Zostań współtwórcą niezwykłego Przystanku Żory
Jak błąd dziennikarza i żart przy piwie doprowadził do jednego z najbardziej fascynujących wydarzeń tego lata? Przekonamy się już na Przystanku Żory 6-7 sierpnia na Cegielni. Zanim jednak żorzanie pokażą, co to znaczy lokalna inicjatywa – organizatorzy zachęcają do współpracy. Wciąż poszukiwani są darczyńcy i sponsorzy.
Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że swój Przystanek będą organizować Żory. Wszystkiemu „winna” jest Gazeta Wyborcza, która opublikowała artykuł z błędną informacją. Dziennikarz, pisząc o żorzance Ewie Swobodzie, pomylił Żory z Żarami, twierdząc, że Przystanek Woodstock co roku odbywa się w Żorach. Mały błąd przyczynił się do ogromnego przedsięwzięcia!
Co to jest Przystanek Żory?
Przystanek Żory to lokalne wydarzenie, oddolna inicjatywa mieszkańców miasta. Odbędzie się 6-7 sierpnia 2016 r., a klimatem nawiąże do festiwalu z Kostrzyna nad Odrą. W programie przewidziano nie tylko koncerty, ale także warsztaty, prelekcje i wykłady. Wkrótce poznamy pierwszych artystów.
Jak wesprzeć inicjatywę?
Organizatorzy i pomysłodawcy potrzebują wsparcia finansowego lub rzeczowego, które umożliwi przygotowanie imprezy przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. W tym celu zostało uruchomione specjalne konto. Kontem oficjalnie zarządza Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, który udziela wsparcia organizacyjnego i merytorycznego.
Poniżej dane do przelewu:
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
Numer konta: 71 1050 1676 1000 0004 0269 7502
Tytuł wpłaty: Darowizna na Festiwal Muzyczny "Przystanek Żory"
W zamian za sponsoring, organizatorzy zapewniają promocję w mediach społecznościowych, na stronie internetowej lub w trakcie wydarzenia. Są również otwarci na inne formy promocji – całość można sprawdzić w ofercie. Dodatkowo został uruchomiony numer telefonu, dedykowany firmom zainteresowanym sponsoringiem: +48 799 776 497. Możliwy jest także kontakt mailowy: sponsorzy@przystanekzory.pl.
Przystanek Żory w liczbach
Żorzanie wspólnymi siłami pokonali wiele barier, udowadniając, że chętnie angażują się w życie miasta: 26 wolontariuszy, 40 zespołów muzycznych oraz 38 pomysłów na warsztaty wraz z prelekcjami to liczby ulegające stałemu powiększeniu. Swoją obecność, poprzez portal społecznościowy Facebook, zadeklarowało ponad 2 tysiące osób, z czego wydarzenie obserwuje ok. 3 tysięcy. Informacja o Przystanku dotarła zaś do 13 tysięcy użytkowników portalu.