Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stworzyli ceramiczną figurkę Żorka Policjanta [ZDJĘCIA]

Żorek Policjant już rok temu na stałe zagościł przed budynkiem żorskiej komendy, przypominając o charakterze i roli policji na rzecz mieszkańców miasta. Właśnie doczekał się swoich ceramicznych braci przygotowanych w pracowni Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty.

Stworzyli ceramiczną figurkę Żorka Policjanta [ZDJĘCIA]KMP Żory
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach inspektora Mariusza Klepka trafiły przepiękne ceramiczne dzieła Żorka Policjanta.

Choć rok szkolny dobiega końca, a za chwilę zaczną się wakacje, to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matrki Teresy z Kalkuty pracowali „pełną parą”. Utalentowani uczniowie, pod nadzorem wychowawcy klasy przysposabiającej do pracy, magistrem Tymoteuszem Ciastko, swój czas poświęcili projektowi Żorka Policjanta.

Figurka Żorka zagościła już rok temu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Żorach i przypominać ma o charakterze roli Policji i służby w na rzecz mieszkańców miasta. Jej wygląd charakteryzuje dodatkowo policyjna czapka z dystynkcjami, tarcza do zatrzymywania pojazdów, a także pas wraz z kaburą na broń.

Żorki te są wyjątkowe, bo mogą pełnić funkcję lampionu, bądź alternatywnie skarbonki. Choć nie można ich kupić, to z pewnością będzie można wylicytować podczas charytatywnych miejskich akcji.

To nie tylko miejski symbol, nawiązujący do wyjątkowego w skali Europy Święta Ogniowego, które obchodzone jest corocznie w Żorach dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych pożarów w dziejach Żor z 1702 roku, ale także jako symbol wspólnych działań promujących bezpieczeństwo, krzewienia tolerancji i znak współpracy Miasta Żory z żorskimi instytucjami.

źr. KMP Żory

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .1) 22.06.2024 12:32

Z innej beczki: twierdzenie, że stworzyli Żorka, zahacza o prawa autorskie. Zrobili tylko kopie.

~wtf (46.223. * .18) 22.06.2024 09:29
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem