Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Fide Et Amore” w Żorach [ZDJĘCIA]

„Maria In Musica” to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu, który będzie odbywał się w różnych miastach na terenie Śląska.

XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Fide Et Amore” w Żorach [ZDJĘCIA]

5 sierpnia w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba miał miejsce koncert inauguracyjny XVI festiwalu "Fide Et Amore". Na koncercie inauguracyjnym pt. „Magnificat…” wystąpiła grupa Octava Ensemble, pod kierownictwem artystycznym Zygmunta Magiery, z udziałem znakomitych muzyków: Pauliny Gibas (wiolonczela), Łukasza Macioszka (kontrabas), Zuzanny Antoniny Bąk (altówka), Sławomira Drozda (flet traverso), Aleksandry Anny Radwańskiej (skrzypce), Łukasza Krusza (skrzypce), Urszuli Jasieckiej-Bury (pozytywm) i Mariusza Burego (teorba). W repertuarze znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki religijnej takich jak: S. Scheid, J. H. Schein, J. S. Bach, F. X. Richter

Łukasz Macioszek fot. Jakub Piekarczyk

Harmonogram kolejnych koncertów:

12 sierpnia 2022 , godz. 19:00

Kościół pw. Matki Boskiej Fatimskiej Turza Śląska, ul. Tysiąclecia 15

Liturgiczna inauguracja festiwalu

19 sierpnia 2022, godz. 19:00

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP Radlin - Biertułtowy, ul. Korfantego 15

„Tintinnabuli...”

26 sierpnia 2022 , godz. 19:00

Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej Żory-Kleszczów, ul. Pszczyńska 59

„Akatyst”

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].