Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital Miejski w Żorach zawiesza działalność oddziału chirurgii. Powód? Brak lekarzy

Nad Szpitalem Miejskim w Żorach nadciągają czarne chmury. Na okres trzech miesięcy zostaje zawieszony jeden z sześciu oddziałów, konkretnie oddział chirurgii ogólnej. Powodem są braki kadrowe.

Szpital Miejski w Żorach zawiesza działalność oddziału chirurgii. Powód? Brak lekarzyUM w Żorach
Oddział chirurgii ogólnej w Szpitalu Miejskim w Żorach ma zostać zawieszony od 1 marca na okres trzech miesięcy, czyli do 31 maja.

Oddział chirurgii ogólnej w Szpitalu Miejskim w Żorach ma zostać zawieszony od 1 marca na okres trzech miesięcy, czyli do 31 maja. Powodem takiego stanu rzeczy są braki kadrowe. Trzech z pięciu lekarzy złożyło wypowiedzenia.

Władze szpitala podjęły rozmowy negocjacyjne, jednak lekarze nie wycofali swoich wypowiedzeń. Prawdopodobnie ich nowym miejscem pracy będzie Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Prezes Miejskich Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żorach Katarzyna Siemieniec, przestrzega jednak przed nagonką na lekarzy, którzy odeszli z Żor. - Pamiętajmy, że to są wolni ludzie. Mają prawo, pójść tam, gdzie chcą. Oczywiście życzyłabym sobie, żeby lekarze zostali u nas. Ale z podobnymi problemami kadrowymi mierzą się ośrodki na terenie całej Polski - dodaje.

Jak podkreśla prezes Siemieniec, podjęta została walka o to, żeby pozyskać nowy personel. - Nie jest to łatwe zadanie - przyznaje. Starania, póki co nie przyniosły jednak wymiernych efektów. W efekcie czego kilka tygodni temu zostało skierowane pismo do Wojewody Śląskiego w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zaprzestanie działalności leczniczej na oddziale chirurgii ogólnej. Zgoda została wydana. Jeśli szpitalowi uda się pozyskać nowych lekarzy, oddział wznowi działalność.

- Niestety braki personelu medycznego dotykają po kolei wszystkich szpitali. Dla przykładu od dłuższego czasu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny w Rybniku nie działa jeden z podstawowych oddziałów – oddział chorób wewnętrznych. Zawieszenia oddziałów dotykają też szpitali w Wodzisławiu Śląskim czy Jastrzębiu-Zdroju. Nasze szpital do tej pory takie trudności omijały, jednak teraz i my musimy zmierzyć się z tym problemem - komentuje prezydent Żor Waldemar Socha.

Najbliższe oddziały udzielające świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej znajdują się w wodzisławsko-rydułtowskim PPZOZ oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 29.02.2024 20:42

Niby szpital a na zdjęciu wygląda trochę jak... przychodnia osiedlowa. Żaden problem dla mieszkańców Żor bo i tak na każdy przypadek trudniejszy niż złamanie palca - dają skierowanie do... Rybnika lub Jastrzębia.

~bobo1 (5.173. * .218) 29.02.2024 14:03

Czyi jest podkupowywanie lekarzy kasa jeszcze wam podkupia innych i będziecie zamykać inne oddzialy