Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Barbie, która wygląda jak... Ewa Swoboda! Mistrzyni z wyjątkowym wyróżnieniem [WIDEO] 

Jedyny taki egzemplarz Barbie na świecie trafił właśnie w ręce Ewy Swobody. Mistrzyni z Żor jest zachwycona wyróżnieniem.

W Gotartowicach rozegrali zawody modeli balonów na gorące powietrze [ZDJĘCIA] 

Młodzi pasjonaci modelarstwa z Żor, Jejkowic, Rybnika, Wodzisławia i Syryni spotkali się na terenie przy lotnisku Aeroklubu ROW Rybnik w Gotartowicach, aby rozegrać zawody modeli balonów na gorące powietrze. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje...

Nocny Kochanek oraz Batna zagrają w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliża się muzyczna burza w Pszowie! 8 listopada Nocny Kochanek i Batna wkraczają na scenę, obiecując niezapomniany koncert, który wstrząśnie sercami fanów rocka. Gotowi na muzyczną eksplozję?

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Iga Świątek dopingowała Ewę Swobodę w jej finałowym biegu [WIDEO] 

Szósty wynik na świecie i pierwszy w Europie. Ewa Swoboda na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie zaliczyła kolejny świetny start w sezonie. W biegu na 100 metrów, królewskiej konkurencji mistrzostw, osiągnęła wynik 10,97 s!

Żory widziane... z balonu. Zobacz zdjęcia miasta z wysokości 1200 metrów [ZDJĘCIA] 

240 lat temu przeprowadzono pierwszą udaną próbę wzlotu balonu, w tym samym roku odbył się też lot z załogą. I choć minęło już sporo czasu, to niezmiennie przelot balonu nad naszymi głowami wzbudza spore zainteresowanie.

9 Żorski Spot - Niesamowity zlot samochodowy w Żorach [ZDJĘCIA] 

Stowarzyszenie Race For Victory zaprosiło na 9. już edycję "Żorskiego Spotu" dla miłośników motoryzacji w Żorach i nie tylko.

IV edycja ROW Car Show w Rybniku - niesamowite samochody, konkursy i mnóstwo atrakcji dla dzieci [ZDJĘCIA]  

W dniach 12-13 lipca 2024 roku, po raz czwarty z rzędu Rybnik ponownie stał się motoryzacyjnym centrum regionu. Wydarzenie miało miejsce przy Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji "Pod Żaglami" w Rybniku, co zapewniło odpowiednią przestrzeń do ekspozycji i atrakcji. Rozpoczęcie odbyło się w sobotę o godzinie 10:00, a impreza trwała...

Od czwartku rusza Kino Letnie na Cegielni 

Seanse dla każdego aż przez cztery dni, a w niedzielę finał Euro 2024! W tym roku Kino Letnie przenosi się do Parku Cegielnia.

"Aktywny Senior" - ruszyła kolejna edycja konkursu 

Rozpoczęła się kolejna edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu pt. "Aktywny Senior".

Zamiast wyrzucać jedzenie, dzielą się nim z innymi - Fundacja Przystanek Nadzieja już działa 

4,8 miliona ton - tyle według szacunków Federacji Polskich Banków Żywności zmarnowało się w 2023 roku w Polsce jedzenia. Jednocześnie, blisko 1,5 miliona osób w naszym kaju cierpi z powodu głodu. Założona kilka tygodni temu w Żorach Fundacja Przystanek Nadzieja za cel postawiła sobie wprowadzenie zmian w tych niezbyt chlubnych statystykach.

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki 

8 lipca ruszyła rekrutacja wolontariuszy i wolontariuszek do Szlachetnej Paczki. W tym roku poszukiwanych jest ponad 10 tys. osób ze wszystkich województw Polski. 

W Bibliotece rusza projekt "z Gęby w Gębę" [ZAPOWIEDŹ] 

Od lipca do listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach<Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach> trwać będzie projekt "z Gęby w Gębę", nawiązujący do twórczości Witolda Gombrowicza. Na rozgrzewkę już dziś placówka zaprasza na cykl warsztatów arteterapeutycznych inspirowanych "Ferdydurke".

