Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany mężczyzna leżał na torowisku. Policjanci uratowali go przed nadjeżdżającym pociągiem

Mężczyzna został uratowany przez pszczyńskich policjantów, którzy znaleźli go w okolicy torowiska i odsunęli w bezpieczne miejsce chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem.

Pijany mężczyzna leżał na torowisku. Policjanci uratowali go przed nadjeżdżającym pociągiemKPP Pszczyna
Policja podkreśla, że świadkom zdarzenia, którzy powiadomili policję, należą się podziękowania.

Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który szedł torowiskiem, zataczał się i często tracił równowagę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Zaczęła się walka z czasem. Każdy z policjantów sprawdzał jeden z torów i pobliski teren. Pora nocna nie ułatwiała tego zadania. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył w oddali człowieka, który leżał na torowisku.

- Szybkie działanie mundurowych - st. post. Dariusza Klimczak i st. post. Tomasza Klisia pozwoliło na odnalezienie mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia, szedł torowiskiem, zataczał się i często tracił równowagę - wyjaśnia sierż szt. Jadwiga Śmietana, oficer prasowa pszczyńskiej komendy.

Jeden z policjantów, aby jak najszybciej znaleźć się na odpowiednim torze, bez wahania, narażając własne życie, przeskoczył na kolejny nasyp.

- Wspólnymi siłami policjanci zdjęli desperata z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu - dodaje rzecznik.

Powiadomiony o sytuacji dyżurny wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili go do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafił pod specjalistyczną opieką medyczną.

Policja podkreśla, że świadkom zdarzenia, którzy powiadomili policję, należą się podziękowania.

St. post. Dariusz Klimczyk i st. post. Tomasz Kliś uratowali mężczyznę / fot. KPP Pszczyna


Pamiętajmy, że jeśli ktoś zwierza się, że jest w kryzysie psychicznym, warto polecić mu kontakt z instytucjami pomocowymi takimi, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.

Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (91.225. * .91) 12.04.2024 20:27

W Jastrzębiu-Zdroju to on mógł sobie leżeć, ale na co najwyżej żelaznym szlaku rowerowym.

~Pyt2222 (87.239. * .254) 11.04.2024 22:18
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~trennscheibe (43.231. * .84) 11.04.2024 19:03
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem