Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Patostreamerzy zatrzymani przez kryminalnych chwilę po tym, jak przekroczyli granicę [WIDEO]

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty - informuje śląska policja.

Patostreamerzy zatrzymani przez kryminalnych chwilę po tym, jak przekroczyli granicę [WIDEO]KWP Katowice
Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie województwa niedługo po tym, jak przekroczyli granicę.

Patostreamerzy, Marcin F. i Bartłomiej K., zatrzymani przez policję

Dwóch 18-latków przeprowadziło w sieci transmisje, których oburzająca treść wywołała ogromne poruszenie. O sprawie pisaliśmy tutaj: Patostreamerzy Kawiaq i Tucznik usłyszą zarzuty

Internauci wysyłali filmy policji, zaś młodzi mężczyźni spakowali się i wyjechali do Egiptu. Przez cały tydzień publikowali stamtąd zdjęcia i wideo. W tym czasie śledczy śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo wnikliwie analizowali zebrany materiał. W czwartek o poranku Prokuratura Okręgowa w Katowicach poinformowała o rozpoczęciu śledztwa w sprawie.

- Dwaj młodzi mężczyźni 17 listopada br. na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski - przekazała w poniedziałek (27.11.) Śląska Policja.

Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie województwa niedługo po tym, jak przekroczyli granicę. Dzisiaj zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty.

Nagranie z zatrzymania TUTAJ

Policja apeluje

Wyniki opublikowanego w 2021 roku raportu NASK "Nastolatki 3.0" pokazały, jak wiele czasu dzieci spędzają w internecie każdego dnia. Średnio to blisko pięć godzin. Czas ten wydłuża się w dni wolne od zajęć szkolnych i wynosi wtedy 6 godzin i 10 minut.

- Blisko co dziesiąty (11,5%) nastolatek jest aktywny w sieci ponad 8 godzin dziennie, a co piąty (21,3%) spędza tyle czasu (8 godzin) przed monitorem w dni wolne od edukacji. Ale to nie wszystko - wyliczają eksperci.

Co szósty ankietowany intensywnie korzysta z internetu nocą. Rodzice najczęściej w ogóle nie mają świadomości, że tak się dzieje. Często nie wiedzą także, co dzieci robią w sieci. To ważne o tyle, że aż blisko 1/4 uczniów deklaruje doświadczenia przemocy w internecie.

Najczęstszymi przejawami cyberprzemocy wg wskazań nastolatków są: wyzywanie (29,7%, wg rodziców - 13,5%) ośmieszanie (22,8%, wg rodziców - 12,5%) czy poniżanie (22%, wg rodziców - 9%). Młodzi ludzie stają się celem ataków słownych w sieci w największym stopniu ze względu na wygląd fizyczny (13,7%), ubiór (8,5%) oraz upodobania i hobby (9,7%) - wynika z danych NASK.

Policja, przy okazji zatrzymań patostreamerów zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży.

- Rozmawiajcie ze swoimi pociechami i interesujcie się nimi, a w szczególności: interesujcie się ich aktywnością w sieci, uświadamiajcie o zagrożeniach, jakie mogą na nie czyhać, wyjaśniajcie, że nie wszystkie zachowania w internecie są bezpieczne a także budujecie ze swoimi dziećmi więź i zaufanie!

W raporcie "Nastolatki 3.0" 17,2% dzieci wskazało, że po zgłoszeniu problemu rodzicom podjęta została rozmowa. Inaczej wygląda to w perspektywy dorosłych - 56,7% z nich stwierdziło, że rozmawia z dziećmi, by je chronić.

fot. KWP Katowice

fot. KWP Katowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (5.173. * .196) 27.11.2023 12:47

Po co zamazujecie twarze "influencerów" - i tak każdy wie kto to jest. Ciekawe jak zachowywali się w czasie przesłuchania - też byli tacy odważni? Jak pisałem wcześniej - dać na długie lata do paki - ale nie w jakiś luksusach. Tylko o zaostrzonym rygorze, raz w tygodniu komunistyczna "ścieżka zdrowia", do tego praca w kamieniołomie po 10-12 godzin. I co najważniejsze - TRANSMITOWAĆ TO NA ŻYWO jako przestrogę. A na serwisy które pozwalają na coś takiego nakładać milionowe grzywny - fakt - jest to trudne do skontrolowania, bo co sekundę trafia do sieci 15 TB danych ale takie osoby powinny być banowane dożywotnio na wszelkich tego typu serwisach. Błąd internautów i właściciela lokalu - mając tak twarde dowody powinni wejść dzwiami i oknami antyterroryści i skuć ich (i ich mordy) na żywo. To, że uczestnicy byli dorośli nie zmienia faktu że takie traktowanie drugiej osoby nie powinno mieć miejsca - tym bardziej w internecie.