Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA Akcja ratownicza w kopalni Pniówek przerwana

Wprowadzony zostanie drugi plan akcji. Dotychczasowe działania, prowadzone od piątku zostały przerwane ze względu na coraz trudniejsze warunki.

Akcja ratownicza w kopalni Pniówek przerwanaDawid Lach, JSW
Wdrożony zostanie drugi plan działania, wymagający wykonania przecinki bezpośrednio w miejsce, gdzie znajduje się ostatni z zaginionych górników.

Akcja ratownicza w Pniówku przerwana

Po spenetrowaniu 185 metrów ściany N-6 nie udało się ratownikom odnaleźć ostatniego zaginionego górnika. Z każdym kolejnym metrem działania były prowadzone w coraz trudniejszych warunkach klimatycznych.

- Kierownik akcji, po konsultacji z poszerzonym zespołem sztabu, podjął decyzję o przerwaniu akcji ratowniczej ze względu na bezpieczeństwo ratowników - przekazał w środę (13.09.) o 22:00 rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Siemieniec.

Tym samym kierownictwo kopalni wraca do drugiego zaplanowanego rozwiązania w planie akcji, czyli zatamowania rejonu ściany i wykonania przecinki z pochylni N-9 bezpośrednio do ściany N-6 w miejsce prawdopodobnego przebywania zaginionego górnika. Drążenie przecinki oraz przygotowanie do kolejnej akcji ratowniczej może potrwać około miesiąca.

Odnaleziono sześciu zaginionych górników

Działania ratowników w rejonie, w którym w kwietniu 2022 roku doszło do wybuchów metanu, były prowadzone od piątku (9.09.), wznowiono je po tym, jak zostały przerwane 2 maja 2022. Poprzedziły je wielomiesięczne przygotowania, podczas których zaplanowano i przetestowano różne scenariusze.

W działaniach od piątku brały udział 133 zastępy ratownicze. Pracowali z mozołem w trudnych warunkach, przy stałej kontroli wszelkich parametrów.

W poniedziałek o poranku JSW przekazała informację o odnalezieniu pięciu zaginionych. W środę rano - o odnalezieniu szóstego górnika. W nocy z wtorku na środę w działania zaangażowano psa tropiącego z Sudeckiej Grupy GOPR, który wskazał miejsca, gdzie należy szukać.

Wieczorem okazało się jednak, iż akcja musi zostać przerwana. Wdrożony zostanie drugi plan działania, wymagający wykonania przecinki bezpośrednio w miejsce, gdzie znajduje się ostatni z zaginionych górników.

Wcześniej pisaliśmy:

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żyd_Maj (176.125. * .146) 15.09.2023 23:50

Kret przekazał mi, że wysłano tam nieodpowiednich ludzi bo zawodowi ratownicy tam nie chcieli iść tylko wysłali tych co dodatek do szychty pobierają.

~Pytaaaaa (46.204. * .172) 14.09.2023 10:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Już fedrują ?