmark Władysławowski w Żorach [ZDJĘCIA]  

To jeden z najliczniej odwiedzanych festynów plenerowych w Żorach. Właśnie trwa Jarmark Władysławowski w Żorach.

Zobacz więcej