Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic. Zbiórka zostanie przeprowadzona w archidiecezji katowickiej

Arcybiskup Adrian Galbas poprosił o przeprowadzenie zbiórki na terenie archidiecezji katowickiej.

Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic. Zbiórka zostanie przeprowadzona w archidiecezji katowickiejFryderyk Kamczyk
1. Kościół pod wezwaniem św. Antoniego w Syryni, który ucierpiał w wyniku nawałnicy. 2. Strażacy z OSP Zawada usuwają gałęzie z linii elektrycznych na ulicy Oraczy (22 czerwca). 3. Cmentarz parafialny w Syryni jest zamknięty do odwołania. 4. "Stary cmentarz" w Syryni.

- Nawałnica, która 19 czerwca przeszła przez niektóre powiaty na południu diecezji zniszczyła kilka kościołów, probostw i innych zabudowań parafialnych. Ucierpiał także kompleks parkowy na terenie Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach, który ze względu na szkody został zamknięty aż do odwołania. Zbiórka na pomoc poszkodowanym zostanie przeprowadzona przed każdym kościołem archidiecezji katowickiej w terminie wybranym przez proboszcza lub administratora. W zależności od parafii zbiórka będzie miała miejsce 30 czerwca, 7 lub 14 lipca 2024 roku - informuje Kuria Metropolitarna w Katowicach.

- W duchu solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia bardzo was proszę o pomoc finansową, która pomoże w naprawie zniszczeń. Z całego serca dziękuję za każde dobro  - napisał w komunikacie skierowanym do proboszczów i administratorów archidiecezji abp Galbas.

Źródło: 

www.archidiecezjakatowicka.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rabbi (85.202. * .83) 24.06.2024 08:05

Drzewa na opal za uprzątnięcie i postawienie krzyża, i o cóż ta zbiorka