Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzegorz Braun przyjechał wozem strażackim, aby poprzeć Romana Fritza. Spotkanie Konfederacji w Wodzisławiu Śląskim

15 maja odbyło się spotkanie z Romanem Fritzem, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego, gościem specjalnym był poseł Grzegorz Braun. Obecni byli też parlamentarzyści z innych państw, którzy wyrazili swoje poparcie dla Konfederacji i Fritza.

Grzegorz Braun przyjechał wozem strażackim, aby poprzeć Romana Fritza. Spotkanie Konfederacji w Wodzisławiu ŚląskimFryderyk Kamczyk

Grzegorz Braun przyjechał wozem strażackim, aby poprzeć Romana Fritza. Spotkanie Konfederacji w Wodzisławiu Śląskim

- To jest spotkanie wspierające naszą "dwójkę" na liście Konfederacji - posła Romana Fritza, Ślązaka z dziada pradziada, który zna nie tylko problemy lokalne, problemy Polski, ale również ma liczne kontakty międzynarodowe, zresztą mamy tutaj gości z zagranicy i dzięki tej spójnej swojej narracji i wierności, tym zwyczajom i wartościom naszej cywilizacji łacińskiej, jeśli chodzi o chociażby wartości: prawda, dobro, piękno, wiarę, rodzinę, własność, jest w stanie wydźwignąć Polskę na arenie Unii Europejskiej z kolan, na których jesteśmy już od lat dwudziestu, bo tyle lat Polska jest w Unii Europejskiej, dlatego potrzeba kogoś odważnego, elokwentnego, poliglotę, który będzie w stanie blokować te wszystkie szkodliwe rzeczy, które są forsowane na arenie Unii Europejskiej, jak choćby Europejski Zielony Ład, pakt migracyjny, handel emisjami dwutlenku węgla, dyrektywę budowlaną i tak dalej można by wymieniać. Teraz jest niszczone na potęgę polskie i europejskie rolnictwo i to nie tylko jeśli chodzi o Europejski Zielony Ład, ale również przez otwarcie granic wschodnich, mam tu na myśli głównie granicę z Ukrainą. Tutaj poseł Fritz też wiernie wspiera rolników i mówię to jako rolnik. Poseł Fritz pojawia się regularnie na protestach rolników, był w Sejmie wesprzeć rolników, także czuwa nad tym, by nie działa im się krzywda i jednocześnie jest w stanie im obiecać i to nie są jakieś słowa rzucone na wiatr, że zrobi wszystko żeby polskie rolnictwo i europejskiech gospodarzy wspierać również na tej arenie europarlamentarnej - mówiła Nowinom przed spotkaniem Marta Czech - rzecznik prasowy Konfederacji Korony Polskiej i wiceszef sztabu Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Modlitwa za premiera Słowacji

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą za premiera Słowacji Roberta Fico. Obecny był również poseł słowacki Milan Uhrik, który po krótkim przemówieniu w pierwszej części, przeprosił wszystkich i opuścił spotkanie ze względu właśnie na wydarzenia w jego kraju. - Bardzo dobrze się czuję między Wami, ale muszę od razu wracać na Słowację już teraz - stwierdził poseł. Odnosząc się do zamachu, przekazał, że premier jego kraju jest w szpitalu, gdzie przygotowywany jest do operacji. - Ten, który strzelał, był zapisany do organizacji Tęcza. Nie możemy pozwolić, żeby ludzie, którzy są nastawieni na zabijanie i strzelanie, mogli zabijać. Nie pozwolimy na to - mówił Uhrik.

Podczas spotkania głos zabralii goście z różnych państw związani ze środowiskiem konserwatywnym. Oprócz wspomnianego wcześniej posła Uhrika, głos zabrała również senator Diana Sosoaca z Rumunii a także przedstawiciele Konfederacji: Marta Czech, Justyna Krasowicz i Włodzimierz Skalik. Nie brakowało również części artystycznej. Na scenie śpiewał nawet poseł Roman Fritz.

