Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ponad tysiąc osób pobiegło w XV Żorskim Biegu Ulicznym i Biegu po Zdrowie [ZDJĘCIA, LIVE]

W niedzielę, 16 października w Żorach odbył się jubileuszowy, XV Żorski Bieg Uliczny na dystansie 10 km, poprzedzony Biegiem po Zdrowie na nieco krótszej pętli liczącej 2,5 km.

Ponad tysiąc osób pobiegło w XV Żorskim Biegu Ulicznym i Biegu po Zdrowie [ZDJĘCIA, LIVE]

Równo o godz. 11.00 650 biegaczy wyruszyło na trasę Biegu po Zdrowie liczącego 2,5km. W biegu udział brały całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne, byli też biegacze z psami.

W Biegu po Zdrowie zawodniczki na wózkach wystartowały jako pierwsze

O godz. 12.00 z kolei ruszył bieg główny na 10 km. Udział w nim wzięło ponad 530 osób. Jako pierwszy na mecie pojawił się Dymytro Didovodiuk (czas 30 minut 49 sekund). Jako drugi linię mety przekroczył Mateusz Mrówka (31 minut 36 sekund). Na najniższym stopniu podium uplasował się Aleksander Dragan (32 minuty i 7 sekund).

Wśród pań najszybsza była Valentyna Veretska (35 minut i 41 sekund). Drugie miejsce na mecie przypadło Sabinie Jarząbek (36 minut i 5 sekund), a trzecie Olesi Didovodiuk (37 minut, 17 sekund). Pełna lista zawodników i zajęte miejsca. 

Start biegu głównego na 10km

Gość specjalny, Iga Baumgart-Witan

Iga Baumgart-Witan

Iga jest utalentowaną polska lekkoatletką, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. Mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów. Srebrną i brązowa medalistką Mistrzostw Świata oraz Mistrzynią Europy w sztafecie 4 × 400 metrów. A niedawno, bo podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła ze swoimi koleżankami ze sztafety srebrny medal. 

Wśród biegaczy znaleźli się między innymi Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Adrian Lubszczyk, poseł Krzysztof Gadowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żorach Piotr KosztyłaRadny Miasta Żory Kamil Owczarek czy Radny Miasta Żory Arkadiusz Kuś

Piotr Kosztyła, Krzysztof Gadowski i Arkadiusz Kuś w Biegu po Zdrowie

Zobacz start biegu na 10km

Zobacz start Biegu po Zdrowie

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].