Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]

Prawie 220 uczestników wzięło udział w 4. Żorskim Biegu Biało-Czerwonym, organizowanym tradycyjnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach w Parku Cegielnia. Wydarzenie uświetniło miejskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości oraz wpisało się w uroczystości 750-lecia miasta Żory.  

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]
4. edycja Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego. fot. Szymon Kamczyk

Pobiegli w kolorach białym i czerwonym. W Żorach uczcili Święto Niepodległości tradycyjnym biegiem [ZDJĘCIA]

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich, „małych i dużych” biegaczy do aktywnego udziału w imprezie. Start biegu o godz.11.11 w Parku Cegielnia. 

Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy numer startowy, flagę oraz gadżet w postaci buffu w narodowych barwach. Osoby, które ukończyły bieg były uprawnione do wzięcia udziału w przygotowanym dla uczestników konkursie z nagrodami. Impreza miała charakter rekreacyjny, a udział w biegu był bezpłatny.

Członkowie kadry narodowej z Żor, którzy poprowadzili biegaczy.

Bieg poprowadziła grupa sportowców z Żor, którzy są członkami kadr narodowych w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich pojawili się m.in. piłkarka ręczna Iga Barska, softballistka Martyna Jarzyna, biegacz długodystansowiec Andrzej Wereszczak oraz karateka Dariusz Kudyk.

- Naszą tegoroczną niespodzianką jest obecność na biegu mieszkańców Żor, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj w swoich dyscyplinach. Oni pobiegną na czele biegu z powiewającymi flagami Polski - podkreślił przed startem Marek Utrata, dyrektor MOSiR Żory. 

Przed tradycyjną rozgrzewką, uczestnicy mogli zobaczyć krótki pokaz tańca do utworu "Tamta dziewczyna", w wykonaniu pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. - Bardzo lubimy różnego rodzaju aktywności i chętnie uczestniczymy w imprezach biegowych, organizowanych w naszym mieście. Nie mogło nas tu zabraknąć - mówiły panie z UTW Żory. 

Uczestnicy biegu m.in. z UTW Żory

Świętowanie na sportowo w Żorach wybrały całe rodziny. - Kochamy sport, dlatego bardzo odpowiada nam taka forma uczczenia Święta Niepodległości. Fajnie, że mogliśmy pobiec w barwach naszego kraju i poczuć się przez chwilę jak nasi sportowcy, którzy np. startują na igrzyskach - zapewniała pani Anna, mieszkanka Żor, która pobiegła z synem Jakubem. 

- Lubimy biegać, a dzisiaj każdy dostał chustkę i mogliśmy pobiec w swoim tempie - podkreślali w rozmowie z naszym dziennikarzem jedni z najmłodszych uczestników biegu, z buziami pomalowanymi barwami narodowymi. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].