Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niebezpieczna reakcja łańcuchowa. Zderzyły się trzy samochody [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznego wypadku z udziałem trzech samochodów doszło w sobotnie popołudnie. Okazało się, że kierujący jednego z pojazdów był nietrzeźwy i prowadził mimo braku uprawnień. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne.

Niebezpieczna reakcja łańcuchowa. Zderzyły się trzy samochody [ZDJĘCIA]KMP Żory
Siłą uderzenia bmw uderzyło w poprzedzającego go opla, a następnie zjechało na pobocze i uderzyło w przydrożną latarnię i barierkę ochronną.

W sobotę (11.05.) około 13:00 dyżurny żorskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej z ulicą Miłą. Z informacji wynikało, że ranne zostały dwie osoby. Policjanci na miejscu ustalili przebieg zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że 20-letni żorzanin, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki BMW. Siłą uderzenia bmw uderzyło w poprzedzającego go opla, a następnie zjechało na pobocze i uderzyło w przydrożną latarnię i barierkę ochronną - przedstawia szczegóły oficer prasowy jednostki, asp. Marcin Leśniak.

Policjanci przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 20-letni kierujący volkswagenem miał prawie 1,5 promila, co więcej nigdy nie posiadał prawa jazdy. 

- Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami, to wielka odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też pasażerów i innych użytkowników dróg, w tym niechronionych, do których należą piesi i rowerzyści - dodaje asp. M. Leśniak.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Ruch w rejonie skrzyżowania udrożniony został dopiero po kilku godzinach, po odholowaniu z drogi uszkodzonych pojazdów.

fot. KMP Żory

fot. KMP Żory

fot. KMP Żory

źr. KMP Żory, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].