Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #2

Za nami kolejny pełen siatkarskich emocji weekend, w czasie którego o ligowe punkty rywalizowały zespoły z regionu. Przyjrzeliśmy się jak zaprezentowały się one w rozgrywkach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz w I Lidze Śląskiej Kobiet i mężczyzn.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #2

I Liga Kobiet:

Z dwoma punktami z wyjazdowego spotkania do Częstochowy wróciły prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gliwickie akademiczki, które w starciu na szczycie ligowej tabeli zmierzyły się z miejscową Galerią Jurajską Częstochowianka. Po pierwszym wygranym przez gliwiczanki do 21 secie w drugim do głosu doszły miejscowe, które dzięki skutecznej i konsekwentnej grze rozbiły rywalki oddając im zaledwie 12 "oczek". Trzecia partia dostarczyła ogrom emocji, a jej losy rozstrzygnęły się na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki AZS-u, które triumfowały do 24. Czwarta odsłona to ponownie świetna gra gospodyń, które zwyciężając do 16 doprowadziły do tie-breaka. Decydująca partia należała do gliwiczanek, które triumfując do 8 wygrały całe spotkanie 3:2. Dzięki korzystnemu układowi wyników pozostałych spotkań akademiczki z 5 punktami na koncie są liderkami tabeli I Ligi Kobiet.

Galeria Jurajska Częstochowianka - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3 (21:25, 25:12, 24:26, 25:16, 8:15)

Częstochowianka: Matyszczak, Mroczek, Ociepa, Szumera, Hnatyszyn, Lach oraz Wysokińska (libero), Pietrzkiewicz, Sidor, Zych,

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Jakóbiak, Ciesielczyk, Cygan oraz Szmigielska (libero), Elko (libero), Chomicz, Wilczek


II Liga:

Tylko jeden z występujących w II Lidze zespołów rozegrał w ostatni weekend swoje ligowe spotkanie.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali w weekend siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Prowadzeni przez Leszka Dejewskiego jastrzębianie w pełni zdominowali premierową odsłonę wyjazdowego starcia z AZS-em Politechnika Opolska Cementownia Odra oddając rywalom zaledwie 12 "oczek". W drugiej partii gra wyrównała się, jednak ponownie lepsi okazali sie przyjezdni, którzy wygrali minimalnie do 23. Trzecia partia to ponownie pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez "pomarańczowych", którzy dzięki wygranej do 17 zwyciężyli w tym spotkaniu 3:0. Jastrzębianie z 3 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli po dwóch rozegranych kolejkach spotkań 5. miejsce.

AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 23:25, 17:25)

AZS: Wojciechowski, Nowak, Bielecki, Włodek, Setlak, Kolański oraz Ochrymczuk (libero), Ambroziak, Czyż, Budzich

AT: Kundera, Jarosiński, Połyński, Komorowski, Wójcik, Brzoza oraz Pogoda (libero), Wągiel (libero), Kulig, Gemborys, Nowak,

Wyjazdowe spotkanie TS Volley Rybnik z Wie-Druk MKS-em Będzin z uwagi na problemy z obiektem w jakim miało być rozegrane przełożone zostało na inny termin.


I Liga Śląska Kobiet:

Wszystkie pięć zespołów z regionu rywalizujących w tym sezonie w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet rozegrało w weekend swoje spotkania. Terminarz gier i podział na grupy sprawił, że aż cztery z nich rozegrały derbowe starcia. 

Rywalizujące w grupie I siatkarki UKS-u Jedynki Rybnik podejmowały na własnym parkiecie Akademię Siatkówki SPS Panki. Prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik źle weszły w mecz i dwóch pierwszych partiach nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami przegrywając odpowiednio do 15 i 19. Trzecia partia to zdecydowana poprawa gry miejscowych, które pokonały rywalki do 19. W czwartej odsłonie ponownie lepsze okazały się przyjezdne, które wygrało do 18, a całe spotkanie 3:1. Dla siatkarek UKS-u była to druga porażka w drugim rozegranym w I Lidze Śląskiej Kobiet meczu. Rybniczanki zajmują w ligowej tabeli 5. miejsce.

