Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żory: Pijany ojciec za kierownicą. Wiózł dwoje dzieci mając 3 promile alkoholu w organizmie

Dzieci w wieku 6 i 14 lat wiózł 43-letni, kompletnie pijany mieszkaniec Gliwic, zatrzymany w Żorach przez świadka. Do zdarzenia doszło w niedzielę w południe.

Żory: Pijany ojciec za kierownicą. Wiózł dwoje dzieci mając 3 promile alkoholu w organizmieKMP Żory
Mężczyzna prowadził samochód mając prawie 3 promile. Co gorsza wiózł dzieci. Dzięki postawie świadka, został zatrzymany.

Pijany ojciec wiózł dwoje dzieci

Niepewny styl jazdy, problemy z utrzymaniem samochodu na właściwym pasie ruchu zwróciły uwagę świadka. Mężczyzna podejrzewał, że kierowca jadący z okolic Pawłowic do Żor może być pod wpływem alkoholu. Kiedy obserwowany przez niego citroen zatrzymał się na parkingu żorskiej galerii, świadek natychmiast podbiegł do kierowcy.

- Widząc jego stan, wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że w samochodzie było dwoje dzieci w wieku 6 i 14 lat. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy prawie 3 promile alkoholu - relacjonuje asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy miejscowej jednostki policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 12:30. 43-letni gliwiczanin, który wiózł dzieci będąc kompletnie pijany, stanie przed sądem. Grożą mu surowe konsekwencje. - Postawa świadka zdarzenia z pewnością pomogła zapobiec tragedii na drodze - dodaje rzecznik.

Policyjna akcja "Trzeźwość"

W poniedziałek (12.02.) żorscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pod hasłem "Trzeźwość”. Przebadanych zostało ponad 700 kierujących.

Wzmożone siły policyjne pojawiły się na naszych drogach. Około 5:30 na ulicy Kościelnej stróże prawa zatrzymali fiata, którym kierowała 31-letnia żorzanka. Kobieta prowadziła z ponad pół promilem alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystko. Tylko w miniony weekend w ręce mundurowych wpadło kilku kierujących - wyjaśnia asp. Marcin Leśniak.

W sobotę około 19:30 na ulicy Szoszowskiej zatrzymany został 67-letni rowerzysta z niemal promilem alkoholu w organizmie. Za wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 2500 złotych.

Około 14:00 na osiedlu Księcia Władysława dzielnicowi zauważyli jak kierujący skodą podczas parkowania uszkodził inny prawidłowo zaparkowany pojazd. Od 69-letniego kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Wynik badania wykazał, że w organizmie miał 2 promile.

W niedzielę (11.02.) o 12:00 na osiedlu Gwarków skontrolowany został rowerzysta. 60-latka, za jazdę pod wpływem alkoholu, ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości. - Przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta - dodaje asp. M. Leśniak.

źr. KMP Żory, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka25 (91.204. * .100) 13.02.2024 01:27

Totalna głupota - narażanie własnych dzieci na niebezpieczeństwo, do tego "przykład" jaki daje dzieciom. Co z matką - czy "też daje w szyję"? Jestem za odbieraniem aut pijakom - niestety oberwie też matka (nawet niepijąca) - bo co z transportem dzieci, zakupami, dojazdami do pracy. Konfiskata pojazdów - to dobre rozwiązanie, ale też i problemy - bogaci - kupią sobie nowy samochód, biedni - gruza za 500 zł, do tego trzeba zabezpieczyć pojazdy (laweta, parking policyjny plus pilnowanie), a później albo licytacja komornicza albo złomowanie (znowu koszty). Niestety - prawo mamy takie jakie jest i pijacy albo będą jeździć pożyczonymi lub gruzami za 500. I nie pomogą sądowe zakazy nawet dożywotnie - ileż jest przypadków gdzie zatrzymany kierowca ma kilka zakazów. Wsadzić za kraty ? - znowu koszt utrzymania więźnia.