Coraz chętniej emeryci i renciści sięgają po mLegitymację, ale co w przypadku jeśli senior chce korzystać z plastikowej karty?
Ponad 413,5 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację ZUS w bezpłatnej aplikacji mObywatel. - Dzięki elektronicznej legitymacji można m.in. udowodnić prawo do świadczeń zdrowotnych i skorzystać z przysługujących ulg seniorom, np. ze zniżek na bilety - przekonuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Wystarczy, na swoim smartfonie zainstalować aplikację mObywatel i pobrać dokument „legitymacja emeryta-rencisty”. Od tej pory na pulpicie aplikacji będzie widoczna ikona mLegitymacji. - Nasi klienci przekonują się do elektronicznego dokumentu legitymacji emeryta-rencisty. Tylko w maju mLegitymację pobrało ponad 20 tys. świadczeniobiorców z ZUS. Od początku korzysta z niej ponad 413,5 tys. osób – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.
MLegitymacja w telefonie to duże ułatwienie, senior nie musi mieć przy sobie plastikowej karty, by potwierdzić swój status emeryta-rencisty. Okazując mLegitymację na ekranie smartfonu potwierdza, że jest uprawniony do świadczeń zdrowotnych i przysługujących mu ulg, np. dodatkowych rabatów i ulg na leki dla seniorów.
Jeśli emeryt lub rencista, któremu wydana została tylko elektroniczna wersja legitymacji, chce posługiwać się tradycyjną plastikową kartą, może złożyć do ZUS-u wniosek o jej wydanie (na formularzu o symbolu ERL). Z obu dostępnych legitymacji seniorzy mogą korzystać według własnych preferencji lub potrzeb.
źródło: ZUS
Ludzie
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego