Do Twoich drzwi może zapukać ankieter. Trwa "Europejskie badanie poczucia bezpieczeństwa"
Do końca listopada na terenie całego kraju prowadzone będzie badanie opracowane przez Eurostat. Respondenci dobierani są losowo. Jak potwierdzić tożsamość ankietera?
"Europejskie badanie poczucia bezpieczeństwa" będzie prowadzone do końca listopada, zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej, w krajach, które przystąpiły do projektu, co "umożliwi uzyskanie porównywalnych wyników i ocenę zjawisk wskazujących na naruszenia osobistego poczucia bezpieczeństwa", wyjaśnia GUS. Urzędnicy tłumaczą, że celem przygotowanego przez Eurostat badania jest zebranie danych na temat bezpieczeństwa osobistego obywateli poszczególnych państw.
Ankiety skierowane będą do osób wybranych w drodze losowania. Sposób realizacji badania będzie dostosowany do stopnia zagrożenia epidemicznego. W sytuacji, gdyby występowały istotne ograniczenia w kontakcie osobistym, badanie realizowane będzie telefonicznie lub poprzez pozostawienie w kopercie ankiety i późniejsze odebranie kwestionariusza przez ankietera.
Wszystkie wypowiedzi będą traktowane jako anonimowe i poufne. Pozbawione cech identyfikacyjnych. W badaniu obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada prawnego zapewnienia tajemnicy statystycznej, a uzyskane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz. Opublikowane dane nie będą powiązane z konkretną osobą lub adresem.
Tożsamość ankietera statystycznego można sprawdzić:
- dzwoniąc do urzędu statystycznego w swoim województwie http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/Kontakt.htm,
- na stronie "Sprawdź tożsamość ankietera" https://sa.stat.gov.pl/formularz/ podając imię, nazwisko i numer legitymacji ankietera,
- dzwoniąc na infolinię +48 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), na linię dedykowaną badaniom ankietowym, funkcjonującą pod wewnętrznym numerem 7 (7 i 2 badania społeczne i badania cen).
Tylko sprawdzać i węszyć.Dosc tej inwiligacji.
Jeszcze za mało o nas wiedzą, kolejny etap inwigilacji statystyki musza iść w góre , bo władza musi wiedzieć ile jeszcze mogą nam zabrać, GUS niech się zabierze za pełny obiektywizm statystyk, a nie działa w porozumieniu z Eurostatem.
A co to za brednie znowu??
Teraz ludzie boją się własnego cienia.
Brak stabilności finansowej.
Kredyty w górę, równocześnie firmy ograniczają zatrudnienie, bo ceny energii w górę.
Ciagle zmiana prawa, przepisów, za wszystko kary.
Jesteśmy wręcz zastraszani ze wszystkich stron.
Zakupy też strach robić bo co dzień nowa wyższa cena.
O wojnie nie wspominam.
Ostatnio znowu w Jastrzębiu samobójstwo.
Ciekawi mnie tylko, kto dał na te ankiety pieniądze.