Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

KS Baranowice-Żory udanie rozpoczął nowy sezon

Kilka tygodniu temu ruszył nowy sezon rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Oczy żorskich kibiców zwrócone są przede wszystkim na KS Baranowice-Żory, który w poprzednim sezonie był o włos od awansu do „Okręgówki”.

KS Baranowice-Żory udanie rozpoczął nowy sezonUM w Żorach
Piłkarze drużyny KS Baranowice-Żory pozują do zdjęcia drużynowego ustawieniu w dwóch rzędach na murawie boiska w Baranowicach.

Początek sezonu 2023/24 jest udany w wykonaniu żorskiej drużyny i pokazuje, że ponownie będzie się ona liczyła w walce o awans. W przerwie między sezonami piłkarze i sztab szkoleniowy pod kierownictwem głównego trenera Adama Adamczyka pracowali nad formą, a zarząd klubu nad odpowiednią jakością i liczebnością kadry, która sprosta rywalizacji w A Klasie oraz C Klasie.

- Zatrzymaliśmy niemal wszystkich najważniejszych piłkarzy. Na wypożyczenia odszedł jedynie Kamil Szymura, który w zespole z Mszany podejmie rywalizację w Okręgówce. Udało nam się za to pozyskać kilku bardzo ciekawych piłkarzy, którzy powinni być dużym wzmocnieniem. Co ważne, wszyscy z nich są żorzanami i wracają do naszego miasta. Oparcie zespołu na zawodnikach z Żor było jednym z założeń naszego projektu, którego celem jest stworzenie mocnej drużyny reprezentującej Miasto Żory w regionie – mówi Piotr Dziadek, Prezes KS Baranowice-Żory.

Wzmocniona została przede wszystkim siła ofensywna drużyny z Baranowic. Największym nazwiskiem jest bez wątpienia Marcin Sobczak, który przyszedł z Zameczku Czernica. To napastnik, który w przeszłości reprezentował m.in. Lecha Poznań, Ruch Chorzów, GKS Tychy czy Pniówek Pawłowice. Do KS Baranowice-Żory dołączył też duet z Polonii Marklowice – napastnik Tomasz Pudełko oraz grający w pomocy i ataku Michał Adamczyk. Linię pomocy wzmocnili Dawid Buchalik, którzy przyszedł z Ochojca oraz Kamil Hein, który do KS Baranowice-Żory trafił z Woszczyc. Z tego samego klubu przybył też nowy obrońca, Marcin Pawłowski.

- Mamy bardzo dobrą drużynę, w zespole panuje świetna atmosfera. Udało się uzupełnić kadrę tam, gdzie były takie potrzeby. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, ale wierzę, że ten zespół idzie w dobrym kierunku. Co ważne, mamy wielu dobrych zawodników i możemy rotować nimi między zespołami A i C Klasy – podsumowuje Piotr Dziadek. Potwierdzeniem tych słów jest początek sezonu w wykonaniu żorskich piłkarzy. W pierwsze kolejce Football Center Klasy A zawodnicy trenera Adama Adamczyka zagrali na wyjeździe z Zuchem Orzepowice. KS Baranowice-Żory wygrał ten mecz aż 6:1 po golach Marcina Sobczaka (2), Tomasza Pudeło (2), Dawida Buchalika i Artura Kosa. W kolejnym meczu KS Baranowice-Żory na swoim boisku przyjmował Polonię Niewiadom. Gospodarze znów rozegrali bardzo dobre spotkanie, wygrywając 3:0. Bramki zdobyli Marcin Sobczak (2) i Tomasz Pudeło. Trzeci mecz to także trzecie zwycięstwo - tym razem 4:0 na wyjeździe z Borowikiem Szczejkowice, po bramkach Sobczaka (2), Adamczyka i Kosa.

Zimnym prysznicem dla żorskiego zespołu okazało się spotkanie 4. kolejki, w którym na swoim boisku zagrali z Wichrem Wilchwy. Goście pokonali naszą drużynę 3:1. Oznacza to, że nasza drużyna z dorobkiem 9 punktów zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli A Klasy Podokręgu Rybnik (część drużyn rozegrało już 5 meczów). W kolejnym spotkaniu żorzanie zagrali na wyjeździe z MKS 32 Radziejów. Mecz odbył się sobotę, 16 września na boisku w Rybniku-Radziejowie. Żorzanie pokonali swoich przeciwników 2:1.

Kadra pierwszego zespołu KS Baranowice-Żory (występuje bieżąca rotacja między kadrą zespołu A Klasy i C Klasy):
Bramkarze: Fugiel Dawid, Szczotka Bartek, Dudek Grzegorz, Miszczyk Sławek
Obrońcy: Adamczyk Damian, Szymała Kamil, Kurpiński Bartek, Banaś Bartek, Grochowski Zbyszek, Stryjniak Jakub, Cebo Karol, Krasiński Gracjan
Pomocnicy: Buchalik Dawid, Hubka Filip, Wajda Dawid, Adamczyk Michał, Kania Jakub, Szafarczyk Maksymilian, Kołodziej Adrian, Nierada Łukasz, Śliwak Dawid, Adamczyk Aleksander
Napastnicy: Sobczak Marcin, Pudełko Tomasz, Pasko Paweł, Kos Artur, Tomecki Piotr

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].