Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Takiej imprezy Żory jeszcze nie widziały. Uczniowie klas mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

- Mamy nadzieję, że ślubowanie klas mundurowych stanie się uroczystością cykliczną i wpisze się w tradycje naszego miasta - podkreślali przedstawiciele żorskich szkół.

Takiej imprezy Żory jeszcze nie widziały. Uczniowie klas mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]Justyna Koniszewska
Uroczyste ślubowanie klas mundurowych III LO im. Z. Herberta oraz klasy OPW z Zespołu Szkół Społecznych połączone z defiladą mundurową odbyło się w Żorach po raz pierwszy.

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych III LO im. Z. Herberta oraz klasy OPW z Zespołu Szkół Społecznych połączone z defiladą mundurową odbyło się w Żorach po raz pierwszy. Nie bez przyczyny. Od tego roku szkolnego klasy wojskowe działają pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej jako oddziały przygotowania wojskowego. W takich oddziałach ceremoniał wojskowy wymaga złożenia ślubowania na sztandar, który odbył się właśnie wczoraj (13.05) na żorskim rynku. Dowódcą uroczystości był wychowawca oddziału przygotowania wojskowego LO im Zbigniewa Herberta major rezerwy Maciej Nowak.

Jako pierwsza podczas wydarzenia głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Iwona Walczyk. - Tą uroczystością rozpoczynamy nową tradycję szkoły, czyli ceremoniał ślubowania klas mundurowych. Uroczystość ta będzie stanowić jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkolnej społeczności. Ma na celu nie tylko uhonorowanie uczniów klas mundurowych, ale przede wszystkim promocja wartości, które są fundamentem patriotycznego wychowania naszych uczniów - mówiła. Dodała, że rytuał przysięgi stanowi symboliczny początek drogi każdego ucznia klasy mundurowej. - Uczeń, który wybrał taką klasę, musi być gotowy do podjęcia służenia trudu. Służenia pomocą każdej osobie. Musi również rozumieć wagę służby dla społeczeństwa. W klasie wojskowej jest to również pierwszy krok w zobowiązaniu do gotowości obrony kraju jego niepodległości i bezpieczeństwa - podkreśliła dyrektor Walczyk. Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Zofia Szyndler. - Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym. Drodzy uczniowie składam serdeczne gratulacje i podziękowanie jako młodym ludziom, którzy zdecydowali się dołączyć do tych wyjątkowych klas i stajecie dzisiaj przed nami w mundurach, które symbolizują waszą gotowość do służby i poświęcenia dla naszej ojczyzny - mówiła. - Wasza decyzja pokazuje nie tylko waszą odwagę, ale także chęć służby i oddania dla większego dobra. W czasach, w których żyjemy wartości takie jak honor lojalność, szacunek, dyscyplina, często są bagatelizowane. Wasz wybór jest godny podziwu i powinien stanowić przykład dla wszystkich innych uczniów - zwróciła uwagę.

Wydarzenie patronatem objął prezydent miasta Żory Waldemar Socha. - Byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia na żorskim rynku - mówił już po uroczystym ślubowaniu. - Okazuje się, że w tych czasach ciągle są młodzi ludzie, dla których ważne są takie wartości jak ojczyzna patriotyzm honor gotowość niesienia pomocy innym i poświęcenia najwyższych wartości w służbie, do której są gotowi. Jest to budujące - podkreślił. Prezydent Socha podziękował uczniom za ich wybór drogi edukacyjnej. Udział w uroczystości wzięli prócz rodzin i najbliższych uczniów także jednostki Policji, Wojska (Wojska Obrony Terytorialnej, WCR oraz jednostka patronacka III LO im. Herberta - 18 bielski batalion powietrznodesantowy), Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Atrakcji na żorskim rynku nie zabrakło. Oprócz tradycyjnej wojskowej grochówki oraz pokazów służb mundurowych zaprezentowała się Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz współpracujące ze szkołą żorskie mażoretki.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].