370 ofert pracy na Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Żorach [ZDJĘCIA]

Powiatowy Urząd Pracy w Żorach wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizował po raz kolejny wydarzenie dla mieszkańców miasta poszukujących pracy.

370 ofert pracy na Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Żorach [ZDJĘCIA]
Swoje stoiska obok pracodawców miały również instytucje szkoleniowe, firmy pomagające w rozwoju kariery i biznesu / fot. PUP Żory

W minionym tygodniu w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Otwarcia w imieniu prezydenta dokonał pełnomocnik ds. społecznych Jacek Świerkocki.

Na targach przedstawiono około 370 ofert pracy w takich zawodach jak m.in.: pracownik produkcji, magazynier, spawacz, księgowa, ślusarz, pomoc dołowa czy specjalista ds. kadr.

Swoje stoiska obok pracodawców miały również instytucje szkoleniowe, firmy pomagające w rozwoju kariery i biznesu np. Akcelerator Biznesowy KSSENON, jak również przedstawiciele Komendy Policji oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Targi Pracy, to z pewnością miejsce, w którym można zapoznać się z szeroką ofertą zatrudnienia w różnych działach gospodarki. Podczas tego spotkania swoje stanowisko wystawiennicze przygotowała również żorska policja. Z udziałem przedstawicieli Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach promowali służbę w szeregach Policji - przekazuje oficer prasowy miejscowej komendy, asp. Marcin Leśniak.

Uczestnicy targów mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą i warunkami pracy, a także dowiedzieć się, jak wygląda ścieżka kariery i sam dobór do Policji.

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Policji, musisz spełniać następujące wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo;
  • posiadać nieposzlakowaną opinię;
  • nie możesz być skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystać z pełni praw publicznych;
  • posiadać co najmniej średnie lub średnie branżowe wykształcenie;
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować;
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
  • na dzień przyjęcia do służby posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, jeśli podlega kwalifikacji wojskowej.

/źr. PUP Żory, KMP Żory/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].