Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiana na szczycie. Szef śląskiej policji odszedł po 4 miesiącach [ZDJĘCIA]

W czwartek w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem insp. dr. Tomasza Michułki, który dotychczas pełnił funkcję szefa śląskiego garnizonu. Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został insp. Mariusz Krzystyniak, który wcześniej piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Zmiana na szczycie. Szef śląskiej policji odszedł po 4 miesiącach [ZDJĘCIA]Śląska Policja
Komendant podziękował wszystkim zgromadzonym za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa śląskiego.

Śląscy Policjanci oraz przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z policją pożegnali Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora doktora Tomasza Michułkę, który kierował śląskim garnizonem Policji od lutego br., a wczoraj objął stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz rządowych oraz samorządowych. Na sali obecna była Katarzyna Błaszczyk – Domańska Dyrektor Generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Maciej Stachura Sekretarz Miasta Katowice, Jakub Cema Prokurator Regionalny w Katowicach oraz inni przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza śląskiego garnizonu oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku i wprowadzenia sztandaru KWP w Katowicach. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nastąpiło pożegnanie ze sztandarem przez dotychczasowego szefa śląskiej jednostki insp. dr. Tomasza Michułkę.

Komendant podziękował wszystkim zgromadzonym za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa śląskiego: „To był dla mnie wyjątkowy czas. Chciałbym Wam podziękować za to, że przyjęliście mnie tutaj przyjaźnie, że mnie wspieraliście, że mogłem na Was liczyć. Na Śląsku jest wszystko w jak najlepszym porządku. Ludzie są pracowici, zaangażowani, oddani służbie... I taki obraz śląskiego garnizonu pozostanie w mojej pamięci”. Na koniec zwrócił się do policjantów i pracowników słowami: „To był dla mnie zaszczyt współpracować z Państwem. To w dużej mierze Wasza zasługa, że dzisiaj zostanę powołany na tak zaszczytne stanowisko”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającego pasma sukcesów.

Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został inspektor Mariusz Krzystyniak, który dotychczas pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego łódzkiego garnizonu. Uroczyste wprowadzenie nastąpiło w piątek (21.06.) o godz. 14:00.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Weto (95.164. * .98) 23.06.2024 07:53

A podwładni z Wodzisławia Śląskiego, niczym się nie przejmują, siedzą nadal na stacjach benzynowych. Ich żadna siła. Ie musi do jakiejkolwiek pracy

~Buhahaha (46.204. * .108) 21.06.2024 18:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To się zmęczył jak 4 mc pracował byhahaha