Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłka ręczna. Podsumowanie weekendu. Komplet zwycięstw naszych drużyn

W miniony weekend rozegrano mecze piłki ręcznej z udziałem drużyn z naszego regionu: NMC Górnik Zabrze, MTS Żory, SPR Gliwice, Start Pietrowice Wielkie i Nails Company Zabrze. Wszystkie nasze drużyny wygrały swoje pojedynki.

Piłka ręczna. Podsumowanie weekendu. Komplet zwycięstw naszych drużyn
fot. arch.

W ekstraklasie piłki ręcznej mężczyzn bardzo pewne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Górnika Zabrze.  Choć po pierwszej połowie Górnik prowadził z Torusem Wybrzeże Gdańsk zaledwie 15:13, to osatecznie odniósł ogromne zwycięstwo 38:21. Najwięcej bramek dla zabrzan rzucił Łukasz Gogola - 6 trafień. Po 5 bramek na koncie w tym meczu mają Jan Czuwara, Krzysztof Łyżwa i Iso Sluijters.

W I lidze kobiet zacięte spotkanie rozegrały piłkarki ręczne z Żor, które mierzyły się z Cracovią. Do przerwy prowadziły czterema bramkami, żeby ostatecznie wygrać dwoma 26:24. Najwięcej bramek dla ekipy z Żor zdobyła Sandra Matusik - 10. Po pięć razy do bramki trafiały Klaudia Pielesz, Nicola Romanowska i Marta Wołczyk.

Również w I lidze swój mecz rozegrały szczypiornistki z Gliwic. Tu mieliśmy jeszcze bardziej zaciętą rywalizację niż w Żorach. Do przerwy obie drużyny remisowały 12:12. Ostatecznie gliwiczanki wygrały z Dziewiątką Legnica 25:24. Najwięcej bramek dla SPR Gliwice zdobyły: Paulina Walus - 6, Weronika Klich i Aleksandra Olejarczyk - po 4.

W II lidze kobiet pierwszą kolejkę spotkań rozegrały zawodniczki Startu Pietrowice Wielkie. Zmierzyły się na wyjeździe z Torem Dobrzeń Wielki i wygrały 29:23, choć do przerwy pietrowiczanki przegrywały 15:16. Najlepiej w tym meczu spisywały się Karolina Bugdoll - 6 bramek, Urszula Kowalska, Julia Pawłowska i Laura Szczepanik - po 5 bramek.

Sezon od zwycięstwa zaczęły także piłkarki ręczne Nails Company Zabrze. Pokonały one SPR Handball Rzeszów 31:23. Do przerwy zabrzanki miały czterobramkową przewagę. Najwięcej bramek zdobyły Natalia Piasecka - 9 bramek, Dominika Jakubiec - 8 i Dominika Przewosnik - 8.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].