UKS Jedynka Rybnik - Akademia Siatkówki SPS Panki 1:3 (15:25, 19,25, 25:19, 18:25)

UKS: Michalska, Zawisza, Kuczera, Kurpanik, Prudel, Krzystała oraz Szlązak (libero), Zbyl (libero), Szmajduch, Koterla

SPS: Hibner, Strużyk, Cieśla, Krzeszewska, Restel, Wszołek oraz Pietroczuk (libero)

Dwa pozostałe mecze z udziałem walczących w grupie II zespołów były spotkaniami derbowymi. Szczegółowe informacje i galerię zdjęć ze spotkani pomiędzy GS UKS Krzanowice i MKS-em Zorza Wodzisław Śląski znaleźć można tutaj, natomiast w spotkaniu pomiędzy inaugurującym ligowe rozgrywki JKS-em SMS Jastrzębie i beniaminkiem - MUKS Sari Żory lepsze okazały się przyjezdne. Prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa jastrzębianki świetnie rozpoczęły sezon i w premierowej odsłonie pokonały rywalki do 20. Trzy kolejne sety padły jednak łupem prowadzonych przez Pawła Wrzeszcza siatkarek MUKS-u, które po wygranych do 20, 20 i 18 triumfowały w całym spotkaniu 3:1. Zawodniczki z Żor są po dwóch kolejkach spotkań liderkami ligowej tabeli. Jastrzębianki zajmują 6. miejsce.

JKS SMS Jastrzębie - MUKS Sari Żory 1:3 (25:20, 20:25, 20:25, 18:25)

JKS: Pater, Bury, Kuczera, Pławecka, Ząbek, Zabłocka oraz Borowiecka (libero), Żagan, Rzepa, Sawula, Polak, Rzok

MUKS: Konsek, Człowiek, Muras, Puczok, Durczyńska, Zbrzeźna oraz Chłopik (libero), Mazur, Konsek-Badura, Biodrowicz


I Liga Śląska:

Po raz kolejny w rozgrywkach I Ligi Śląskiej wyszły dwa z trzech zespołów reprezentujących region. Ich bilans to dwa zwycięstwa.

Jak pierwsi na parkiecie pojawili się prowadzeni przez Marka Przybysza zawodnicy SK Górnika Radlin, którzy podejmowali na własnym parkiecie LKS Olimpię Włodowice. Spotkanie miało zmienny przebieg. Po pierwszym wygranym przez radlinian do 13 secie, w drugim wyraźnie lepsi byli goście, którzy wygrali do 16. Trzecia partia to ponownie świetna gra miejscowych, którzy triumfowali do 18. Losy czwartej partii rozstrzygnęły się w samej jej końcówce. Minimalnie lepsi okazali się siatkarze Olimpii, którzy zachowali zimną krew i wygrali minimalnie na przewagi do 24. Tie-break do pełna dominacja gospodarzy, którzy pewnie wygrali do 8, a w całym spotkaniu 3:2 notując tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Radlinianie dla których był to drugi tie-break w drugim rozegranym meczu w sezonie z 3 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 4. miejsce.

SK Górnik Radlin - LKS Olimpia Włodowice 3:2 (25:13, 16:25, 25:18, 24:26, 15:8)

Górnik: Boduch, Dzido, Gardyan, Szafranek, Sprawka, Konieczny K. oraz Konieczny D. (libero), Płaczek, Ptaszyński, Ferdyan

Olimpia: Dąbrowski, Głowacki, Kępczyński, Laber, Nowak, Domagała oraz Urbański (libero), Majka, Gajecki, Myszkowski

Pewne zwycięstwo w trzech setach w derbach powiatu gliwickiego zanotowali siatkarze KS Rudziniec, którzy zmierzyli się na wyjeździe z MKSR Pyskowice. Prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka rudzińczanie w pełni kontrolowali przebieg gry i trwającym nieco ponad godzinę spotkaniu nie dali szans gospodarzom triumfując w setach do 16, 20 i 15. Dla przyjezdnych, którzy sa liderem tabeli I Ligi Śląskiej było to drugie zwycięstwo w drugim rozegranym spotkaniu.

MKSR Pyskowice - KS Rudziniec 0:3 (16:25, 20:25, 15:25)

MKSR: Dejnaka P., Bernyś, Cebula, Dejnaka M., Szczepański, Hoim oraz Franica (libero), Musioł (libero), Klimowicz, Antosik

KS: Chudyba, Piwowarczyk, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Szewczyk, Kupiec oraz Lukaj (libero), Zemka (libero), Lach, Kocur, Wójcik, Rachwał, Stawiarski

Spotkanie pomiędzy UKS-em Trójka Mikołów i KS AZS Rafako Racibórz przełożone zostało na inny termin. Dla raciborzan to kolejne po ubiegłotygodniowym meczu z Formą AZS Częstochowa starcie, które nie odbyło się w pierwotnie planowanym terminie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].