2,5 tysiąca osób odwiedziło w miniony weekend "Rajską Falę" w Żorach  

"Rajska Fala" w Żorach została oficjalnie otwarta 22 czerwca tego roku. Upały w ostatnich dniach czerwca przyciągnęły do dzielnicy Rój prawdziwe tłumy. Według szacunków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, obiekt odwiedziło jednocześnie nawet 2,5 tysiąca osób - to tyle ile może on pomieścić.

Carborock Festiwal 2024 już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ] 

To pierwsza odsłona nowego festiwalu w Jastrzębiu-Zdroju i najświeższe wydarzenie na rockowej mapie Śląska. Fani ciężkich brzmień – szykujcie się na trzęsienie ziemi! Rezerwujcie termin 6 lipca.

Nie masz paszportu? Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach wyrobisz tymczasowy 

- Zachęceni sukcesem punktu tymczasowego wydawania paszportów na Lotnisku Chopina w Warszawie zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne punkty - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak. W lipcu ruszyły trzy punkty: w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Nie spóźnij się na pokaz żorskiej fontanny multimedialnej - są nowe godziny prezentacji 

Od roku jedną z atrakcji żorskiego rynku jest multimedialna fontanna, dająca nie tylko ochłodę w gorące dni, ale i rozrywkę - wzbijanym w powietrze słupom wody towarzyszą bowiem muzyczno-świetlne pokazy. Od początku lipca zmienily się nieco godziny tych prezentacji.

Kino Letnie w tym roku w nowej lokalizacji 

Lubiana i doceniania przez mieszkańców letnia atrakcja, jaką jest Kino Letnie, powróci już 11 lipca. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Kultury w Żorach i Kino na Starówce, zapraszają widzów w tym roku w nowe miejsce, a wśród atrakcji zapowiadają wspólny seans finału tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Koleją z Rybnika do Gliwic. "Cudowna sprawa". Studio Nowiny jedzie pociągiem  

Pojechaliśmy z Rybnika do Gliwic. Nowym połączeniem, które zyskuje na popularności. Rybnik czekał prawie ćwierć wieku na powrót tej linii. Wsiedliśmy do porannego pociągu o 7.00 i za 49 minut znaleźliśmy się w Gliwicach.

Tabu zagrało na Festiwalu Górnej Odry w Żorach. Zobaczcie, jak było na koncercie [ZDJĘCIA]  

Popularny zespół wystąpił w Parku Cegielnia. Współpracujący z Nowinami i eŻorami Daniel Wojaczek uchwycił na zdjęciach atmosferę koncertu.

Mateusz Mrówka wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na starcie ponad 1100 zawodników [ZDJĘCIA]  

Mateusz Mrówka z Aktywna Pszczyna Runners z czasem 1:08:57 wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na drugim miejscu zameldował się Mateusz Pawełczak, trzeci na mecie pojawił się Rybniczanin Marcin Ciepłak. Wśród pań najlepsza okazała się Ukrainka Nataliia Semenovych z czasem 1:17:58. Druga była Magdalena Patas (1:19:26),...

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Zapoznaj się z tymi zasadami! 

Rozpoczęło się lato, wakacje, a więc w pełni rusza sezon urlopowy. Warto się dobrze przygotować do wyjazdu, aby przebiegł bezpiecznie. Specjalny poradnik przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Zobaczcie, jak było na koncercie grupy Pokahontaz w Żorach [ZDJĘCIA]  

Koncert zorganizowano w ramach Festiwalu Górnej Odry 2024. Polecamy fotorelację autorstwa Daniela Wojaczka.

Szafiry i rubin na licytacji urzędu skarbowego. „Maleństwa” wyceniono na ponad 6 tys. złotych 

Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach sprzedaje kamienie szlachetne w ramach licytacji. Do kupienia jest 6 korundów jest 5 szafirów i rubin. Kamienie są w bardzo dobrym stanie i posiadają certyfikaty.

Zobacz więcej