Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach zarejestrowano już dwa komitety wyborcze. Prezydenta Waldemara Sochy i radnego Kazimierza Dajki

Jak informuje Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Bielsku-Białej w Żorach zarejestrowano dwa komitety. 

W Żorach zarejestrowano już dwa komitety wyborcze. Prezydenta Waldemara Sochy i radnego Kazimierza Dajki
Na zdjęciu od prawej: radny Kazimierz Dajka, prezydent Waldemar Socha.

W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. W ich trakcie wyborcy zdecydują, kto będzie reprezentował ich interesy na szczeblu władz lokalnych. Zanim udadzą się oni do urn, muszą poznać kandydatów ubiegających się o poszczególne stanowiska. Ci mogą zostać zgłoszeni przez komitety wyborcze, zarejestrowane przez PKW. W Żorach już zarejestrowano pierwsze komitety.

Dwa komitety zarejestrowane

Lista komitetów wyborczych jest na bieżąco aktualizowana przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak informuje Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Bielsku-Białej na 8 lutego (stan na 15.15) w Żorach zarejestrowano dwa komitety:

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że zarejestrowany ma zostać także Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Do rejestracji przymierzają się także Bezpartyjni Samorządowcy, lecz tutaj są problemy ze skompletowaniem listy kandydatów.

Kto na prezydenta?

Pewne jest, że o reelekcję na stanowisko prezydenta Żor będzie się ubiegać Waldemar Socha. Przypomnijmy, że funkcje tą pełni niezmiennie od 26 lat. W wyborach samorządowych w 2018 r. w pierwszej turze zdobył poparcie na poziomie 47,25% (11 427 głosów). W drugiej turze zmierzył się z Anną Gaszką, otrzymując poparcie 54,98% głosujących (10 933 głosy) i uzyskując wybór na urząd prezydenta Żor na szóstą z rzędu kadencję.

Nazwa KWW Żorska Samorządność i Kazimierz Dajka może sugerować, że właśnie ten komitet w wyborach na prezydenta Żor wystawi właśnie Kazimierza Dajkę, który jest radnym w Żorach od 1998 r. Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z samym zainteresowanym i zweryfikować te domysły, jednak jeszcze nam się to nie udało.

Z nieoficjalnym źródeł wiemy, że także żorskie struktury PiS-u mają kandydata na stanowisko prezydenta. Póki co jednak nie zdradzają jego nazwiska. Chcą zaczekać do zarejestrowania komitetu.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Logika (89.64. * .57) 20.02.2024 10:59

Socha wygra w l turze

~Logika (89.64. * .57) 09.02.2024 16:48

Soch może startować? Był już 2 kadencje