Koleje Śląskie polecają się na kolejny długi weekend
Dodatkowe pociągi i oferta specjalna dla pasażerów „W grupie raźniej” to propozycja Kolei Śląskich na nadchodzący długi weekend 29 maja – 2 czerwca.
Koleje Śląskie polecają się na kolejny długi weekend
Oferta „W grupie raźniej” to coś dla tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie. Zasada jest prosta – jedna osoba kupuje bilet ważny przez 24 godziny w cenie 100 złotych i zabiera ze sobą trzy dodatkowe osoby we wspólną podróż Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje na wszystkich trasach obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin.
Bilety w tej ofercie można kupować w przedsprzedaży, do czego bardzo zachęcamy – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
Dodatkowe połączenia do Wisły
Koleje Śląskie zaplanowały też na długi weekend dodatkowe połączenia do Wisły, którą chętnie wybierają podróżni w dni wolne od pracy. Pierwsza para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła (Katowice 7:14 – Wisła 9:24. Powrót: Wisła 19:34 – Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie też komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 – Rybnik 11:08. Powrót: Rybnik 11:54 – Wisła 13:21).
Velo Cug dla rowerzystów
Na tory wyjedzie też Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pasażerowie łatwo znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Rozkład Jazdy”.
Coraz częściej wybieramy kolej
Ostatni długi majowy weekend pokazał, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów Kolei Śląskich były Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń i Katowice – Wisła. Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja z relacji Częstochowa – Gliwice skorzystało ponad 30 tys. osób, a kierunek z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów. Do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało ponad 14 tys. osób.