Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Swoboda z medalem w biegu na 100 metrów na mistrzostwach Europy

Ewa Swoboda, polska lekkoatletka, osiągnęła spektakularny sukces na Mistrzostwach Europy w Rzymie w biegu na 100 metrów, zdobywając srebrny medal. Dla tej zawodniczki z Żor było to nie tylko wyjątkowe osiągnięcie, ale także przełomowy moment w jej karierze, gdyż dotychczas nie miała ona w dorobku medalu w seniorskich zawodach tej rangi.

Ewa Swoboda z medalem w biegu na 100 metrów na mistrzostwach EuropyTomasz Kasjaniuk/ PZLA
W niedzielę Ewa Swoboda wywalczyła pierwszy medal mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów w karierze

Swoboda zaimponowała już w półfinale, gdzie pewnie zwyciężyła, osiągając czas 11.02 sekundy na mecie. W finale widzowie byli świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji. Pod opieką trenerki Iwony Krupy, Swoboda zdobyła srebrny medal, uzyskując czas 11.03 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się włoska sprinterka, Dosso, przegrywając z Polką jedynie o cztery tysięczne sekundy. Złoty medal przypadł Brytyjce Dina Asher-Smith, która ukończyła bieg w czasie 10.99 sekundy.

- Już teraz dociera jednak do mnie, że medal na 100 metrów waży więcej niż te na 60 m. Uświadamiacie mi to - mówiła dziennikarzom żorzanka.

- Dedykuję go moim rodzicom, bo oni we mnie zawsze wierzyli i mnie wspierali. Ten medal znajdzie miejsce w domu koło Barbie i wszystkich innych medali. Moi rodzice mają komodę z moimi wszystkimi medalami i one się tam ładnie prezentują. Na pewno jest już dla niego miejsce gotowe - dodała.

Ewa Swoboda może pochwalić się trzema medalami halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów, a teraz wywalczyła pierwsze podium czempionatu kontynentu na dystansie 100 m.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].