Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kluby z naszego regionu wyróżnione Certyfikatami PZPN

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Wśród nich znalazło się 25 klubów z naszego regionu.

Kluby z naszego regionu wyróżnione Certyfikatami PZPN
fot. RKP ROW Rybnik

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek. Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków.

Z naszego regionu złote certyfikaty otrzymały (5): RKP SP ROW Rybnik, KS GKS 1962 Jastrzębie SA, MKS Żory, MOSiR Czerwionka-Leszczyny, Górnik Zabrze SSA.

Srebrne certyfikaty (2): GKS Piast Gliwice, AP Team Gliwice.

Brązowe certyfikaty (18): KS Cisowa Kędzierzyn-Koźle, KS Polonia Głubczyce, TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, LZS Odrzanka Dziergowice, MKS Zaborze, LKS Jedność 32 Przyszowice, UKS SP Winners Gołkowice, KF Akademia Pyskowice, KS Toszecka Akademia Piłkarska, MKS Concordia Knurów, GSF Gliwice, KS Polonia Niewiadom, KKS Zabrze, LKS Buk Rudy, KS Sośnica Gliwice, KS MOSiR Stal Zabrze, TKKF Zuch Orzepowice, MKS Zabrze-Kończyce.

- Nasz cel na ten rok został osiągnięty. Dużo pracy wykonaliśmy w klubie, we współpracy z Szkołą Sportów SP 31, z MORiSerm oraz Urzędem Miasta. Wszyscy od początku wiedzieliśmy, iż musimy zrobić wszystko by uzyskać najwyższą odznakę. Najtrudniejszym zadaniem było uporządkowanie grup treningowych, tak by odpowiednia ilość zawodników trenowała z odpowiednią ilością trenerów. W naszym klubie jest 14 grup treningowych objętych certyfikacją, są to grupy od rocznika 2007 do 2013 włącznie, zaś w każdej grupie jest od 10 do 24 zawodników. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych lat podniesie się poziom jakości naszej pracy, a to przełoży się na większą ilość zawodników reprezentujących nas na poziomie centralnym czy w kadrach Polski, a także na szybki powrót naszego pierwszego zespołu do II ligi - skomentował trener RKP ROW, Mateusz Kurc.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Odermen (83.29. * .83) 30.11.2019 11:51

Nowiny nie napisały na którym miejscu bagienko centrum, chyba nie zajeli 695 miejsce?