Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Samorządowcy spotkali się z wojewodą w sprawie Kolei Dużych Prędkości

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Marka Wójcika w poniedziałek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w sprawie linii Kolei Dużych Prędkości. Chodzi o tzw. inwestycję towarzyszącą Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu, czyli linię kolejową nr LK 170 na odcinku Katowice - granica państwa, która od wielu miesięcy stanowi jeden z przedmiotów zainteresowania lokalnych społeczności.

Samorządowcy spotkali się z wojewodą w sprawie Kolei Dużych PrędkościŚUW
Spotkanie samorządowców z wojewodą w sprawie linii KDP odbyło się w poniedziałek 19 lutego.

Samorządowcy spotkali się z wojewodą w sprawie Kolei Dużych Prędkości

- Chciałbym, żeby zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy mieli wiedzę na temat tego, na jakim etapie jest obecnie wniosek inwestora. Będziecie mieli możliwość wypowiedzenia się, chcemy każdy kolejny krok konsultować z Wami. Zaznaczam, że na obecnym etapie wniosek inwestora nie jest rozpatrywany przez Śląski Urząd Wojewódzki – mówił Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Linia kolejowa nr LK 170 należy do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obligatoryjnie przeprowadzana jest ocena oddziaływania na środowisko. Wniosek inwestora, złożony 13 października 2023 roku, jest rozpatrywany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Obecnie zasadność ewentualnej realizacji projektu Kolei Dużych Prędkości jest przedmiotem audytu prowadzonego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W spotkaniu wzięli udział Senator RP Halina Bieda, Poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz, Wicewojewodowie Rafał Adamczyk i Michał Kopański, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Mirosława Mierczyk-Sawicka oraz prezydenci i burmistrzowie miast. Z terenu subregionu zachodniego woj. śląskiego udział w spotkaniu wzięli samorządowcy Czerwionki-Leszczyn na czele z burmistrzem Wiesławem Janiszewskim 

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Marek Wójcik

Wojewoda Śląski 

Wiesław Janiszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~echhh (31.61. * .201) 23.02.2024 17:57

No chyba to jakieś zżarty Panie SJZwstyd...mamy świetnie rozwinięte miasto, ciągle sie coś dzieje, remonty, udoskonalenia...chyba o innym mieście piszesz. Albo przejrzyj na oczy proszę:)

~SJZwstyd (46.134. * .243) 22.02.2024 20:34

Jastrzębie największa wieś w Polsce beż kolei

~Mar12 (89.185. * .140) 22.02.2024 14:59

Dokładnie, mamy autobusy, mamy cudowne trasy rowerowe. Ale docenić cieżko. Chciałoby się wszystko i na już. Ale tak to nie działa niestety.

~Obserwator4 (91.225. * .88) 21.02.2024 22:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kolej be, Tiry be to w końcu co może cofnijmy się o sto lat i towary będziemy wozić furmankami.

~koniecpolski (46.134. * .234) 21.02.2024 21:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W punkt. Z Jastrzębia można dojechać autobusem do Paryża. Ile miast może to powiedzieć?

~KoniecŚwiata (31.61. * .254) 21.02.2024 13:40

Nie ma kolei, koniec świata, inaczej się nigdzie nie dostaniemy....serio?a to że mamy świetne połączenia autobusowe i inne przywileje to już nie warto wspomnieć?same narzekania wkoło, tym się Polacy różnią od innych narodowości. Chyba mamy za mało słońca albo witaminy D. To po komentarzach widać.

~mattttt78 (89.64. * .179) 20.02.2024 17:13

do: zxc To, że sztuczny twór, jak go określasz to znaczy, że ma tam kolej nie dochodzić? Nie mówię o kosztach budowy, bo to zupełnie inna sprawa. Niemniej jednak jako miasto powyżej 50 tys mieszkańców powinna mieć kolej. To, że budują przystanki kolejowe na tzw ścianie wschodniej w wioskach zamieszkałych po 50-100 osób oznacza, że w SJZ mają nie budować? To, jak nasi parlamentarzyści reprezentują region w tak ważnej sprawie świadczy tylko o nas (w końcu ich wybraliśmy). JEDEN PARLAMENTARZYSTA z naszego regionu... WSTYD!!! Senator Bieda została wybrana z Zabrza i Bytomia, więc ta linia nie dotyczy jej regionu...

zxc 20.02.2024 14:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

akurat w Jastrzębiu Zdroju kolej nie jest potrzebna, to sztuczny twór niemający 100 lat pieszczony przez PiSowców.

~WbrewPoglądomDlaRozwoju (46.204. * .73) 20.02.2024 12:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Hańba wam po wsze czasy!!!
Jastrzębie Zdrój bez KOleji...