Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek dostawczaka i karetki w Żorach. Dwie osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

W czwartkowe popołudnie na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 81 z ulicą Magazynową doszło do zderzenia karetki pogotowia oraz samochodu dostawczego. Utrudnienia w rejonie skrzyżowania trwały dwie godziny.

Wypadek dostawczaka i karetki w Żorach. Dwie osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]KMP Żory
Pacjentowi transportowanemu w karetce pogotowie ratunkowe zapewniło drugi specjalistyczny pojazd i właściwą opiekę.

W czwartek (4.04.2024) około 13:30 dyżurny komendy w Żorach otrzymał informację o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Magazynową, w którym uczestniczyła karetka pogotowia ratunkowego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący karetką pogotowia jadąc Drogą Krajową nr 81 w kierunku Katowic, przy wykorzystaniu sygnałów uprzywilejowania, wjechał na skrzyżowanie na "czerwonym świetle" i zderzył się z dostawczym fiatem ducato. Kierujący byli trzeźwi - wyjaśnia okoliczności zdarzenia asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy żorskiej policji.

Ruch w obrębie skrzyżowania był mocno utrudniony i kierowany przez strażaków. W kierunku Wisły ruch odbywał się płynnie prawym, skrajnym pasem, a w kierunku Katowic, w rejonie samego skrzyżowania przy wykorzystaniu pasa do ruchu przeciwnego.

Pacjentowi transportowanemu w karetce pogotowie ratunkowe zapewniło drugi specjalistyczny pojazd i właściwą opiekę. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne.

- Korzystając z okazji, przypominamy o ważnym aspekcie korzystania z dróg, jakim jest szczególna ostrożność. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani między innymi zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność - podkreśla rzecznik asp. M. Leśniak.

Takich przypadków wymienionych jest wiele w Ustawie prawo o ruchu drogowym, kilka z nich dotyczy skrzyżowań i przejść dla pieszych.

  • Zbliżając się do skrzyżowania kierujący, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo — także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
  • Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.
  • Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.

fot. KMP Żory

fot. KMP Żory

fot. KMP Żory

źr. KMP Żory, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].