Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Studenci Architektury PWSZ projektują dla nadmorskiego Ośrodka w Pleśnej 

Dzięki współpracy z Miastem Racibórz oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz przychylności władz Uczelni kolejny rocznik studentów kierunku Architektura PWSZ w Raciborzu miał możliwość realizacji praktyk w formie wyjazdowej w nadmorskiej...

PWSZ pracuje z liderami nowoczesnych technologii 

PWSZ w Raciborzu jako nowoczesna i efektywna uczelnia nastawia się na praktyczne nauczanie swoich studentów. Dobitnym tego przykładem jest bliska współpraca z lokalnymi firmami, które na co dzień zajmują się zaawansowanymi technologiami przemysłowymi.

Kontrowersje wokół lekcji religii. Co zmieni się w polskich szkołach? 

Barbara Nowacka, minister edukacji, ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w szkołach będzie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. Zajęcia będą mogły odbywać się w grupach międzyklasowych. Biskup Wojciech Osial wyraził opinię, że te zmiany są dyskryminujące.

Uczniowie z Żor wygrali Światową Olimpiadę Kreatywności 

Wielki sukces drużyny „Druciarzy”, złożonej z uczniów Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach. Reprezentanci Żor zdobyli aż dwa złote medale podczas finału Światowej Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination”, który odbył się w amerykańskim Kansas City!

Nowe zasady ortografii będą obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku 

Rada Języka Polskiego zdecydowała wprowadzić zmiany w części dotychczasowych zasad ortografii. Po ich przeanalizowaniu, nietrudno zgodzić się z RJP, iż wprowadzenie tych zmian, to słuszny krok.

Takiej imprezy Żory jeszcze nie widziały. Uczniowie klas mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]  

- Mamy nadzieję, że ślubowanie klas mundurowych stanie się uroczystością cykliczną i wpisze się w tradycje naszego miasta - podkreślali przedstawiciele żorskich szkół.

Pożegnanie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 "Miarki" w Żorach [ZDJĘCIA]  

Z żarliwym blaskiem reflektorów w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość. Jej bohaterami byli tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 1 w Żorach.

Młodzi mistrzowie języka niemieckiego  

Język naszych zachodnich sąsiadów cieszy się popularnością wśród młodzieży. Specjalnie dla niej zorganizowano, już po raz 12., Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Der Verbmeister”. Uczniowie wykazywali się umiejętnością odmiany czasowników.

Żory: Stworzyli piękne zielone zakątki przy szkołach 

W konkursie wyłoniona została najpiękniejsza przestrzeń w dwóch kategoriach: ogród wertykalny oraz park kieszonkowy. W obu przypadkach Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 7 w Żorach zgarnął najwyższe miejsca na podium.

Druciarze z Żor wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności. Mają szansę pojechać do USA, lecz potrzebują pomocy 

By spełnić swoje marzenia, uczniowie z Żor potrzebują aż 120 tys. zł. Taka kwota przewyższa możliwości ich samych oraz szkoły. DLatego uruchomiona została specjalna zrzutka.

Otylia Jędrzejczak i Justyna Święty-Ersetic ćwiczyły razem z uczennicami. Sportowe Mistrzynie zawitały do Żor [ZDJĘCIA]  

"Jestem sobą, jestem Bella!" – to hasło przewodnie akcji „Mistrzynie w Szkołach”, projektu autorstwa Otylii Jędrzejczak, którego celem jest mobilizacja dziewcząt do zwiększenia aktywności ruchowej. „Mistrzynie” spotkały się wczoraj (10.04) z młodymi żorzankami w hali MOSiR.

Żory stawiają na trzeźwość. Już niedługo konferencja z okazji Światowego Dnia Trzeźwości [ZAPOWIEDŹ] 

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości. W tym dniu, z inicjatywy prezes Klubu Abstynentów „STER”, w Żorach odbędzie się konferencja, podczas której będzie można dowiedzieć się jak uzyskać pomoc kiedy my sami lub nasi bliscy mają problem z alkoholem.

Prace domowe w szkole podstawowej nieobowiązkowe 

Od kwietnia w szkołach podstawowych nie będzie prac domowych w klasach I-III – z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą – a w klasach IV-VIII zadania będą nieobowiązkowe i nieoceniane.

Matematyczna wystawa Kopernika w Żorach [ZDJĘCIA]  

Za sprawą nowoczesnych, interaktywnych eksponatów uczniowie z Żor sprawdzali, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi.

Aleksandra Dyla Śląskim Kuratorem Oświaty 

Aleksandra Dyla została wyłoniona na stanowisko śląskiej kurator oświaty w drodze konkursu spośród 6 kandydatów. Wcześniej, od 16 stycznia 2024 r., pełniła obowiązki śląskiego kuratora oświaty.

Barbara Gadowska: Potrzebna nam reforma oświaty 

Z dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju Barbarą Gadowską rozmawiamy o koniecznej reformie edukacji i zadaniach domowych.

Jastrzębski Zespół Szkół nr 2 odliczył sto dni do matury w Żorach [ZDJĘCIA]  

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowali swoją studniówkę w żorskiej Arkadii. 

Ewolucja zawodu sekretarki w erze cyfrowej 

W dobie cyfryzacji i szybkich zmian technologicznych, zawód sekretarki przeszedł znaczącą ewolucję. Niegdyś skupiony głównie na zadaniach administracyjnych i biurowych, obecnie wymaga szerszego zakresu umiejętności, w tym kompetencji cyfrowych.

Materiał partnera

Maturzyści z I LO w Jastrzębiu-Zdroju na magicznym balu maturalnym [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W najlepszych humorach maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęli swój bal maturalny w wodzisławskim hotelu Amadeus. 

Zobacz więcej