Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do Twoich drzwi może zapukać ankieter. Trwa "Europejskie badanie poczucia bezpieczeństwa"

Do końca listopada na terenie całego kraju prowadzone będzie badanie opracowane przez Eurostat. Respondenci dobierani są losowo. Jak potwierdzić tożsamość ankietera?

Do Twoich drzwi może zapukać ankieter. Trwa "Europejskie badanie poczucia bezpieczeństwa"
fot. ilustracyjne

"Europejskie badanie poczucia bezpieczeństwa" będzie prowadzone do końca listopada, zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej, w krajach, które przystąpiły do projektu, co "umożliwi uzyskanie porównywalnych wyników i ocenę zjawisk wskazujących na naruszenia osobistego poczucia bezpieczeństwa", wyjaśnia GUS. Urzędnicy tłumaczą, że celem przygotowanego przez Eurostat badania jest zebranie danych na temat bezpieczeństwa osobistego obywateli poszczególnych państw.

Ankiety skierowane będą do osób wybranych w drodze losowania. Sposób realizacji badania będzie dostosowany do stopnia zagrożenia epidemicznego. W sytuacji, gdyby występowały istotne ograniczenia w kontakcie osobistym, badanie realizowane będzie telefonicznie lub poprzez pozostawienie w kopercie ankiety i późniejsze odebranie kwestionariusza przez ankietera.

Wszystkie wypowiedzi będą traktowane jako anonimowe i poufne. Pozbawione cech identyfikacyjnych. W badaniu obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada prawnego zapewnienia tajemnicy statystycznej, a uzyskane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz. Opublikowane dane nie będą powiązane z konkretną osobą lub adresem.

Tożsamość ankietera statystycznego można sprawdzić:

  • dzwoniąc do urzędu statystycznego w swoim województwie http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/Kontakt.htm,
  • na stronie "Sprawdź tożsamość ankietera" https://sa.stat.gov.pl/formularz/ podając imię, nazwisko i numer legitymacji ankietera,
  • dzwoniąc na infolinię +48 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), na linię dedykowaną badaniom ankietowym, funkcjonującą pod wewnętrznym numerem 7 (7 i 2 badania społeczne i badania cen).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mysz (178.43. * .146) 12.10.2022 12:24

Tylko sprawdzać i węszyć.Dosc tej inwiligacji.

~Adamif (188.137. * .51) 12.10.2022 09:32

Jeszcze za mało o nas wiedzą, kolejny etap inwigilacji statystyki musza iść w góre , bo władza musi wiedzieć ile jeszcze mogą nam zabrać, GUS niech się zabierze za pełny obiektywizm statystyk, a nie działa w porozumieniu z Eurostatem.

~AAaaAa (89.64. * .79) 12.10.2022 09:03

A co to za brednie znowu??
Teraz ludzie boją się własnego cienia.
Brak stabilności finansowej.
Kredyty w górę, równocześnie firmy ograniczają zatrudnienie, bo ceny energii w górę.
Ciagle zmiana prawa, przepisów, za wszystko kary.
Jesteśmy wręcz zastraszani ze wszystkich stron.
Zakupy też strach robić bo co dzień nowa wyższa cena.
O wojnie nie wspominam.
Ostatnio znowu w Jastrzębiu samobójstwo.
Ciekawi mnie tylko, kto dał na te ankiety pieniądze.