Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach uczcili Święto Niepodległości. Była msza i złożenie kwiatów [ZDJĘCIA]

W Żorach przygotowano szereg wydarzeń dla uczczenia Święta Niepodległości. Rozpoczęło się od złożenia kwiatów przy ul. Szeptyckiego i Klimka. 

W Żorach uczcili Święto Niepodległości. Była msza i złożenie kwiatów [ZDJĘCIA]
Władze miasta oraz delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę.

W Żorach uczcili Święto Niepodległości. Była msza i złożenie kwiatów [ZDJĘCIA]

Na godzinę 10.00 zaplanowano uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Szeptyckiego przez przedstawicieli władz Miasta Żory i parlamentarzystów. Następnie delegaci przenieśli się się pod Pomnik Walczących o Wolną Polskę, usytuowany na Placu Pamięci Narodowej przy ul. Klimka, by także tam uroczyście złożyć kwiaty. W kościele farnym odbyła się też msza w intencji Ojczyzny. 

W Żorach przygotowano również szereg innych wydarzeń, jak tradycyjne Zawody Strzeleckie na Strzelnicy Dębina oraz grę miejską, zorganizowaną przez Hufiec ZHP Żory. W Parku Cegielnia wystartował natomiast Bieg Biało-Czerwony. 

Zobacz także:

Seniorzy, rodziny, dzieci i pies. Pobiegli w Biegu Niepodległościowym w Parku Cegielnia [ZDJĘCIA]

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].