Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żory: Stworzyli piękne zielone zakątki przy szkołach

W konkursie wyłoniona została najpiękniejsza przestrzeń w dwóch kategoriach: ogród wertykalny oraz park kieszonkowy. W obu przypadkach Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 7 w Żorach zgarnął najwyższe miejsca na podium.

Żory: Stworzyli piękne zielone zakątki przy szkołachUM w Żorach
Poprzez organizację tego konkursu żorski magistrat zachęcił placówki edukacyjne z terenu miasta do stworzenia ogrodu wertykalnego lub parku kieszonkowego.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Otylii Jędrzejczak w Żorach nagrodzono uczniów żorskich szkół biorących udział w konkursie „Zielony zakątek w szkole”. Był on realizowany w ramach projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”.

Poprzez organizację tego konkursu żorski magistrat zachęcił placówki edukacyjne z terenu miasta do stworzenia ogrodu wertykalnego lub parku kieszonkowego. Konkurs miał pokazać, jak ważna w życiu jest natura i jak bardzo obecność roślin poprawia jakość środowiska, w którym żyjemy. Stworzenie „Zielonego zakątka” pozwoliło też rozwinąć wyobraźnię, pobudzić świadomość ekologiczną oraz kreatywność uczniów, a jednocześnie upiększyć teren szkoły czy przedszkola i pokazać dzieciom oraz młodzieży jak ważne jest dbanie o środowisko.

W konkursie wyłoniona została najpiękniejsza przestrzeń w dwóch kategoriach: ogród wertykalny oraz park kieszonkowy. Konkurs adresowany był do wszystkich placówek oświatowych znajdujących się na terenie miasta Żory. Każda placówka mogła zgłosić maksymalnie jedną pracę w każdej z kategorii konkursu. Nagrody wręczyli: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory oraz Katarzyna Bujar - Zastępca Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, odpowiedzialnego za pozyskanie dofinansowania oraz realizację projektu.

Wyniki kategorii Ogród wertykalny:

  • I miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 7 w Żorach (bon o wartości 1.500,00 zł)
  • II Miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Żorach (bon o wartości 1.000,00 zł),
  • III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Żorach (bon o wartości 700,00 zł).

Kategorii Park kieszonkowy:

  • I miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 7 w Żorach (bon o wartości 1.500,00 zł),
  • II Miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Żorach (bon o wartości 1.000,00 zł),
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Żorach (bon o wartości 700,00 zł).

Przyznano też bony o wartości 150,00 zł każdy za wybitne zaangażowanie uczniów dla następujących szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Żorach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 17 w Żorach.


Projekt pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach” wystartował 14 marca 2023 r., wtedy to też Żory zawarły z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie tego projektu ze środków Mechanizmu Finansowego EOG. Zgodnie z zawartą umową wartość całkowita tego projektu to 7 277 919,70 zł. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości: 4 152 242,80 zł, w tym: z Mechanizmu Finansowego EOG: 3 529 406,38 zł, a z budżetu państwa w kwocie 622 836,42 zł. Realizację zadania zaplanowano do kwietnia 2024 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].