Przedstawiono również wypowiedzi parlamentarzystów z innych państw, którzy zachęcali, aby oddać na niego głos. Obecność parlamentarzystów z różnych państw miała na celu pokazanie międzynarodowych kontaktów, które ma Konfederacja. 

Roman Fritz mówił o wzroście poparcia dla partii konserwatywnych

Na początku spotkania poseł wyjaśnił, dlaczego kandyduje i jaki ma program. - Dlaczego my idziemy do tego nieszczęsnego europejskiego parlamentu? Do tego gniazda żmij, gniazda os. I wszyscy mówią: przecież wy tylko to krytykujecie, te unijne absurdy, dostrzegacie tyle błędów, tyle też tych absurdów, pomyłek, celowych czy niecelowo uczynionych. A my tam idziemy! No, proszę państwa, moja odpowiedź jest taka, że po mniej więcej półrocznym pobycie w polskim Sejmie chciałbym uzyskać od wyborców jakiś mały akt weryfikacji, czy to co robię w polskim Sejmie, spotyka się z życzliwym przyjęciem, czy wręcz przeciwnie, dadzą mi moi wyborcy czerwoną kartkę, co z pokorą przyjmę. Prawo wykuwa się właśnie w tym gnieździe żmij i w polskim Sejmie jest ono tylko implementowane, praktycznie bez żadnych dalszych dyskusji. Ono przychodzi w wersji na twardo. Można protestować, ale przechodzi to jak walec. Wszystkie ugrupowania, które od lat w polskim Sejmie tkwią, czy to jest Platforma Obywatelska, czy PiS, czy lewica, czy PSL czy Hołownia - oni wszystko to przyjmują bezkrytycznie. Konfederacja jest malutkim ugrupowaniem na tym tle. Mamy 18-tu posłów przeciwko 442 i jeszcze na dodatek mamy przeciwko wszystkich senatorów. Nie zapominajmy o tym, ich jest 100. I teraz jest pytanie, czy my możemy mieć wpływ na to, jak się produkuje prawo w Brukseli? No ufam, że tak, dlatego, że te właśnie międzynarodowe kontakty, które mamy, sprawiają, że dostrzegamy pewną siłę, która nabiera rozmachu. W wielu krajach poparcie tych partii, - nazwijmy to uniosceptycznych czy prawicowych - rośnie, a zwłaszcza rośnie w kontekście wyborów do europarlamentu - mówił Roman Fritz. Poseł jako przykład dał partię AFD w Niemczech, która ma 20 procent poparcia, a w landach wschodnich ponad 30 procent. Wskazał też na francuski Front Narodowy oraz wymienił inne kraje, w których rośnie poparcie dla partii konserwatywnych.

- Odróżnijmy Unię Europejską od Europy, to są dwa różne światy. My będziemy Europy przed Unią Europejską bronić - mówił Fritz. Mówiąc o Europie, poseł wskazał, kto ją stworzył, odniósł się także do tego, jak jest piękna, wymienił konkretne miejscowości i zabytki wskazując, że powstały one również przez działające na kontynencie zgromadzenia zakonne. - W dziedzinie gospodarki cystersi, w dziedzinie nauki dominikanie, w dziedzinie kultury benedyktyni, w dziedzinie opieki społecznej franciszkanie, w dziedzinie ochrony zdrowia joannici. Dlaczego o tym wszystkim zapominamy? - mówił Fritz.

Ludzie

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

31 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Historyk (46.112. * .141) 19.05.2024 12:17

W 1946 r. Bernard Baruch wysłał do Niemiec Jamesa Francisa Byrnesa celem przekazania Europejczykom amerykańskich planów. Amerykanie po zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Japonii wycofali się z ustaleń w Jałcie. Byrnes przemawiając w teatrze w Stuttgarcie zapowiedział amerykańskie plany dalszej imperialnej wojny. Amerykanie do dzisiaj nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .150) 18.05.2024 10:51

Nie ma nic złego w pozdrowieniu rzymskim

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .209) 18.05.2024 01:43

no jo tyż pytom ! idom uni do sovhozu unijnego do ojro-koryta to co uni som - tuczniki ?

~trollkonto_nr_62311 (89.64. * .11) 17.05.2024 13:56

"ale ekipę żeście zebrali..."

Hymn Rzeszy był odśpiewany? Czy młodzi następcy Berkowicza i Sośnierza unieśli dłonie w starożytnym geście pozdrowienia?

~To_sem_ja (37.248. * .20) 17.05.2024 12:12

PISlove, Ty tak poważnie pytasz (z braku umiejętności stosowania logiki)? Czy siejesz ferment?
Żeby ograniczyć zapędy ojro-kołchozu, trzeba tam być. Im więcej ludzi prawych, tym lepiej dla nas wszystkich.
A pieniądze są też nasze, a nie unijne. Składamy się, i to poważnie, na tę lewacką szopkę.

~PISlove (188.137. * .1) 17.05.2024 11:32

Skoro Konfederacja nie lubi Uni Europejskiej, uważają że najlepiej jakby nie istniała, to po co się pchają do jej parlamentu? Dlaczego chcą pobierać pieniądze z UE, te lewackie zepsute euro, powinni pracować tylko w Polsce za polskie złotówki.

~Adrianna (164.127. * .221) 17.05.2024 10:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Urzędasy z PO i zakłamańcy z PiS zaczęli wojnę ze zwykłymi ludźmi już kilka lat temu.

Jak ktoś tego nie widzi to znaczy że powinien iść po następne dawki, żeby kraj się oczyścił szybciej.

Tylko wprowadzenie do europarlamentu ludzi blokujących tą patologię może nas w jakimś stopniu obronić.

~Pył (89.25. * .86) 17.05.2024 08:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

na 10 zdjęciu patrzy, niczym Gollum na pierścień xD

Spotkanie miłośników komFuni i brałnistów... no ale żeście ekipę zmontowali xD

zxc 17.05.2024 08:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Grzegorz Braun to jeden mądry w tym całym cyrku z flagą na dachu.

~bobo1 (5.173. * .140) 16.05.2024 20:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy ten Fritz jest spokrewniony z frizem który robił w puszkach w wodziu

~pasozyt (212.44. * .121) 16.05.2024 20:37
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Leczciesie (199.255. * .5) 16.05.2024 19:52
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Leczciesie (200.74. * .7) 16.05.2024 19:48

Braun, Fritz, Menzen i AfD.
Polacy.

~Zdrada (5.173. * .196) 16.05.2024 17:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nawet lokalni przedsiębiorcy odwracają się od PO . Co dopiero będzie PO podwyżce gazu i prądu. Czy ktoś się nad tym zastanawiał co szykuje na PO i Tusk . Będzie dramat tysięcy przedsiębiorców, a miało być tak pięknie.

~RudyPies (89.64. * .241) 16.05.2024 16:13
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ale jaja kto ukradł pieniądze Polakom z FOZZ?
No tak ?
To nie kradzież a przekierowanie pieniędzy i raczej przekręt

~Polak (87.207. * .86) 16.05.2024 15:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jaja jak berety, bo na jednym ze zdjęć, jeśli się nie mylę, jest Mateusz Piskorski, który jest oskarżony o działalność szpiegowską dla Rosji i Chin, a który teraz akurat przebywa na zwolnieniu z tymczasowego aresztu. Do tego poseł Braun spotykający się w Moskwie z rosyjskim szpiegiem wydalonym z Polski. Trzeba przyznać, że ciekawych gości zaprosił pan poseł Fritzl do Wodzisławia, ale może to nie przypadek i będzie on w UE reprezentował rosyjski interes narodowy?

~Adrianna (159.205. * .21) 16.05.2024 14:39
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@SJZ nie ma to jak lewacki bełkot baby z jajami, już się ludzie na was nie chcą nabierać

~SJZ (89.72. * .110) 16.05.2024 14:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zlot ekstremistycznych nacjonalistów, ortodoksów, skrajnych konserwatystów, antypolaków i antyślązaków...
No cóż, mamy wolny kraj i każdemu wolno się gromadzić... nawet takim patologicznym środowiskom.
Jedyna korzyść z tego spotkania to dokumentacja zdjęciowa przedstawiająca kogo i jakie miejsca należy omijać szerokim łukiem na codzień.

Don_C 16.05.2024 12:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Biorąc pod uwagę że mało kto o tym wiedział to bardzo duże zainteresowanie.
Świetna oprawa i organizacja. Zrobione w dobrym stylu .Gratulacje dla radnego Alana Szatyło.
Muszę przyznać że byłem sceptyczny co do Romana Fritza ale jak widziałem jak przemawia i wita chlebem i solą na wodzisławskiej ziemi to zmieniłem zdanie. Widziałem dużo znajomych twarzy z okolic zwykłych obywateli. No i gaśnica podpisana :-)
No i Amadeus ciągle rewelacyjny.

~Maruda (5.173. * .235) 16.05.2024 12:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Niemiecki wóz strażacki z takim posĺem na pokładzie!?

~CentroprawicowyLiberał (88.128. * .66) 16.05.2024 12:18
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ten spęd chyba okazała się spotkaniem zaproszonych gości, aktywu i działaczy, bo nie było zbytnio nagłośnione... Ale dobrze, bo jak już głosować na kogoś z Konfy to na Mentzenowców a nie bałamōntōw od gaśnic. Ciekaw jestem co to za zagraniczni goście, czy to nie przypadkiem z prorosyjskich sekciarskich partyjek? Swoją drogą Konfa tak wielbi zachodnie AFD i FrontNacionale, a te prorosyjskie partie dawno gdyby mogły to podtrzymywały by prorosyjski kurs Schrödera, Merkel itp, ze szkodą dla Polski....

~JKamil (89.64. * .212) 16.05.2024 12:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

strażak Braun :) były tam jakieś świeczniki? :D

~Yuhhj (46.204. * .68) 16.05.2024 11:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Akurat zastanawiałem się nad bezpartyjnymi a konfederacja maja mój głos.

~Czas_na_zmiany (5.173. * .36) 16.05.2024 11:54
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wszyscy tutaj atakują prawicowe partie i atakują mową nienawiści i mamy efekty lewicowy działacz postrzelił premiera Słowacji. Wy się tam na lewicy, czyli PO trzecia noga, i kohut opamiętajcie,bo wasza mowa nie nienawiści właśnie doprowadziła do tragedi . Już czas pożegnać lewicowo-lewacko-rosyjskie partie . Teraz przyszedł czas w Europie na prawicowe partie . Skończyły się już czasy przytulania Tuska do Putina czy Sikorskiego do Ławrowa . Sikorski już papierosa na balkonie z twoim kupiłem Ławrowem nie zapalisz

~Adrianna (164.127. * .221) 16.05.2024 10:51
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~patruota (188.146. * .20) 16.05.2024 10:51

Gadoski to mu do sznurówek nie dorasta

~Super8gwiazdek (176.2. * .28) 16.05.2024 10:05
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kamilsss (89.64. * .212) 16.05.2024 10:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Uczestnikspotkania (79.184. * .126) 16.05.2024 09:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Bardzo dobre spotkanie z wyborcami. Olbrzymia frekwencja.

~Ryl (46.134. * .116) 16.05.2024 09:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hahahaaaaa, dobry gość :)

right 16.05.2024 09:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dlaczego nie było info na słupach ogłoszeniowych? Wiele osób nie wiedziało o tym spotkaniu.