Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szaleńcza jazda kierowcy audi na żorskich tablicach. Policja już analizuje nagranie [WIDEO]

Skrajnie nieodpowiedzialna jazda doczeka się kary. Policjanci już analizują nagranie, które opublikował w sieci portal wadowice24.pl. Kierowca samochodu na żorskich tablicach rejestracyjnych we wtorek (6.02.) na drodze krajowej w Wadowicach łamał przepis za przepisem za nic mając bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Szaleńcza jazda kierowcy audi na żorskich tablicach. Policja już analizuje nagranie [WIDEO]screen z nagrania, wadowice24.pl
Kierowca pędził DK28 w Mucharzu, na której często dochodzi do poważnych zdarzeń. Nagranie z jego "wyczynami" trafiło do sieci. Sprawą zajmuje się policja.

Szokujące nagranie

Tysiące komentarzy oburzonych internautów w reakcji na zachowanie kierowcy audi. Rozpędzony samochód na żorskich tablicach wyprzedza ciągi samochodów, jadąc pod prąd i stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Nagranie trafiło do redakcji wadowice24.pl, która opublikowała je w sieci.

- Kierowca dopuścił się piractwa na drodze krajowej nr 28 w Mucharzu, prowadzącej ze Śląska na Podhale. To jedna z bardziej ruchliwych tras na południu Małopolski, tranzyt dla ciężarówek, bardzo często użytkowana, tuż przy Jeziorze Mucharskim - objaśnia redaktor naczelny portalu z Wadowic, Marcin Płaszczyca.

To zaledwie 42-sekundowe nagranie, w czasie którego kierowca audi kilkukrotnie dopuszcza się rażących zachowań.

Kim jest kierowca?

Ustalenie, kto prowadził audi to kwestia czasu. Policja z Wadowic już zajmuje się sprawą, co potwierdziła nam oficer prasowa komendy powiatowej st. asp. Agnieszka Petek.

- Sporządziliśmy dokumentację na okoliczność tego nagrania i policjanci zespołu do spraw wykroczeń będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia kierującego w związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami - przekazała rzeczniczka.

Policjantka dodała także, że to prosty odcinek drogi, na którym wielu kierowców zapomina o przepisach i bezpieczeństwie, znacznie przyspieszając.

Nagranie z kierowcą audi zostało zarejestrowane we wtorek o poranku, po 9:00. Tego samego dnia, w tym samym miejscu doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w którym ranne zostały cztery osoby. Redaktor naczelny wadowice24.pl, Marcin Płaszczyca, przypomina również o zdarzeniu równo sprzed 10 lat, gdzie na tej trasie w wypadku zginęła 4-osobowa rodzina.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mickey (91.123. * .93) 11.02.2024 00:26

Na wywijał to jasne ale nie wiemy co było przyczyna. Może jechał z rodząca żoną do szpitala albo wiózł ciężko chore dziecko. Namalowane ciągle, wysepki plus maruderzy na drodze jadący 20km/h wolniej niż dozwolona prędkość i przepis na tego rodzaje popisy gotowy. Nikogo nie bronię ale poczekajmy co ustali policja zanim medialnie pozbieramy wszystkim dożywotnio prawka.

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .104) 10.02.2024 03:06

@ driveeer
Nie na wiele lat a DOŻYWOTNIO, do tego skierowanie na badania psychiatryczne.
Niestety jest też druga strona medalu - złe oznakowanie dróg - namalowane kilometrami podwójne ciągłe w miejscach gdzie można spokojnie, bezpiecznie wyprzedzać.

~Kowalok (195.136. * .199) 09.02.2024 20:53

W systemie CEPIK nie mają danych?

~Szata (5.8. * .125) 09.02.2024 12:05

Kierowca był jednego pewny w 100% Ze strony policji nic mi nie grozi, mogę robić co mi się podoba, policji nie ma nigdzie!

~qqq (80.238. * .219) 09.02.2024 09:59

Masakra... a potem pelno trupow na drodze...

~driveeer (185.135. * .20) 08.02.2024 21:29

Na moje oko po prawku na wiele lat i spora grzywna w sądzie. Wariatów z dróg trzeba eliminować.