Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
NOP-y po szczepieniu na Covid-19. Ile odszkodowań wypłacono, za co i po jakich szczepionkach? [ANKIETA] 

Po pół roku od utworzenia Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, Rzecznik Praw Pacjenta podsumowuje zgłoszone dotychczas przypadki i wydane w tym czasie decyzje. Przyznano łącznie ponad 2,2 mln złotych odszkodowań z tytułu działań...

Premier o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem [WIDEO] 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne rygory w walce z koronawirusem. Jakie obostrzenia czekają nas w najbliższych dniach?

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Żorach. Zamknięte place zabaw! 

Jak poinformowały dziś władze miasta, w Żorach odnotowano pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem. Pomieszczenia w miejscu zamieszkania zostały zdekontaminowane. 

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną. 

Koronawirus - wszystko co powinieneś wiedzieć [NAJNOWSZE DANE, UBEZPIECZENIA, PRZYPADKI W REGIONIE, ZAPOBIEGANIE] 

Słowo "koronawirus" od kilku dni nie schodzi z ust mieszkańców regionu. Tym bardziej, kiedy od niedzieli pojawiają się kolejne przypadki zarażonych, przewożonych na oddział zakaźny do raciborskiego szpitala. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze...

Nowa metoda leczenia nowotworów, a szczególnie przerzutów nowotworowych już dostępna w Wodzisławiu w ramach NFZ 

Czy zmniejszenie guza nowotworowego może skutecznie odbyć się bez konieczności skomplikowanej operacji? Lekarze z Wodzisławskiego Centrum Medycznego udowadniają, że to możliwe, a co więcej skuteczne w leczeniu raka. Na czym polega taki zabieg i kto może z niego skorzystać?

Tekst sponsorowany

Terapia śmiechem przeciwko bólowi. Fundacja Dr Clown pilnie poszukuje wolontariuszy 

Barwne stroje i obowiązkowy kolorowy nosek. Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To Doktorzy Clowni – wolontariusze Fundacji Dr Clown. Nowi członkowie wesołej ekipy są właśnie poszukiwani.

Tatar z "dodatkiem". GIS wydał ostrzeżenie publiczne 

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności po tym jak wykryto bakterię Salmonella spp. w jednej partii tatara wołowego.

Minister Zdrowia określił stawki wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów. Ilu pracuje ich w naszych szpitalach? 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które weszło w życie 8 sierpnia, lekarze rezydenci, którzy odbywają specjalizacje w szpitalach mogą liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 8308 zł w pierwszych dwóch latach. Po tym okresie minimalna pensja wyniesie 9063 zł, z zaznaczeniem, że lekarz będzie specjalizować się w określonych...

W Żorach powstanie nowa stacja pogotowia ratunkowego 

Nowa stacja pogotowia ratunkowego powstanie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i al. Zjednoczonej Europy w Żorach. Ta strategiczna lokalizacja umożliwi jeszcze szybsze i skuteczniejsze reagowanie na nagłe sytuacje medyczne, zwiększając tym samym szanse na ratowanie życia i zdrowia mieszkańców.

Fontanny służą do podziwiania, nie kąpania. W Żorach przestrzegają mieszkańców 

Nad Polską - w tym również nad naszym regionem - od kilku dni zapanowała fala słonecznej pogody. W efekcie dzieci moczące stopy lub pluskające się w publicznych fontannach nikogo nie dziwią. Okazuje się jednak, że nie jest to najzdrowszy pomysł na ochłodzenie.

Ciesz się słońcem, ale bezpiecznie. O czym trzeba pamiętać? 

Odpowiednia dawka promieni słonecznych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Wpływa na poprawę nastroju i syntezę witaminy D, która odpowiada za właściwą gospodarkę wapniową organizmu. Należy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach, o których przypomina Główny Inspektorat Sanitarny.

2 tys. par, 3 procedury i 5 mln zł. Śląsk dofinansuje in-vitro 

- To program skierowany do osób marzących o rodzicielstwie, które jest dobrostanem, ale nie każdy przecież, często z powodów zdrowotnych mógł poznać smak tej radości. Realizując ten program myślimy o dobru drugiego człowieka. Zaś dzietność w regionie jest rzeczywiście niska – mówiły dziś uczestniczki briefing prasowy w Katowicach...

Lekarze i organizacje pacjentów apelują o równe prawa oraz szanse dla osób z chorobami rzadkimi 

Nie widać końca odysei grupy polskich pacjentów cierpiących na alfa-mannozydozę. Po tym, jak firma farmaceutyczna zgodnie z planem zakończyła badanie kliniczne, dzięki któremu pacjenci mogli otrzymywać innowacyjną terapię leczniczą, Ministerstwo Zdrowia nie podjęło dalszych konsultacji dotyczących objęcia jej refundacją. Pacjenci...

Klauzula sumienia? "Jej miejsce jest w prywatnych gabinetach" - słyszymy od dyrektora jednego ze szpitali w naszym regionie 

Śmierć ciężarnej 33-latki w nowotarskim szpitalu wstrząsnęła opinią publiczną. W wielu miastach Polski, m.in. w Rybniku oraz w Wodzisławiu, doszło do protestów, których ostrze zostało skierowane w stronę rządu PiS i przepisów ograniczających dopuszczalność stosowania aborcji. Dyskusja toczyła się również wokół stosowania...

Bez krwiodawców medycyna nie istnieje. Dziś obchodzimy światowy dzień krwiodawstwa 

Trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę bez krwi, która potrzebna jest zawsze podczas wszelkiego rodzaju zabiegów i operacji. Szczególnie w okresie letnim, kiedy wzrasta ilość wypadków widać jak ważne jest krwiodawstwo.

Bezpłatne badania dla kobiet. Do Żor przyjedzie mammobus  

Tuż obok żorskiego dworca kolejowego wkrótce pojawi się mammobus Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły się przebadać od 3 do 7 lipca.

Ruszyły zapisy dzieci na szczepienia przeciw HPV 

Od 1 czerwca będzie można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat. Zapisy ruszyły 27 maja.

Spotkanie w Klubie Rebus w Żorach - akcja "Badaj się!" [ZDJĘCIA]  

Panie licznie odpowiedziały na zaproszenie Klubu Rebus i przybyły na spotkanie w Dzień Matki, które miało na celu aspekt profilaktyczny i motywacyjny. Na spotkanie zaprosiły żorskie Amazonki. 

Minister zdrowia obiecuje dodatkowe środki dla szpitali powiatowych. Wskazał które placówki zostaną docenione 

System ochrony zdrowia zyska 15 mld zł rocznie. Dodatkowe środki trafią do sieci szpitali – w większości do szpitali powiatowych będzie to 5 mld zł. Wzrosną też wynagrodzenia minimalne.

"Badamy nie tylko mamy" - szykuje się profilaktyczne konferencja z okazji Dnia Matki w żorskim Rebusie 

Kwiaty, czekoladki czy wspólne wyjście na kawę – to tylko kilka ze sposobów na świętowanie Dnia Matki i okazania jej wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobiła. Choć tego typu gesty są bardzo miłe, to najlepszym prezentem, jaki możemy dać bliskiej nam kobiecie, jest troska o jej zdrowie. Dlatego Klub MOK Rebus zaprasza mamy i nie...

60 minut, które decydują o życiu! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zawale serca 

Na zawał serca każdego roku umiera w Polsce ok. 15 tys. osób. Z roku na rok zagrożenie to dotyka coraz większej liczby młodych osób – obecnie już co dziesiąty zawał dotyczy pacjenta przed 45. rokiem życia.

Zobacz więcej