Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadchodzi Noc Muzeów. Co się będzie działo w Żorach? [ZAPOWIEDŹ]

To będzie niezapomniana noc pełna fascynujących odkryć i wrażeń. W taki sposób zapowiada się Noc Muzeów w Żorach.

Nadchodzi Noc Muzeów. Co się będzie działo w Żorach? [ZAPOWIEDŹ]Muzeum Miejskie w Żorach/Julia Kostrzewska
Kadr z jednej z poprzednich edycji wydarzenia.

Tegoroczna Noc Muzeów zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę, 18 maja odwiedzających Muzeum Miejskie, a także Muzeum Ognia i Pałac Baranowice, czeka wiele bezpłatnych atrakcji. - Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kulturalną przygotowaną na ten wieczór - przekazują organizatorzy imprezy.

Muzeum Miejskie:

 • Zaprasza od 18.00 na przedstawienie Teatru Lalek Marka Żyły pt. „Walizki z różnych stron świata”. To autorski spektakl dla dzieci i dorosłych, powstały z pasji i miłości do lalek i rozśmieszania. Ideą Teatru Marka Żyły jest teatr wędrowny, jarmarczny, który gra wszędzie tam, gdzie tylko można ustawić niewielką scenę, pełną lalek.
 • O 19.30 odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki Muzeona - nagrody wręczanej przyjaciołom Muzeum Miejskiego w Żorach.
 • Około 20.00 rozpocznie się koncert muzyki etno, podczas którego wystąpią Noums Dembele i Anika Kamińska wykonujący muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnych instrumentach: kora, calabash, djembe i dunudn. Noums Dembele to multiinstrumentalista i wirtuoz pochodzący z muzykalnej rodziny, od najmłodszych lat grający na balafonie w towarzystwie swojego ojca, griota – śpiewaka i muzyka. Anika Kamińska to djembistka, założycielka zespołu Moribaya i szkoły gry na bębnach w Warszawie, specjalizująca się w rytmach i tańcach zachodnioafrykańskich.
 • O 21.30 rozpocznie się spotkanie z Alicją Gmyr, kolekcjonerką Barbie – unikatowych egzemplarzy słynnej zabawki.
 • Ponadto od 17.00 do 23.00 nieodpłatnie do zwiedzania udostępnione będą wystawy stałe Muzeum: Nasza tożsamość. Pretekst do rozmowy i Polskie poznawanie świata, a także wystawa czasowa: Świadomość. Anna Flaga. Malarstwo, w asyście samej autorki. Będzie też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z parą bohaterów instalacji na wystawie Świadomość, a nawet stworzyć własną kompozycję z ich udziałem i utrwalić obraz na zdjęciu.

W Pałacu Baranowice: 

 • Od 17.00 do 23.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą.
 • Od 21.00 odwiedzających będzie oprowadzał autor wystawy - mgr Damian Halmer – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.
 • O 19.00 na poddaszu Pałacu zapraszamy dzieci na spotkanie z Edukacją Regionalną, na którym dowiemy się co to jest bebok i czy trzeba się go bać
 • O 22.00 na poddaszu mile widziani będą dorośli, którzy nie boją się śląskich straszków.

Na wydarzenia na poddaszu obowiązują zapisy z uwagi na ograniczoną ilość miejsc - tel. 503 599 574.

Muzeum Ognia: 

 • Od 18.00 do 23.00 zaprasza na wyjątkowe nocne zwiedzanie.
 • O godz. 18.00 Ochotnicza Straż Pożarna Rogoźna organizuje pokaz strażacki, w tym przejazd wozu strażackiego oraz konkursy dla dzieci.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].