Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

370 ofert pracy na Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Żorach [ZDJĘCIA]

Powiatowy Urząd Pracy w Żorach wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizował po raz kolejny wydarzenie dla mieszkańców miasta poszukujących pracy.

370 ofert pracy na Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Żorach [ZDJĘCIA]
Swoje stoiska obok pracodawców miały również instytucje szkoleniowe, firmy pomagające w rozwoju kariery i biznesu / fot. PUP Żory

W minionym tygodniu w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Otwarcia w imieniu prezydenta dokonał pełnomocnik ds. społecznych Jacek Świerkocki.

Na targach przedstawiono około 370 ofert pracy w takich zawodach jak m.in.: pracownik produkcji, magazynier, spawacz, księgowa, ślusarz, pomoc dołowa czy specjalista ds. kadr.

Swoje stoiska obok pracodawców miały również instytucje szkoleniowe, firmy pomagające w rozwoju kariery i biznesu np. Akcelerator Biznesowy KSSENON, jak również przedstawiciele Komendy Policji oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Targi Pracy, to z pewnością miejsce, w którym można zapoznać się z szeroką ofertą zatrudnienia w różnych działach gospodarki. Podczas tego spotkania swoje stanowisko wystawiennicze przygotowała również żorska policja. Z udziałem przedstawicieli Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach promowali służbę w szeregach Policji - przekazuje oficer prasowy miejscowej komendy, asp. Marcin Leśniak.

Uczestnicy targów mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą i warunkami pracy, a także dowiedzieć się, jak wygląda ścieżka kariery i sam dobór do Policji.

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Policji, musisz spełniać następujące wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo;
  • posiadać nieposzlakowaną opinię;
  • nie możesz być skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystać z pełni praw publicznych;
  • posiadać co najmniej średnie lub średnie branżowe wykształcenie;
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować;
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
  • na dzień przyjęcia do służby posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, jeśli podlega kwalifikacji wojskowej.

/źr. PUP Żory, KMP Żory/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].