6 tys. złotych na inicjatywy lokalne. W Żorach nabór rusza 7 października
Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych zachęca do składania wniosków w ramach naboru na inicjatywy lokalne. W tegorocznym planie przewidziano do realizacji 8 tego typu inicjatyw. Każda z nich będzie mogła liczyć na 6 tysięcy złotych dofinansowania. Nabór potrwa do 25 października.
"Aktywne, zintegrowane społeczeństwo - kompleksowe działania na rzecz wzmocnienia procesu transformacji w mieście Żory" - taką nazwę ma program, w ramach którego Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w spełnianiu potrzeb mieszkańców miasta.
Przewidywana kwota dofinansowania jednej inicjatywy to maksymalnie 6.000 zł. W tym roku do realizacji wybranych zostanie osiem inicjatyw. W kolejnym roku będą możliwe dalsze działania tego typu. Nabór na inicjatywy potrwa w dniach od 7-25 października 2024 roku. Realizacja inicjatyw będzie możliwa od listopada 2024 do lutego 2025 r. włącznie. Więcej będzie można się dowiedzieć na spotkaniach informacyjnych u animatorek.
Zaplanowano 5 takich spotkań:
- 4.10 godz. 17:30 - siedziba ŻCOP
- 7.10 godz. 17:00 - OSP Rowień
- 8.10 godz. 17:00 - ZSP-6 Kleszczów
- 9.10 godz. 17:00 - Świetlica Rój
- 11.10 godz. 17:00 - Świetlica Osiny
W trakcie spotkań rozwiewane będą wątpliwości dotyczące m.in. możliwego zakresu realizacji danego przedsięwzięcia, jego przebiegu, a także związanej z taką inicjatywą dokumentacją.
W ramach tego samego programu ŻCOP zaprasza również na spotkanie z dr. Ryszardem Kulikiem, autorem świeżo wydanej książki "Wystarczająco dobre życie". W trakcie rozmowy poruszone zostaną tematy istotne dla autora: zmiany klimatyczne, kontakt z naturą i sztukę życia w harmonii ze światem.
Ryszard Kulik jest doktorem psychologii, trenerem, publicystą i pisarzem, od ponad 30 lat zaangażowanym w edukację ekologiczną i działania na rzecz ochrony przyrody. To również współzałożyciel Fundacji Klubu Myśli Ekologicznej i twórca Szkoły Integralnej Ekopsychologii, a także autor wielu książek poświęconych relacji człowiek-przyroda, w tym „Odkrywanie natury”, „Jak kształtować postawy proekologiczne”, „Człowiek wobec natury. Psychologia ochrony przyrody”, „Trening interpersonalny” i „Wystarczająco dobre życie”. Regularnie pisze dla miesięcznika „Dzikie Życie” i publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Charakterach” oraz „Newsweeku”. Prywatnie – miłośnik przyrody, entuzjasta rowerowych podróży i prostego życia blisko natury.