Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Pies był trzymany w klatce na świnkę morską". Rybnicki Pet Patrol z interwencją w Żorach [ZDJĘCIA]

O szczegółach swojej kolejnej interwencji, rybnicki Pet Patrol poinfomował we wtorek wieczorem na swoim fanpage'u. Pod opiekę fundacji trafił Fafik.

"Pies był trzymany w klatce na świnkę morską". Rybnicki Pet Patrol z interwencją w Żorach [ZDJĘCIA]Pet Patrol Rybnik
U góry Fafik głaskany przez wolontariusza Pet Patrol, na dole klatka, w której był trzymany i miejsce na balkonie, gdzie mógł się załatwiać.

Fundacja relacjonuje interwencję, jaką na prośbę urzędową przeprowadziła w jednym z żorskich mieszkań komunalnych. Wolontariusze piszą, że na miejscu zastali psa, który trzymany był w klatce przeznaczonej, jak się przyjmuje, dla świnki morskiej lub królika, którą w dodatku wmontowano w fotel.

- Klatka o wymiarach 60 cm szerokości, ok 40 cm głębokości oraz 30 cm wysokości. Żeby uświadomić Wam, jakie męczarnie przechodził piesek zamknięty w tym więzieniu zmierzyliśmy go. Fafik, bo tak się wabi piesio, stojąc osiąga rozmiary 50 cm wysokość (czubek głowy) i 65 cm długość. W tych warunkach psiak nie miał żadnej możliwości zmiany pozycji ciała. Jedyne co mu pozostało to... leżeć - przekazuje rybnicka fundacja.

W tej pozycji pies prawdopodobnie spędzał godziny. Mieszkańcy bloku często słyszeli skomlenie oraz wycie psiaka.

- W celu zaspakajania potrzeb fizjologicznych Fafikowi odgraniczono niewielką część balkonu. Tutaj miał możliwość załatwiania się na "szmatę". Tłumaczenia wlascicieli, że Fafik zamykany był tylko "chwilowo " w tej klacie oczywiście nas nie przekonały - dodaje Pet Patrol.

Fafik został odebrany w asyście policji, a sprawa, jak zapewnia fundacja, będzie skierowana do odpowiedniego organu.

- Mamy nadzieję, że z "majsterkowiczami" spotkamy się w sądzie!! Ogromne podziękowania dla funkcjonariuszek żorskiej policji za profesjonalne wsparcie! - podsumowują wolontariusze.

Fafik zapewne niedługo trafi do nowego domu.

źr. Pet Patrol Rybnik, o. sqx

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~GdzieTeKary (149.102. * .120) 15.05.2024 18:56

Jestem za powrotem samosądów publicznych.
Szybki powrót karmy i sprawiedliwości

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .128) 15.05.2024 10:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Byłych właścicieli skazać na klatkę mniejszą o 30 cm niż ich wzrost - i wsadzić ich tam RAZEM. Oczywiście zamiast kibelka - też dać im szmatę....