Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Józef Sobik ponownie w Radzie Miasta Żory

Podczas sesji Rady Miasta Żory, która odbyła się 23 grudnia w żorskim kinie „Na Starówce” ślubowanie na radnego złożył Józef Sobik, który tym samym uzupełnił skład Rady Miasta Żory. Radny Sobik zajął miejsce zmarłej w listopadzie długoletniej radnej śp. Jadwigi Kempny.

Józef Sobik ponownie w Radzie Miasta Żory
Józef Sobik podczas składania ślubowania. Obok, za stołem, prezydium Rady Miasta – przewodniczący Piotr Kosztyła oraz wiceprzewodniczący Piotr Huzarewicz i wiceprzewodniczący Kazimierz Dajk

Na początku sesji Rady Miasta chwilą ciszy uczczono pamięć wieloletniej radnej oraz działaczki społecznej śp. Jadwigi Kempny. Następnie przewodniczący Rady Miasta Żory, Piotr Kosztyła poinformował o postanowieniu Komisarza Wyborczego, zgodnie z którym wolne miejsce w Radzie Miasta Żory zajął Józef Sobik. Stało się tak ponieważ podczas wyborów samorządowych w 2018 roku uzyskał on kolejno największą liczbę głosów w Okręgu wyborczym nr 4 z listy KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha.

Radny Józef Sobik złożył uroczyste ślubowanie do miejskiego sztandaru. – Myślę, że Pani Jadzia będzie zadowolona z mojej pracy i będzie z góry patrzyła na mnie. Chciałby pracować w tych komisjach, w których ona pracowała dla naszego Miasta – powiedział Józef Sobik.  Warto dodać, że Pan Józef pełnił już funkcję miejskiego radnego w latach 2006 – 2018.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].