Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Mrówka z Radlina wygrał rybnicki Bieg Barbórkowy [ZDJĘCIA]

To już 17. edycja rybnickiego Biegu Barbórkowego. Do startu zapisało się blisko 700 osób, ostatecznie linię mety przekroczyło 608 osób.

Mateusz Mrówka z Radlina wygrał rybnicki Bieg Barbórkowy [ZDJĘCIA]
Sztygar, ratownik, Skarbek, Spider-Man, górnicza orkiestra... I blisko 700 osób na liście startowej Biegu Barbórkowego

Zimowa aura przywitała zawodników 17. Biegu Barbórkowego. Biegaczom towarzyszyła górnicza orkiestra. Nie brakowało osób, które pobiegły w przebraniach górniczych, znalazł się też Spider-Man. Bieg z czasem 30:33 wygrał Mateusz Mrówka z Radlina. Tuż za jego plecami na drugiej pozycji linię mety przekroczył Oliwier Mutwil. Jako trzeci, ze stratą 10 sekund do Mrówki był Dawid Malina.

Każdy z uczestników po biegu otrzymał sycący posiłek regeneracyjny. Osoby oczekujące na biegaczy na mecie nie marzły - organizator zadbał o to, by można się było rozgrzać przy kubeczku gorącej, zimowej herbaty. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała policja i ambulanse Firemedu.

Nagrody przyznano w kilku kategoriach: kobiety 20lat, 30lat, 40lat, 50lat, 60+, mężczyźni 20 lat, 30 lat, 40 lat, 50 lat, 60+. Nagrody specjalne przyznawał sponsor, firma Opel (17 osoba na mecie od końca dostała samochód na weekend zatankowany pod korek). Były też kategorie rybniczanie, górnicy, drużynówka.

Mateusz Mrówka w niebieskiej czapce i zielonej koszulce

WYNIKI

Najszybsi mężczyźni (i pierwsza trójka na mecie):

  1. MRÓWKA Mateusz - 30:33
  2. MUTWIL Oliwier - 30:39
  3. MALINA Dawid - 30:43

Najszybsze kobiety:

  1. GORTLE-MACIUK Agnieszka - 36:04
  2. GOLEC Paulina - 36:27
  3. MICHALAK Sandra - 37:29

Zobacz pełne wyniki

Zobacz start biegu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZłotyMelon (188.147. * .53) 05.12.2021 19:24
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kto to widział, żeby organizować bieg w najbardziej zanieczyszczonym miejscu w Europie, przy stężeniu smogu przekraczającym 3000% !
Teraz uczestnicy tego biegu będą dochodzić do siebie, kilka miesięcy.