Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Raciborzu stoczyli bitwę o Gród Drengów. Zobaczcie, jak wyglądała Furia Wojów 2023 [ZDJĘCIA]

Przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu został rozegrany jedyny w Polsce bieg z przeszkodami w średniowiecznym stylu.

W Raciborzu stoczyli bitwę o Gród Drengów. Zobaczcie, jak wyglądała Furia Wojów 2023 [ZDJĘCIA]
Bitwę tradycyjnie stoczono 3 maja. Fot. Katarzyna Kubik

- W trakcie biegu będzie można zwiedzić Gród, spróbować swoich sił w łucznictwie i walce na bezpieczne miecze, przeciąganie liny, skosztować średniowiecznych przysmaków lub po prostu zrelaksować się i odpocząć w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu i Raciborskim Grodzie Średniowiecznym przy kawce i ciastku - anonsowali organizatorzy, czyli Raciborki OCR oraz Miasto Racibórz. Sam bieg podzielony został na kategorie wiekowe: fala wojów elite, fala open, fala open kids, family oraz fala kids elita.

Nie mogliście wziąć udziału w wydarzeniu, albo chcecie powrócić wspomnieniami do tego spotkania? Nowiny były na miejscu, aby udokumentować bitwę. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zawodnik123 (78.31. * .53) 03.05.2023 21:13

Świetny bieg edycja 2 jeszcze lepiej przygotowana niż 1 jak zawsze mega medale i pakiety .Warto było jechać z Krakowa .Bardzo dziękuję organizotorowi Raciborkow OCR za mega imprezę .Za rok wracamy

~ponikrt (193.105. * .176) 03.05.2023 16:06

dotacja do zwrotu... oj będzie się działo..

~wtf (46.223. * .221) 03.05.2023 11:23

Postarano się nawet o średniowieczne opony, średniowieczne trampki, a nawet średniowieczną kawkę z ciastkiem. Jedyny taki bieg w Polsce, średnio biorąc...