Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sportowe Mistrzynie przyjadą do Żor. Jędrzejczak, Święty i Nowakowska będą zachęcać dziewczęta do udziału w lekcjach WF-u

Ponad 400 uczennic z Żor weźmie udział w akcji „Mistrzynie w Szkołach” i będzie ćwiczyć na lekcji WF-u z Otylią Jędrzejczak, Justyną Święty-Ersetic, Luizą Złotkowską i Weroniką Nowakowską.

Sportowe Mistrzynie przyjadą do Żor. Jędrzejczak, Święty i Nowakowska będą zachęcać dziewczęta do udziału w lekcjach WF-uFB Mistrzynie w Szkołach
Justyna Święty-Ersetic na lekcji WF z licealistkami z Katowic.

Projekt pn. Mistrzynie w Szkołach to niezwykła lekcja WF-u organizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak, skierowana do dziewcząt z klas VII - VIII szkół podstawowych oraz uczennic szkół ponadpodstawowych, którą prowadzą mistrzynie olimpijskie, Świata i Europy. Ten niezwykły projekt niebawem zawita do Żor, a swoja obecnością zaszczycą: Otylia Jędrzejczak, Justyna Święty-Ersetic, Luiza Złotkowska i Weronika Nowakowska.

Ideą projektu „Mistrzynie w Szkołach” jest przekazanie uczestniczkom wartości życiowych: determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, szacunku do siebie i otoczenia, w jakim przebywają. Ważnym tematem poruszanym podczas spotkania jest również profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom w tej grupie wiekowej.

- W okresie dojrzewania młodzież najczęściej rezygnuje z lekcji WF oraz diametralnie spada ich poczucie wartości. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” ma na celu poprzez autorytety sportowe pokazać uczennicom, że małymi kroczkami mogą osiągnąć wszystkie cele. Projekt ma zmobilizować młode kobiety do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego oraz promować wśród nich aktywny tryb życia – mówi Waldemar Socha, prezydent miasta Żory.

Ta niezwykła lekcja WF-u odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Folwareckiej 10. Udział w projekcie jest dla uczestniczek bezpłatny, a weźmie w nim udział aż 450 uczennic. Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu i partnerstwie Urzędu Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].