Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Małżonkowie z Żor świętowali piękne jubileusze [ZDJĘCIA]

Aż 56 par małżeńskich z Żor świętowało 50, 60 i 70 rocznicę ślubu. Był toast za pomyślność i zdrowie jubilatów oraz wspólne odśpiewano „Sto lat”.

Małżonkowie z Żor świętowali piękne jubileusze [ZDJĘCIA]UM w Żorach
14 listopada prezydent Żor Waldemar Socha spotkał się z parami małżeńskimi świętującymi jubileusze pożycia małżeńskiego.

14 listopada prezydent Żor Waldemar Socha spotkał się z parami małżeńskimi świętującymi jubileusze pożycia małżeńskiego. Aż 56 par świętowały 50, 60 i 70 rocznicę ślubu. Małżonkowie, którzy obchodzili Złote Gody, zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te, zostały nadane jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej, a w jego imieniu wręczył je prezydent Socha.

Prezydent Żor pogratulował wszystkim parom tak pięknego jubileuszu oraz złożył życzenia zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na co dzień oraz wszelkiej pomyślności. - Życzę państwu, aby tak jak dotychczas, rodzina i przyjaciele otaczali państwa życzliwością i troskliwością, a wspólnie przeżyte lata były dla państwa źródłem satysfakcji z życiowych dokonań – winszował jubilatom Socha.

Żelazne Gody, czyli 65 rocznicę ślubu świętowała jedna para: Łucja i Augustyn Konieczni.

Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu świętowały pary: Hildegarda i Marian Dyczkowie, Anna i Robert Greniowie, Aniela i Herbert Jendrzczokowie, Hildegarda i Karol Kreisowie, Łucja i Waldemar Olszewscy, Irena i Leszek Rychterowie, Łucja i Bogusław Szewieczkowie oraz Joanna i Zygmunt Wajdowie.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczone zostały pary: Krystyna i Kazimierz Bartoszkowie, Zofia i Józef Batkowie, Genowefa i Zenon Błaszkiewiczowie, Barbara i Jan Cieniawowie, Lucyna i Tadeusz Cyranowie, Halina i Jerzy Czyżowie, Irena i Andrzej Ćwięczkowie, Cecylia i Jan Fijasowie, Helena i Jan Gawliczkowie, Grażyna i Józef Gilowie, Janina i Jerzy Grodoniowie, Gabriela i Zbigniew Iwaniccy, Marianna i Henryk Janusowie, Elżbieta i Wiesław Jańczykowie, Teresa i Kazimierz Jeżewscy, Weronika i Stanisław Jurczykowie, Mieczysława i Szczepan Kamińscy, Helena i Zygmunt Kamińscy, Elżbieta i Edmund Knapczykowie, Małgorzata i Walter Knapczykowie, Urszula i Mieczysław Krakowczykowie, Jadwiga i Marian Krawczykowie, Stanisława i Jan Krzyżaniakowie, Mirosława i Stefan Lenarczykowie, Henryka i Eugeniusz Maciągowie, Edyta i Mieczysław Majchrzakowie, Beata i Piotr Matejowie, Agata i Stanisław Michalscy, Irena i Marian Mnichowie, Teresa i Zygmunt Mularczykowie, Alina i Stanisław Mularscy, Irena i Ryszard Oczkowscy, Danuta i Czesław Pajączkowscy, Teresa i Roman Pelcowie, Barbara i Marian Pergołowie, Jadwiga i Stanisław Perzyńscy, Elżbieta i Franciszek Plewowie, Danuta i Henryk Płonkowie, Małgorzata i Jan Rączkowie, Michalina i Jan Suchońscy, Danuta i Ryszard Sobczakowie, Maria i Franciszek Siudutowie, Dorota i Kazimierz Staniszewscy, Halina i Stanisław Stokowscy, Danuta i Janusz Szmerowie, Zofia i Henryk Świdergałowie, Maria i Ryszard Teodorczykowie, Halina i Józef Tomalowie, Teresa i Leszek Tomczykowie, Jadwiga i Stanisław Waligórowie, Irena i Jan Trąbczyńscy, Krystyna i Marian Zaborscy, Jadwiga i Andrzej Zahorscy, Danuta i Tadeusz Zagrodnikowie, Jadwiga i Stefan Ziemiańscy oraz Teresa i Jan Zyszczakowie.

Uroczystość odbyła się w sali bankietowej Restauracji Arkadia w Żorach. Spotkanie przebiegło w podniosłej i serdecznej atmosferze. Prezydent wzniósł toast za pomyślność i zdrowie jubilatów, następnie wspólnie odśpiewano im „Sto lat”. Swoimi występami uroczystość uświetnili: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał jubilatom popularne śląskie melodie.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].