Jechał na feldze, był kompletnie pijany. Świadkowie nie pozostali bierni [FOTO, WIDEO]
Kierowca jechał samochodem na samej feldze, a jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenia świadków. Mężczyzna nie powinien był wsiadać za kierownicę.
Nie reagujesz – akceptujesz, to policyjna kampania społeczna, której istotą jest zaangażowanie lokalnych społeczności do reakcji na zagrożenia czy naruszenia prawa występujące w ich otoczeniu. Taką właśnie postawą wykazali się w niedzielny poranek mieszkańcy Żor, którzy zauważyli kierowcę jadącego samochodem na samej feldze. Jego dziwne zachowanie wzbudziło zainetersowanie świadków. Okazało się, że był nietrzeźwy, a zaledwie kilka dni wcześniej skończył mu się sądowy zakaz kierowania pojazdami - również za jazdę po alkoholu.
- Mieszkańcy zauważyli volkswagena passata, którego kierujący prowadził samochód, jadąc na samej feldze w rejonie stacji paliw przy ulicy Wodzisławskiej. Gdy podbiegli do pojazdu stwierdzili, że reakcja mężczyzny i komunikacja z nim jest bardzo utrudniona, więc zabrali mu kluczyki, po czym wezwali na miejsce patrol policji - informuje o szczegółach oficer prasowy żorskiej jednostki, asp. Marcin Leśniak.
Od kierującego 38-latka interweniujący wyczuli alkoholu. Badanie wykazało, że prowadził on samochód z prawie 2,5 promilami alkoholu w organizmie.
- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło też na jaw, że mężczyzna już nie pierwszy raz prowadził na „podwójnym gazie”. Zaledwie kilka dni wcześniej wygasł mu wydany przez żorski sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - dodaje rzecznik asp. Marcin Leśniak. Podkreśla również, że na szczególne uznanie zasługuje postawa mieszkańców.
Nagranie ze zdarzenia udostępnione przez żorską policję: tutaj-link
Głównym celem kampanii społecznej "Nie reagujesz — akceptujesz" jest ograniczenie liczby przestępstw szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz zwiększenie liczby zatrzymań ich sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich popełnieniu. Kampania ma za zadanie pogłębienie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa, a także ich uwrażliwienie na przypadki łamania prawa, określane jako przestępstwa szczególnie uciążliwe.
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem