Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]

1 kwietnia liczne grono pod okiem zawodowców ćwiczyło na II Żorskiej Konwencji Fitness. 

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]
II Konwencja Fitness, podobnie jak pierwsza, odbyła się w hali MOSiR Żory

Uczestnicy II Konwencji Fitness mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji, między innymi fit baru, pięciogodzinnego treningu fitness ze wszystkimi gwiazdami, skorzystać ze stanowisk partnerów imprezy oraz wziąć udział w losowaniu cennych i bardzo atrakcyjnych nagród.

Zastępca dyrektora MOSiR, Anna Ujma (po lewej) oraz instruktor fitness, Weronika Porada (po prawej)

Sportowy duch Żor

- Druga Konwencja Fitness, podobnie jak pierwsza, to mnóstwo pozytywnej energii. Mury hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pękają w szwach właśnie od tej energii, mocy i dobrego samopoczucia uczestników - mówi Anna Ujma, zastępca dyrektora MOSiR Żory. - W tym roku mamy dwóch panów, psiaka Kajtka oraz mnóstwo pań. Jest nas łącznie grubo ponad setka. Mamy fantastycznych trenerów, nie tylko lokalnych czy regionalnych, ale też gwiazdy ze świata fitness, między innymi Katarzynę Dziurską czy Tomasza Choińskiego. Formuła bardzo się sprawdza. Promujemy i współpracujemy z lokalnymi gwiazdami fitnesu i zapraszamy gwiazdy mające sławę ogólnopolską lub nawet ogólnoświatową - dodaje.

Wysoka frekwencja wydarzenia jest potwierdzeniem tego, że miasto Żory jest świadome w kwestii zdrowia, sportu oraz wpływu ruchu na ogólne samopoczucie.

- Żory są bardzo świadomym społeczeństwem jeżeli chodzi o sport, dietę, o to jak ważny jest balans pomiędzy pracą, pasją, a życiem prywatnym. Widać to także po wieku naszych uczestników. Mamy na hali Uniwersytet Trzeciego Wieku, ale także osoby bardzo młode. W większości uczestniczkami wydarzenia są panie, panów mamy dwóch, ale widać, że dobrze się bawią. To wymaga pewnej odwagi, bo mamy na hali ponad 100 pań, niektóre z nich są bardzo wysportowane. Nie da się ukryć, że fitness jest bardzo sfeminizowany - komentuje Anna Ujma. - My zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek oraz płeć. Staramy się walczyć z tym mitem, że fitness to tylko kobiety. Jest jeszcze coś, o czym trzeba wspomnieć... To nie są zawody podczas których ktoś musi coś komuś udowodnić. Żorska Konwencja Fitness to przede wszystkim dobra energia i dobra zabawa - dodaje. 

Moc pozytywnej energii dało się wyczuć podczas zajęć fitness

Goście tegorocznego wydarzenia

Katarzyna Dziurska - trenerka personalna i instruktorka fitness, tancerka, celebrytka, motywatorka i pasjonatka zdrowego stylu życia.

Tomasz Choiński - trener personalny, instruktor fitness i kulturystyki z wieloletnim doświadczeniem. Były członek Teamu Be Active Ewy Chodakowskiej. Absolwent Informatyki i Matematyki, SGGW w Warszawie.

Małgorzata Grabara - dr hab. nauk o kulturze fizycznej, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Kierownik Zakładu Rekreacji i Odnowy Psychosomatycznej, wykładowca rekreacji ruchowej w oparciu o system fizycznych ćwiczeń hatha jogi, instruktorka rekreacji ruchowej z zakresu fitness.

Weronika Porada - instruktor fitness, trener personalny, instruktor międzynarodowy programów LesMills (BodyCombat, BodyPump, Core, SH'BAM), instruktor pilatess, zdrowy kręgosłup, DeepWork.

Małgorzata Kubica - nauczyciel jogi Iyengara. Od dwóch dekad zajmuję się jogą, która jest jej wielką pasją. Szkoliła się u wielu nauczycieli w Polsce i w Indiach. Od dziesięciu lat prowadzi zajęcia dla różnych grup w swoim żorskim studio Jogi AHIMSA. 

Qczaj gwiazdą pierwszej edycji

10 kwietnia 2022 w hali MOSiR odbyła się I Żorska Konwencja Fitness. Gościem specjalnym sportowego wydarzenia zorganizowanego z okazji 750-lecia miasta był Qczaj. Przypomnijmy sobie zeszłoroczną edycję: I Żorska Konwencja Fitness. Tłum trenował z Qczajem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rozpoczęcie II Konwencji Fitness

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].