Wojciech Piecha
Były senator
Od 2007 do 2015 r. rybnicki radny, w latach 2015 - 2023 senator. Emerytowany inżynier, przez lata związany zawodowo z KWK Jankowice.
Prawie 40 tys. zł otrzymają parlamentarzyści, którzy nie zasiądą w Sejmie i Senacie nowej kadencji.
Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęły już wyniki głosowania w naszym regionie. Piotr Masłowski wygrał z Wojciechem Piechą, a Henryk Siedlaczek ostatecznie prześcignął Ewę Gawędę w wyborczym wyścigu.
AKTUALIZACJA
Porównaliśmy oświadczenia majątkowe senatorów i posłów, które złożyli na początku i na końcu kadencji. Większość pomnożyła oszczędności, niektórzy spłacili kredyty, jeszcze inni przesiedli się do nowych samochodów, ale nie wszyscy.
W przedostatnim dniu kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Rybnika, by wesprzeć lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości.
Lider listy PiS w naszym regionie wykpił z Donalda Tuska. Podczas konferencji prasowej pytał, jak "facet, który wystraszył się gongu", może sprostać temu, co zagraża naszemu krajowi.
W sierpiniu i wrześniu tego roku działacze i sympatycy największych ugrupowań wsparli partie polityczne kwotą ponad 200 tys. zł. W zestawieniu przoduje trzech parlamentarzstów PiS, którzy wpłacili na konto partii tyle, co lokalni działacze pozostałych formacji razem wziętych.
Nieoficjalne ustalenia Nowin dotyczące listy wyborczej PiS w naszym okręgu potwierdziły się niemalże co do joty. 2 września PiS oficjalnie zaprezentował kandydatów do Sejmu i Senatu z naszego regionu.
Krajowe ugrupowania opozycyjne ogłosiły przyjęcie tzw. Paktu senackiego. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, co do okręgów 72 oraz 73.
We wtorek ogłoszono termin jesiennych wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października. Kto z naszego regionu będzie kandydował na posłów i senatorów? Na liście nazwisk oficjalnie już pojawia się Maciej Kopiec, poseł z Rybnika, który będzie startował do Senatu z okręgu nr 80 w Katowicach.
Nasi parlamentarzyści zajmują się sprawami krajowymi na co dzień. Horyzont działalności europosłów jest jeszcze większy. Jednak jedni i drudzy w swojej działalności nie mogą całkowicie oderwać się od swoich rodzinnych stron. Z jednej strony to pragmatyka, gdyż zazwyczaj właśnie tam jest ich elektorat. Z drugiej strony to zwyczajne,...
Wiadomo, że posłowie są w Sejmie, a senatorowie w Senacie. Ale czym tak naprawdę się zajmują? Na czym się skupiają? Zapytaliśmy parlamentarzystów z naszego okręgu o główne obszary działalności*. Odpowiedzi, których nam udzielili, dają wyobrażenie o ich pracy w parlamencie oraz w terenie*.
Gdy w innych ugrupowaniach politycznych trwają zakulisowe przepychanki o jak najlepsze miejsca na listach w wyborach do Sejmu RP, Konfederacja wykłada karty na stół.
PiS i Suwerenna Polska znowu się kochają. "Tylko Zjednoczona Prawica może skutecznie bronić interesów Polski" - twierdzą działacze Zjednoczonej Prawicy w naszym regionie. Ile mandatów do sejmu zamierzają wywalczyć w jesiennych wyborach i co z tego może wyniknąć?
Publikacja "Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945" wywołała lawinę komentarzy. Sprawdziliśmy, jakie zdanie w kwestii reparacji wojennych mają parlamentarzyści z naszego regionu: Krzysztof Gadowski (KO/PO), Adam Gawęda (PiS), Ewa Gawęda (PiS), Teresa Glenc (PiS),...
Czy członkowie Pani/Pana najbliższej rodziny są zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa lub pełnią w tych spółkach funkcje jako członkowie zarzadu lub rady nadzorczej? - to jedno z pytań, które skierowaliśmy do parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy z naszego regionu. Większość z nich odpowiedziała przecząco, ale byli i tacy, którzy...
AKTUALIZACJA
Zdaniem marszałka Karczewskiego 13 października Polacy dokonają wybory pomiędzy "Polską plus" i "Polską minus". - Będziemy dbali i zabiegali o normalność - zapowiedział S. Karczewski.
Klaruje się sytuacja przed zaplanowanymi na 13 października wyborami do sejmu i senatu. Listy kandydatów ogłosiły już dwa największe ugrupowania - Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska.