Pijany mężczyzna leżał na torowisku. Policjanci uratowali go przed nadjeżdżającym pociągiem
Mężczyzna został uratowany przez pszczyńskich policjantów, którzy znaleźli go w okolicy torowiska i odsunęli w bezpieczne miejsce chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem.
Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który szedł torowiskiem, zataczał się i często tracił równowagę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Zaczęła się walka z czasem. Każdy z policjantów sprawdzał jeden z torów i pobliski teren. Pora nocna nie ułatwiała tego zadania. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył w oddali człowieka, który leżał na torowisku.
- Szybkie działanie mundurowych - st. post. Dariusza Klimczak i st. post. Tomasza Klisia pozwoliło na odnalezienie mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia, szedł torowiskiem, zataczał się i często tracił równowagę - wyjaśnia sierż szt. Jadwiga Śmietana, oficer prasowa pszczyńskiej komendy.
Jeden z policjantów, aby jak najszybciej znaleźć się na odpowiednim torze, bez wahania, narażając własne życie, przeskoczył na kolejny nasyp.
- Wspólnymi siłami policjanci zdjęli desperata z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu - dodaje rzecznik.
Powiadomiony o sytuacji dyżurny wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili go do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafił pod specjalistyczną opieką medyczną.
Policja podkreśla, że świadkom zdarzenia, którzy powiadomili policję, należą się podziękowania.
Pamiętajmy, że jeśli ktoś zwierza się, że jest w kryzysie psychicznym, warto polecić mu kontakt z instytucjami pomocowymi takimi, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.
Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01.
Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/
W Jastrzębiu-Zdroju to on mógł sobie leżeć, ale na co najwyżej żelaznym szlaku rowerowym.
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem
Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem