Znasz policjanta, który zasługuje na szczególne wyróżnienie? Zgłoś go do konkursu
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł". Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Istotą przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Konkurs "Policjant, który mi pomógł" jest kolejnym działaniem polskiej policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa.
Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci trzech ostatnich edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł".
Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Regulaminy i formularze znajdują się tutaj.
źr.: Biuro Prewencji KGP
A ja poproszę tych dwóch co na wysięgniku stali ;)
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu
Zgłaszam tych, którzy śpią koło cmentarza komunalnego.
Wszyscy co stoją z suszarkami
Colombo i Stewen Siegal bo to we filmach , a i Borewicz
Na pewno takiego nie znajdziesz w Wodzisławiu Śląskim. Chyba że chodzi o tych co wystają za dworcem PKP,ale oni mają gdzieś porządek,wycieczki radiowozem ,zamiast pojawienia się na ulicach . Zresztą jak mają być na miejscu,skoro na badania krwi robią wycieczki do Żor,do aresztu wycieczka do Rybnika a do izby wytrzeźwień wycieczka do Chorzowa? To samo w sobie jest chore. Policjanci conajmniej połowę służby są poza Wodzislawiem,czy tam ktoś myśli?
Tak na poważnie, to czy najlepszą rekomendacją dla służb, na przykład w powiecie wodzisławskim, nie jest to, że tak niewielu z nas ma do czynienia z przestępczością? Kiedy czuliście się tak swobodnie na osiedlu, w parku po zmroku, na ulicy, pod blokiem? Pamiętacie podobne czasy? Gdyby poprawili reagowanie na linii nauczyciele - uczniowie - rodzice - policja, to wszyscy mogliby dostać wyróżnienia.
zróbcie wycinanie konfetti na czas i kto lepszy ten wygrywa
Ja znam jednego.
Tylko jakoś dziwnie się nazywał.
Coś jak Komendant Główny vel Granatnik, czy jakoś tak.
Odpowiedz moze byc tylko jedna.
Najlepszy policjant to Jaroslaw Szymczyk.
Pomogl mi ostatecznie i jednoznacznie pozbyc sie szacunku dla tej formacji.