22-latek zasnął za kierownicą. Samochód uderzył w pojazd, który prowadził... pijany kierowca [ZDJĘCIA]
W Suszcu doszło do czołowego zdarzenia toyoty z mazdą. 63-letni kierowca mazdy i pasażerka trafili do szpitala z obrażeniami.
W piątek na ulicy Pszczyńskiej w Suszcu doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 22-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierujący osobową toyotą, jadąc w kierunku Żor, zasnął za kierownicą. W wyniku tego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z mazdą.
Mazdą kierował 63-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Zarówno on, jak i pasażerka pojazdu, zostali przetransportowani do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że senior znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i odpowiedzialność. Podkreśla, by nigdy nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.
- Reaguj, gdy widzisz, że ktoś w Twoim otoczeniu planuje prowadzić po spożyciu alkoholu. Zmęczenie to również groźny wróg na drodze – odpocznij, zanim wyruszysz w podróż. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że każda nieodpowiedzialna decyzja może mieć tragiczne skutki - przypominają mundurowi.
źr. KPP Pszczyna
@ Jxjxjx (188.146. * .62)
Winę zawsze przypisuje się pijanemu - nawet jeśli był poszkodowanym.
Do bbbb Takie dane niewiele mówią. Należałoby raczej sprawdzić jaki procent z tych wsiadających po spożyciu spowodowało wypadek, a ilu udało się dojechać bez incydentu.
I teraz kogo będzie wina ? Tego 22 latka który spowodował kolizję czy seniora który był pod wpływem alkoholu ?
Ciekawe ile osób przemęczonych zasnęło lub przysnęło (mikrosen) za kierownicą - statystyki najczęściej ujmują to jako "niedostosowanie prędkości do warunków".
Tak głośno się mówi o nietrzeźwych kierowcach, że z czystej ciekawości sprawdziłem jaki odsetek pijanych kierowców spowodował wypadek. Dane za 2023r - ogółem wypadków w Polsce 20936, z czego 1331 wypadków spowodowali nietrzeźwi kierujący. Prosty wniosek, że nietrzeźwi kierowcy spowodowali 6,35% wszystkich wypadków. Czy to dużo? Nie wiem, bo ideałem byłoby 0%, ale to jest po prostu nierealne.
Ciekawe czy sprawdzili 22-latka na zawartość THC w organizmie bo w dzisiejszych czasach to powinno być podstawą na równi ze sprawdzaniem stanu trzeźwości u kierujących.
Jeden przemęczony pracą (a takich jest masa), drugi pijany - obraz polskich kierowców...