Jubilaci obchodzący Żelazne, Diamentowe oraz Złote Gody spotkali się z Prezydentem Żor [ZDJĘCIA]

Tradycją w Żorach są cykliczne spotkania Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory z parami małżeńskimi świętującymi jubileusze pożycia małżeńskiego. Ostatnie spotkanie z małżonkami świętującymi 50., 60. oraz 65. rocznicę ślubu odbyło się 26 października w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Jubilaci obchodzący Żelazne, Diamentowe oraz Złote Gody spotkali się z Prezydentem Żor [ZDJĘCIA]

Żelazne Gody, czyli 65. rocznicę ślubu świętowała tym razem jedna żorska para - Helena i Stanisław Kozaczkowie.

W gronie jubilatów świętujących Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu, znalazło się 5 par: Małgorzata i Stanisław Kurkowscy, Lidia i Alfred Habdasowie, Jadwiga i Stefan Konskowie, Anna i Alojzy Grodoniowie oraz Stefania i Edward Sodzawiczny.

Z kolei Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu, świętowało 17 par: Jolanta i Jan Brzoskowscy, Rozalia i Stefan Dudzikowie, Urszula i Jan Dworaczkowie, Teresa i Czesław Forreiterowie, Bronisława i Stefan Jabłonkowie, Wiesława i Jan Jarczewscy, Barbara i Andrzej Karaskowie, Aleksandra i Jan Kostkowie, Krystyna i Stanisław Kubiakowie, Maria i Kazimierz Sęderowie, Urszula i Mieczysław Suchańscy, Barbara i Józef Szymańscy, Kazimiera i Andrzej Tomeccy, Grażyna i Jerzy Zmorkowie, Łucja i Zdzisław Dynakowie, Janina i Bogdan Sołtysowie oraz Halina i Henryk Zielińscy.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe, a pary świętujące Złote Gody zostały także odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te, zostały Dostojnym Jubilatom nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, a którego imieniu wręczył je Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory.

Prezydent wzniósł toast za pomyślność i zdrowie jubilatów, a następnie wspólnie odśpiewano im tradycyjne „Sto lat”. Podczas składania życzeń, Waldemar Socha podkreślił rolę, jaką jubilaci odegrali w budowaniu dzisiejszej Polski i naszego miasta.

- Nasze spotkanie jest okazją, by podziękować za to, co zrobiliście dla rodzin, miasta i kraju. To Wy poświęciliście na to swoją energię, swoją pracę – dla młodszych pokoleń. To dzięki Waszym staraniom i pracy żyjemy w kraju, który się rozwija i pięknieje. Za to, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, składam wyrazy uznania i podziękowania.  Jesteście ważną częścią naszej społeczności. Potrzebujemy Waszej mądrości, doświadczenia życiowego i doradztwa – powiedział do zacnych jubilatów Waldemar Socha.

Swoimi występami uroczystość uświetnili: tercet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał jubilatom popularne śląskie melodie.  

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].